Co před digital recorder?

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
momentbrno

Co před digital recorder?

Příspěvek od momentbrno » 08 srp 2012 15:18

Prosím, nezkoušel jste někdo při nahrávání na nějaký přenosný digital recorder (Zoom R, Fostex, Tascam, Roland - Boss atd), tedy mimo pevné studio, předřadit před vlastní vstupy recorderu ještě nějaký preamp pro lepší čitelnost a průraznost nahrávaného zdroje, ať už je to hlas nebo nástroj přes mikrák nebo i linkou nějaký elektronický? Při sejmutí rovnou do digital recorderu mi potom ten sejmutý wave na každý stopě přijde takový plošší, se ztrátou dynamiky a hlavně takové přirozené plnosti zvuku proti tomu než když si ten zdroj pustím třeba rovnou do aktivní bedny. Vzhledem k nízké ceně a transportu přenosných digital recorderů má smysl uvažovat taky pouze o něčem menším a levnějším, poraďte prosím pouze kdo už to zkoušel takto, nezajímá mě preamp ve smyslu USB/Firewire zvukovky rovnou do PC nebo naopak nějaký drahý rack ala Goldmike k velkému studiovému mixu... Uvažoval jsem o VTB1, Joemeek3Q, SM ProAudio TC01, nějaký ART - TubePac nebo tyhle levné nepomůžou ani k levným recorderům (tj. jako že v té ceně třeba ani nepřinesou slyšitelný zvukový posun k lepšímu proti integrovaným mikrofonním předzesům už v těch recorderech) a je nutné jít do něčeho dražšího (ale opět v kompaktním provedení) jako třeba kombinace FMR RNC Comp + RNP Preamp a podobné ???

Odpovědět