Chlapi poraďte mikrofón,zvukovka,preamp...?

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Darce

Chlapi poraďte mikrofón,zvukovka,preamp...?

Příspěvek od Darce » 10 pro 2009 22:29

Takže Vás zdravím, věc se má takhle překousal jsem celou tuto sekci (cca 4 hodiny :D ) a rozhodl jsem se založit toto téma páč si myslí že mi dokážete poradit. Mám následující techniku:
zvukovka: E-MU 0404 USB
Mikrofón: HSMW001 (byl můj první zřejmě se ho zbavím nevím na co jej využít)
Nový mikrofón: AKG 400
PC :)
Náhrávám rap pro mnohé možná nudná muzika.. Nicméně chtěl bych se vás zeptat je tato kombinace dobrá? případně co dokoupit pro maximální výsledek? je preamp zbytečný? jedna maličkost: na zvukovce až donedávna jsem nevědel že je zespod malé tlačítko na přepínání a u něj napsáno: GND LIFT. co to znamená pokud víte? a k čemu se mi to hodí? Jinak nahrávám pouze vokály nepotřebuji vůbec nahrávat nástroje.... Co by jste doporučovali koupit pro vylepšení kvality vokálu atd? mám samozřejmě ješte stojan ma majk a levný pop filtr (není kovový ale přemýšlím že si pořídím). DĚKUJI PŘEDEM VŠEM ZA RADY. S podzravem Tomáš
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

jackies

Re: Chlapi poraďte mikrofón,zvukovka,preamp...?

Příspěvek od jackies » 11 pro 2009 01:16

Vokály, jakože zpívat ? nebo vokály, jakože mluvit ?
Vokály, jakože mluvit jen ty, nebo nejen ty ?

Neutrácej, tohle ti na tu srandu bohatě stačí.

Zaplať si raději třeba hudebku, nauč se třeba na kytaru nebo jeď k moři.

Bacon

Příspěvek od Bacon » 11 pro 2009 02:58

Zajímavá je i možnost „odzemnění“ vstupů (angl. ground-lift) při problémech s brumem – k tomu slouží dva spínače na spodním panelu.
:arrow: http://www.audiocity.cz/clanek.php?id=140

Darce

Příspěvek od Darce » 11 pro 2009 10:06

jackies píše:Vokály, jakože zpívat ? nebo vokály, jakože mluvit ?
Vokály, jakože mluvit jen ty, nebo nejen ty ?

Neutrácej, tohle ti na tu srandu bohatě stačí.

Zaplať si raději třeba hudebku, nauč se třeba na kytaru nebo jeď k moři.

Spíše mluvené slovo, něco málo i zpěv...
E - MU 0404 USB, HSMW001, AKG 400, Akai mpd 18, Mackie MR-8, Samsung sync master 2243 24", Asus 3800, 2GB Ram,.... http://www.bandzone.cz/darceanddjkpe nebo http://www.myspace.com/mcdarce

fova

Příspěvek od fova » 12 pro 2009 16:20

Tomasi, podle me nema cenu kupovat nejaky lepsi mikrofon, pokud zustanes u Emu 0404. Vsechny clanky nahravaciho retezce bys mel mit zhruba na stejne kvalitativni urovni a ta 0404 by ti nejaky lepsi mikrofon zbytecne degradovala.
Pracuj zatim s touto sestavou, nasbirej zkusenosti s nahravanim a az nasetris vic penez (cca 10-15 tisic Kc), tak kup novy mikrofon, externi predzesilovac a lepsi zvukovku.
Na mluvene slovo by mohla dobre fungovat napr. sestava SE Electronics 2200a + Behringer MIC100 + Emu 1212 PCI.

Jinak tady je vice informaci:
./recenze/jaky-mikrofon-a-preamp-do-maleho-studia-t6934.html

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 pro 2009 16:30

Kdyz ma 0404, tak nedava smysl kupovat mic100 + 1212, to jsou vyhozeny penize; za 10-15k nic lepsiho nekoupi, pokud v ty cene je mikrofon, za 20k by se dalo z druhy ruky koupit imho slusny kombo MiniMe + Oktava (ktera bude ale fajn i na 0404).

fova

Příspěvek od fova » 12 pro 2009 16:48

1. Oktava podle me neni na rap moc vhodna. Chybi ji vysky pro vetsi srozumitelnost.
2. 1212m+MIC100 bude IMO na tom zvukove lepe nez 0404 usb se svym internim preampem
3. Cenovy strop se da samozrejme zvysovat donekonecna. Snazil jsem se poradit neco do 10 tisic, co by uz melo smysl jako upgrade.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 12 pro 2009 17:05

fova píše:1. Oktava podle me neni na rap moc vhodna. Chybi ji vysky pro vetsi srozumitelnost.
2. 1212m+MIC100 bude IMO na tom zvukove lepe nez 0404 usb se svym internim preampem
3. Cenovy strop se da samozrejme zvysovat donekonecna. Snazil jsem se poradit neco do 10 tisic, co by uz melo smysl jako upgrade.
1. to vysvetli vsem, co na ni rap uspesne toci ;)
2. ty jsi preampy z 0404 neslysel co? mic100 neni lepsi, spis horsi.
3. ono to co pises ale smysl nema, je to z blata do louze. Bude uplne zbytecne kupovat a prodavat hw, aniz by mu to cokoliv prineslo.
BTW ten tvuj navod pro newbies je chvalyhodny pocin, ale navrhoval bych z nej vyhodit bod 3, jeste by to nekdo mohl brat vazne ;)

Poklop

Příspěvek od Poklop » 12 pro 2009 18:07

Já bych teda úplně netvrdil, že je dobrý mít všechno na stejné kvalitativní úrovni (mluvíme o tý horší úrovni). Když bude něco lepší, neposune se to sice o 100% kvalitu toho článku nahoru, ale pořád to bude lepší aspoň o něco a je to i smysluplnější do budoucna.
Takže můj názor je, že je lepší mít dobrej mikrofon i když máš horší kartu apod. Vždycky to bude ta lepší varianta.
Doporučoval bych si HW před zakoupením nejdříve půjčit na vyzkoušení.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 12 pro 2009 19:06

EMU 0404USB dobrá mini zvukovka s nadprůměrnou kvalitou převodníku i preampu, nevím jak je to se stabilitou ASIO driveru. Pokud EMU nedělá ani v tomto ohledu problémy, pak do 15000Kč tisíc nic moc lepšího externího neseženeš. V oblasti interních karet už by se dalo i něco řešit.
Takže pokud máš 0404USB a šlape Ti bez problémů, pak nic neřeš, skládej míchej a šetři na další kvalitativní stupeň, který by mohl vypadat například takto:

Preamp SPL Goldmike mk I cca za 11tisíc (http://www.thomann.de/de/spl_goldmike_9844.htm)
Zvukovka například: RME HDSPe AIO (s vidinou budoucího upgrade externího hi-end převodníku)
Mikrofon za 15000Kč například: Audio Technica AT4047, Shure KSM32, a jiné věc osobních preferencí)

mando

Příspěvek od mando » 12 pro 2009 20:33

suhlas - Emu je OK
ak upgrade tak potom najprv mic - na rap su popularne dynamicke Shure SM7B, ale dobre skusenosti mam aj s SM57, dynamicke mikrofony maju aj tu vyhodu ze neberu tolko z miestnosti ak nemas uplne poriesenu akustiku, preamp napr True Systems P-Solo, prevodniky cez SPDIF napr. LUCID, Apogee, Mytek... ale moznosti je mnoho...

matucha

Příspěvek od matucha » 12 pro 2009 21:27

fova píše:1. Oktava podle me neni na rap moc vhodna. Chybi ji vysky pro vetsi srozumitelnost.
Huh? Tohle zalezi hlavne na tom kdo mluvi, nez o jakej konkretne de styl. Ten mikrak nekomu bude sedet 100% na jinyho to bude tragedie. Ale to samy se da rict i o drazsich kouscich.

SM7 s dobrym preampem je rozhodne dost pekna volba. To by se mohlo (ale i oktava nakonec) dobre doplnovat s tim AKG, ktery ocekavam je dost vostry.

Mimochodem nekdy je docela dobry vyzkouset jak se na mikracich s prepinatelnou charakteristikou (smerovou) meni frekvencni charakter. Nedavno jsem z legrace zkusil prepnout na (neumann) KM76 charakteristiku z kardiody na 8 a prekvapilo me o kolik vic tela to chytlo (8 ma nejvetsi proximity efekt). S vyhodou to de pouzit, kdy pride clovek, na kteryho je kardioda moc tenka... nebo naopak. Proste prepnu na mikrofonu prepinac a mam jinej zvuk, kterej lip sedi do mixu).

Darce

Příspěvek od Darce » 13 pro 2009 09:59

Díky chlapi za rady vážím si toho, určitě ješte dokoupím monitory a budu trénovat později jak říkate vy aspoň těch 30 do toho uvidíme :wink: každopádně díky moc skvělé rady. Ješte jedna věc sice je mimo téma ale jakto že všude slýchávám a čtu že stoly na mix a master mají byt od stěny aspon pul metru a na fotkách je máte všichni u stěny? :) tochu mě to mate :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 14 pro 2009 00:58

Stoly jsou putna, ale umístění monitorů hraje jaksi větší roli :wink:

P.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 pro 2009 03:25

Kermitak píše:
1. to vysvetli vsem, co na ni rap uspesne toci ;)
to je fakt, na oktavu se nabrala spousta toho nejzasadnejsiho ceskyho (prazskyho) rapu.

Odpovědět