DIY: High end 2ch. preamp and A/D converter za 5000Kc :-)

Mikrofony a předzesilovače
nunu

Příspěvek od nunu » 29 dub 2008 16:16

Rozvedu to trochu... Par lidi uz vi ze bude k mani muj DAC na nejake rozumne urovni, kdybys dojel na sraz tak bys ho slysel s lexikonem co mel Safa. Pokud mne to nenasere natolik ze s tim prastim, bude nasledovat 2ch preamp a po nem hracka prave s timto PCMkem. Ovsem ma to par malych zaludnosti v podobe zlegalizovani, jinymi slovy nechat to projit zkusebnou. Jelikoz to jsou takove castky ze pro maloseriovku je to likvidacni, tak se snad podari najit zpusob jak to udelat aby se to dalo zaplatit. Toto je nejvetsi problem.

Tady to je castecne videt, je to jedna deska ze tri, celkove rozmery jsou cca 315 x 110mm plus dalsi PCB je cca 400 x 35mm a trafa jsou mimo krabici... To jen pro predstavu jaka je to asi sranda. Ale verim ze to bude alespon slusne.

http://www.tomast.webzdarma.cz/bordel.jpg
Naposledy upravil(a) nunu dne 29 dub 2008 16:28, celkem upraveno 2 x.

fova

Příspěvek od fova » 29 dub 2008 16:21

To zni hooooodne zajimave :-)
Zustavame naladeni na vasi stanici.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 16:25

nunu píše:Rozvedu to trochu... Par lidi uz vi ze bude k mani muj DAC na nejake rozumne urovni, kdybys dojel na sraz tak bys ho slysel s lexikonem co mel Safa.
Počkej, nevěděl jsem že lexicon vyrábí DA ?

fova

Příspěvek od fova » 29 dub 2008 16:25

To byl CD player

nunu

Příspěvek od nunu » 29 dub 2008 16:32

Presne...Mel jsem trochu hendikep ze jsem nemel symetriku, ale i z nesymetrickych to nebylo nejhorsi, respektive nestydel jsem se moc -)) No a jelikoz mam ted krapet vic casu nez jsem mival, rekl jsem si ze to risknu a udelam neco noveho...Ne ze by to bylo neco prevratne jineho, ale par veci tam bude ktere minimalne mne potesi -))

Bohuzel to trva a neda se to prilis urychlit a co je horsi, leze to hodne do penez...

matucha

Příspěvek od matucha » 29 dub 2008 17:16

Ivo píše:K porovnání nabízím Forssella AD, který podle srovnávacích testů zní údajně lépe než Lavry Gold. Lépe než Lavry Blue zní v každém případě dost dramaticky ...
to mi je zase jedno prehnane tvrzeni

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 17:23

V čem je přehnané ?

Chápu, že někdo neslyší žádný zvláštní rozdíl ani třeba mezi Behringerem a Neve, ale věřím že diskutujeme v trošku v jiném zoomu ...

Rozdíl mezi Blue a Forssell AD mi po 2-3 týdnech zkoušení připadá dost dramatický - co se týče detailů, hloubky, 3D a přirozeného zvuku

Třeba u těchto dvou vzorků slyším rozdíly i na notebookových reprácích (a všechno je identické kromě AD, včetně split microphones)

Lavry Blue

Forssell AD

nunu

Příspěvek od nunu » 29 dub 2008 18:26

No, slysim ten rozdil i na tech uli co mam na stole, ale dramaticke to na tom v zadnem pripade neni, ovsem jsou to uliboudy, ze jo -)) Na velkych dospelych bednach se to muze docela prohloubit. Lavry je plytsi, chudsi. O fous...

Ivo, co je to za wav ze mi ho odmita prehrat foobar pres asio ??? Musel jsem to pustit v mediaplayeru...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 18:38

Jaké drama čekáš ? Že jeden nebude hrát vůbec, nebo to bude znít jako z telefonního sluchátka nebo nějak zkresleně ? Je to asi stejné "drama" jako mezi Apogee mini DAC a Lavry Blue DA nebo třeba Bryston 4B a 4B SST nebo Behringer C1 (i tam ten hlas je naplno slyšet) a U87 apod :)

Je to normální obyčejný wav ...

nunu

Příspěvek od nunu » 29 dub 2008 18:49

obycejne vavy mi to bez problemu prehrava, tvoje obycejne wavy nikoliv. napise mi toto...

Unrecoverable playback error: ASIO: None of input channels are assigned to device channels

Jakykoliv jiny wav v pohode.

matucha

Příspěvek od matucha » 29 dub 2008 18:50

Ivo píše:V čem je přehnané ?

Chápu, že někdo neslyší žádný zvláštní rozdíl ani třeba mezi Behringerem a Neve, ale věřím že diskutujeme v trošku v jiném zoomu ...

Rozdíl mezi Blue a Forssell AD mi po 2-3 týdnech zkoušení připadá dost dramatický - co se týče detailů, hloubky, 3D a přirozeného zvuku
Rozdil tam rozhodne je, jen to ze by byl DRAMATICKY? Forsell hraje zajimave, o tom zadna.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 dub 2008 19:09

Hraje to jinak, ale me osobne ten rozdil prijde celkem subtilni. Kdybych se nesoustredil, asi bych si toho nevsim ;) Urcite bych ten rozdil rozsahem neprirovnaval k miniDACu a Lavry Blue, to bylo docela jasny (s tim C1 a U87 jsi to Ivo urcite nemyslel vazne)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 19:12

matucha píše:
Ivo píše:V čem je přehnané ?

Rozdil tam rozhodne je, jen to ze by byl DRAMATICKY? Forsell hraje zajimave, o tom zadna.
Jak už jsem psal výše ... záleží na měřítku v jakém se pohybujeme. 90% "běžných" lidí neuslyší žádné rozdíly mezi jakýmkoliv gearem a někdo zase slyší zvukové rozdíly i mezi kabely. Je to jen o definicích termínů a hustotě pohledu. Věřím že my diskutujeme v rámci nejvyššího rozlišení a tam i jemné rozdíly nabývají dramatického rozměru ... Kdyby ne, tak jsou jakékoliv takové diskuse zbytečné a stačil by jeden typ mikrofonu/preampu atd. pro všechny. Protože všechno víceméně normálně hraje. Nebo čekáš že "dramatický" rozdíl bude v rámci nás posedlých bláznů jako mezi nahrávkou na vestavěný mikrofon na mp3 přehrávači a stereo DPA 4003 na DSD ? :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 19:15

Kermitak píše:Hraje to jinak, ale me osobne ten rozdil prijde celkem subtilni. Kdybych se nesoustredil, asi bych si toho nevsim ;) Urcite bych ten rozdil rozsahem neprirovnaval k miniDACu a Lavry Blue, to bylo docela jasny
No nevím, kdybych ti procesoval něco přes miniDAC a LAvry DA (v rámci třeba DA AD řetězce), nevím jestli by ti to bylo hned jasné :wink:

Taky záleží na čem posloucháš. Když použiješ opravdu kvalitní monitoring, ty rozdíly začínají být dost markantní (a když mrkneš na ten thread, zjistíš to tak slyší spousta lidí)

Kromě toho ta ukázka bubínků je mono a je to jen bubínek. Při stereu přichází další faktory jako 3D, prostor a další detaily a tam se ty rozdíly dost prohlubují ... V tomto použití je rozdíl mezi oběma AD pro mě skutečně dramatický (např. u houslí, violy, fléten apod.). Lavry Blue zní proti Forssell AD trochu "uměle", pod dekou a s mnohem menším prostorem
Naposledy upravil(a) Ivo dne 29 dub 2008 19:18, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 dub 2008 19:16

Tak tezko rict u processingu, ja porovnaval miniDAC a Lavry DA u Matouse pri poslechu na jeho S3a a tam byl ten rozdil nebe a dudy, podobnej jsem cekal i tady. Spis mi to prijde, ze se ted bavime opravdu o tech drobnych nuancich, ktere odlisuji spickove prevodniky, ale proste slovo DRAMATICKE mi k tomu taky nesedne ;)

Odpovědět