Blind test dvou mikrofonnich preampu

Mikrofony a předzesilovače
freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 22 srp 2007 07:55

amen

vasek

Příspěvek od vasek » 22 srp 2007 09:02

no to si teda ještě pěkne poslechnu doma... :-)
Takhle na mě působí líp ten VTB

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 22 srp 2007 09:49

fova píše:Studio Projects VTB1 - Prestoze jsem zpival na mikrofon ze stejne vzdalenosti, je tam evidentne vice basu, ktere by chtely v mixu potlacit. Zvuk je celkove zastrenejsi a bez jemnych detailu,
Bodejť by ne, když jsi měl vyhulený gain lampy na doraz. Při rozumnějším nasatavení by to s ěmi detaily dopadlo jinak.

I když zajímavější by bylo spíš udělat test s něčím co má hodně harmonických. Třeba akustickou kytarou. Co ty na to?

vasek

Příspěvek od vasek » 22 srp 2007 21:07

TAK jsem si to poslechl doma a je to něco jinýho :-) Ten goldmike je opravdu lepší.
Ctirad: to si nemyslím, že byla vyhulená lampa, podle mě by ten zvuk byl tenší.

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 22 srp 2007 21:08

hmm asi mas pravdu s tym celkovym zhodnotenim, je pravda, ze tie zvyraznene basy v druhej verzii zneju viac zahuhlane nez basovo, aj ked si stale myslim, ze si dvojku zaspieval vyrazejsie, najlepsie to pocut to na tom slovku "... number"
ale inak fajn testik, i ked ivo sa iste nudil :)

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 22 srp 2007 22:50

vasek píše:Ctirad: to si nemyslím, že byla vyhulená lampa, podle mě by ten zvuk byl tenší.
Vždyť fova psal, že lampa byla nastavená na maximum. Výsledek je tlustší spodek a míň detailu.

vasek

Příspěvek od vasek » 23 srp 2007 08:30

Aha sorry, to jsem přehlídl. Tak pak jsem z toho jelen. Moje zkušenost s VTB je taková, že když se ohulí lampa, tak se zvuk naostří plus se ztenčí. Vzhledem k tomu, jak jsou ty ukázky udělaný, trochu fovu podezřívám z toho, že nedodržel konstatní vzdálenost od mikrofonu, čímž se to zkomplikovalo.

fova

Příspěvek od fova » 30 srp 2007 16:05

Hosi, tady si asi trochu nerozumime.
Kdyz se podivate na obrazek VTB1 ( http://www.studioprojectsusa.com/vtb1.html ), tak na maximalni urovni jsem mel potenciometr Tube Blend, ktery urcuje mnozstvi lampou ovlivneneho zvuku ve vystupnim signalu. Moje nastaveni znamenalo, ze na vystupu nebyl zadny suchy signal, ale pouze lampovy zvuk. Pri opacnem nastaveni potaku by z VTB1 sel pouze suchy signal (vhodne napr. pro akusticke nastroje).
Rozhodne jsem nemel na maximu potencimetr Input Gain - ten byl nekde za polovinou. Podobne jsem to mel nastavene i na Goldmike.
Ctirad píše:I když zajímavější by bylo spíš udělat test s něčím co má hodně harmonických. Třeba akustickou kytarou. Co ty na to?
To uz nebude mozne, protoze VTB1 jsem mezitim prodal.
Naposledy upravil(a) fova dne 31 srp 2007 01:00, celkem upraveno 2 x.

Tudy

Re: Blind test dvou mikrofonnich preampu

Příspěvek od Tudy » 30 srp 2007 19:01

fova píše:Nahral jsem dvakrat stejnou vec pres stejny mikrofon (ADK CE), ale pokazde s jinym preampem.
Zajimalo by me, ktery z nich se Vam vice libi a proc.
Odhaleni a nejaky dalsi komentar bude nasledovat pozdeji ;-)
Tak jsem tu diskuzi naschvál nečetl, abych nebyl ovlivněn, ale zatím mi to není nic platný. Nevím, co je průser preampu a co dělá ta MP3. Nechceš to nahodit alespoň v MP3-320kbps ?
Ještě líp ve wavu a úplně nejlíp 24bit...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

fova

Příspěvek od fova » 30 srp 2007 19:14

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 srp 2007 19:28

OK, díky.
Nelíbí se mi ani jedno. První ukázka je vyloženě převýškovaná a vše ostatní vykradené. To bych nechtěl ani zadarmo.
Druhá je zase pod dekou, ale kdbych si měl vybrat, tak asi dvojku. S tím by se asi dalo dál pracovat. Jednička je naprd - kde nic není, ani smrt nebere.

Tak a teď si přečtu diskuzi :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 srp 2007 19:36

Cha cha, tak to mě pobavilo. No vidím, že utratit spoustu peněz ještě neznamená, že to bude hrát. Ten SPL mě HROZNĚ zklamal. Ještě by chtělo slyšet ten Tvůj mikrofon s jinými preampy a nebo vypnout tu funkci a nechat SPL hrát normálně.

VTB1 jsme testovali s Vaškem, ale právě bez lampy a to bylo špatný. Z té ukázky mám pocit, že někde na půlce mezi solid state a lampou by mohl hrát nejlíp.

Jinak sorry, že neřeším detaily, ale ty ukázky jsou natolik odlišné barvou (a mně skoro nepříjemné), že detaily řeším, až když se mi líbí, jak to celkově zní.

fova

Příspěvek od fova » 30 srp 2007 22:02

Tudy, mam dojem, ze preferujes jinou barvu zvuku nez ja.
Me ta prevyskovanost na vokaly vyhovuje, protoze hlasy jsou pak jakoby intimnejsi - jsou tam dobre slyset nadechy, povzdechy a sykavky. Bez te funkce Flair by to tak prevyskovane nebylo.

Nemuzu si pomoci, ale jsem s Goldmike spokojeny.

Kdybys mi ale udelal SSL na zakazku za dobrou cenu, tak bych si mozna rozsiril sbirku preampu ;-)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 30 srp 2007 22:19

fova píše:Tudy, mam dojem, ze preferujes jinou barvu zvuku nez ja.
Me ta prevyskovanost na vokaly vyhovuje, protoze hlasy jsou pak jakoby intimnejsi - jsou tam dobre slyset nadechy, povzdechy a sykavky. Bez te funkce Flair by to tak prevyskovane nebylo.
Ano, to je možné. Taky každý děláme jiný druh hudby :oops:
Celkem by mě to zajímalo bez FLAIR.
A co takhle někdy porovnání s SSL ? :)
To by bylo zajimavý setkání. Navíc máme dohromady dvě Oktavy, takže by se mohl točit zcela stejný zdroj signálu...

fova

Příspěvek od fova » 30 srp 2007 22:24

Myslis, jako ze bych se u tebe zastavil v Brne?
To muzeme klidne domluvit. Zena je z Brna, takze se tam obcas vyskytujeme u rodicu. Muzu Goldmike a neco dalsiho privezt s sebou.

Odpovědět