DIY: High end 2ch. preamp and A/D converter za 5000Kc :-)

Mikrofony a předzesilovače
Poshook

Příspěvek od Poshook » 29 dub 2008 22:50

matucha píše:
Kermitak píše:
Ivo píše:
No obávám se, že možná ani ne :wink: protože ty rozdíly asi nebudou nijak zvlášt dramatické :wink:
No pokud je clovek hluchej tak ne.
dneska je to z extremu do extremu jak koukam ;-)
to je tu na fore v poslednej dobe so vsetkym :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 dub 2008 22:52

Rozdil mezi Lavry a Forsell je dramatickej a rozdil mezi ESI a Lavry neuslysis, co na to napsat, no... ;-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 22:57

Kermitak píše:Rozdil mezi Lavry a Forsell je dramatickej a rozdil mezi ESI a Lavry neuslysis, co na to napsat, no... ;-)
Ty rozdíly jsou totiž podobné ... (subtilní nebo dramatické - nazvat to můžeme jak chceme) - Pokud člověk neslyší jedno, neuslyší asi ani druhé a naopak :wink:

ŠKoda že už jsem z počítače vymontoval Lynx L22, to je takový low-end AD, schválně bych něco zatukal přes něj a Lavry Blue ... jestli by to přes online poslech něco udělalo s prasátkem :)
Naposledy upravil(a) Ivo dne 29 dub 2008 23:00, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 dub 2008 22:59

No, tak to prave podle me zkusenosti neni pravda ;) Rozdil mezi Forsellem a Lavry mi prisel drobnej, rozdil mezi Apogee a Lavry mi prisel dost velkej, u ESI by to bylo jeste nekde uplne jinde, predpokladam.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 dub 2008 23:10

Kermitak píše:No, tak to prave podle me zkusenosti neni pravda ;) Rozdil mezi Forsellem a Lavry mi prisel drobnej, rozdil mezi Apogee a Lavry mi prisel dost velkej, u ESI by to bylo jeste nekde uplne jinde, predpokladam.
Sice se už opakuju, ale myslíš že "zkušenost" může nahradit online poslech pár vteřinového mono samplu bubínku ?
U Apogee a Lavry jsi aspon seděl osobně ... a poslouchal nějakou dobu trošku komplexnější zdroje, že ? Kromě toho se jednalo o DA ...
V každém případě ten rozdíl dost podstatný je, ale nemám ani čas ani motivaci, abych to musel dokládat nějakou sérií podstatně sdělnějších samplů. Já to vím a to mi stačí :wink:

kexik

Příspěvek od kexik » 29 dub 2008 23:24

ivo, neni to ale tak, ako pise matucha, ze tie prevodniky treba zakazdym napasovat na nahravany zdroj, rovnako ako mikrofon, preamp, atd? trebars ta v podstate neinformativna nahravka toho bubienku to imho dost jasne naznacuje

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 29 dub 2008 23:28

Ivo píše:Sice se už opakuju, ale myslíš že "zkušenost" může nahradit online poslech pár vteřinového mono samplu bubínku ?
U Apogee a Lavry jsi aspon seděl osobně ... a poslouchal nějakou dobu trošku komplexnější zdroje, že ? Kromě toho se jednalo o DA ...
V každém případě ten rozdíl dost podstatný je, ale nemám ani čas ani motivaci, abych to musel dokládat nějakou sérií podstatně sdělnějších samplů. Já to vím a to mi stačí :wink:
No ale pro kolektiv bys to prilezitostne udelat mohl ne? ;) Urcite by bylo zajimave ten rozdil slyset na necem, kde by to bylo znat...

matucha

Příspěvek od matucha » 30 dub 2008 00:39

kexik píše:ivo, neni to ale tak, ako pise matucha, ze tie prevodniky treba zakazdym napasovat na nahravany zdroj, rovnako ako mikrofon, preamp, atd? trebars ta v podstate neinformativna nahravka toho bubienku to imho dost jasne naznacuje
No, jako neze bys tak nemohl z neceho dostat nejaky to 0,00546%... ale co mi spis prislo v tomhle dobry, ze kdyz treba neco nahrajes a pak to procesujes, tak to neprozenes skrz uplne ty stejny prevodniky, kde se ti vlastne kumulujou uplne stejny "chyby" a zvyraznej se tak.

Treba kdyz jsem zkousel pro obarveni prohanet veci nahrany pres manley preamp znovu pres manley, tak vysledky byly neuspokojivy, prestoze jiny veci (treba VSTi a samply odjinud) pres to fungovaly celkem dobre.

Ale kdyz mas dva druhy prevodniku, tak jim rozdelis praci tak, ze vyuzijes osvedceny kombinace... jakoze tohle chci vic do ksichtu (lavry), tohle s lepsima transientama a vic mistnosti (forsell), tohle je jedno-to tam bude jenom potichoucku (nejakej lowend)... ale vicemene bych rozlisoval jenom ty veci co sou "jedno" a ty hlavni... u tech hlavnich ty drazsi stroje oceni myslim kdokoli.

Odpovědět