Ebay seller - Shockmounty, stojanky, clipy, popfiltery...

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Pierre niko

Ebay seller - Shockmounty, stojanky, clipy, popfiltery...

Příspěvek od Pierre niko » 06 bře 2013 11:25

Ahoj,

chi se s vami podelit o svuj objev. Nasel jsem na Ebayi resellera, partne cinskeho vendora, ktery se zabyva prislusenstvim k mikrofonum. Ano, je to sice cina a drahe mikraky bych jejich vyrobkum sveril az po podrobnem prozkoumani kvality. Zkusenosti uzivatelu na netu asi nebudou, tak jedine az nekdo z nas bude mit zkusenost. Tady je url:

http://stores.ebay.co.uk/wgt-1979?_trks ... 7675.l2563

Ja s nejvetsi pravdepodobnosti budu kupovat pavouka na AKGcko, ktere mi pred lety prodali jen s obycejnym drzakem, tak se pak podelim. Mozna toho koupim vic a otestuju, ceny jsou totiz fakt nizke a i na test zajimave. Postage je free... Treba se to nekomu z vas bude taky hodit...

Tomas

Pierre niko

Re: Ebay seller - Shockmounty, stojanky, clipy, popfiltery..

Příspěvek od Pierre niko » 06 bře 2013 16:24

Netreba zminovat, ze i velke firmy, zavedene jako kvaitni, stehujou nektere casti sveprodukce do ciny. Myslite, ze by se mohlo jednat o v podstate originaly, ktere se bezene dodavaji spolecnostem, ktere je pak pribaluji ke svym mikrofonum? Jako, ze je to vlastne jiny kanal, jak se tohle prislusenstvi dostane k zakaznikovi.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 06 bře 2013 19:44

Pierre niko píše:Myslite, ze by se mohlo jednat o v podstate originaly, ktere se bezene dodavaji spolecnostem, ktere je pak pribaluji ke svym mikrofonum? Jako, ze je to vlastne jiny kanal, jak se tohle prislusenstvi dostane k zakaznikovi.
No ved si si v podstate odpovedal... mohlo. Ale nemuselo. :wink:
Cina ma 170 miest s populaciou nad 1 milion ludi. Aka je pravdepodobnost, ze prave tvoje veci bude vyrabat original vyrobca- fabrika presunuta z USA ? :D

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 06 bře 2013 22:23

No vis jak, ja prave videl dokument o tovarnach v cine a jsou tam mesta, ktera vyrabi proste jenom zipsy. Pak mesta ve kterych jsou jenom tovarny na ja nevim, treba na hracky... Nebyl bych prekvapeny, kdyby bylo nekde v cine mesto jenom na shockmounty a jine prislusenstvi k mikrakum :D

Borisja

Příspěvek od Borisja » 13 říj 2013 23:55

Fuj, to mně dalo práci zaregistrovat se + než jsem zase našel nazpátek tuhle diskusi!
Přidávám osobní zkušenost s eBayem: Mám toho nakoupenýho spoustu z Čínskýho a HK eBaye a musím rád říct, že jsem velice spokojenej. Prakticky u všeho "shipping Free", někde "standard Intl" (international), ale i kde bylo "Economy", tak věc došla v pořádku. Chce to jen trpělivost: čím je věc relativně větší, tím déle k Vám bude putovat. Např. při zakoupení tohoto neuvěřitelně roztomilého"vozánku":
http://viewitem.eim.ebay.cz/DSLR-Truck- ... 22503/item
mi už skoro nervy rupaly... nešel a nešel, jakoby ztratil nóžičky, ale nakonec všechno dobře dopadlo a pošta dodala.
K věci: když zvolíte www.ebay.cz
a dáte vyhledat třeba "microphone shock mount", vedle ponecháte volbu všechny kategorie, ale zemi zvolíte Hong Kong, resp. Čínu (pozor! Když nebude požadovaná vjec :roll: pod jednou vlaječkou, zkuste třeba druhou - Čína)
http://search.eim.ebay.cz/?ev=&elc=92&k ... mount&ect=
vyjedou Vám nabídky i s cenama v kačkách (na Eura lze jednoduše přehodit, kdo jste ze Slovenska)
S mechanickými věcmi, jako jsou právě ony držáky, pavouci k mikrákům a mnoho, mnoho dalšího mám velmi dobré zkušenosti! Je to za neuvěřitelnou cenu s poštovným zadara ve velmi slušné kvalitě. A co víc pro mne, různé redukce na patičky k blesku, ke kameře, atd. jsou zde za stovku a méně, co se v ČR prodávají za 500,-. To je opravdu rozdíl.
Dnes jsem právě koupil dva různé pavouky - shock mounty, jeden za 200,- s uchycením do sáněk blesku a druhý jen se závitem za 90,-, obé "shipping free". No, nekupte to za tu cenu!
S elektronikou zkušenost nemám, mají tam hezké sady s klopáky+vysílač+přijímač v cenových kategoriích nejrůznějších, mě se líbí toto:
http://viewitem.eim.ebay.cz/Professiona ... 50285/item
ale odvahu nemám, protože reklamovat něco do HK znamená přinejmenším poštovné... Servis to samozřejmě nemá žádný, takže v případě elektroniky sázka do Lotynky, jak se říká.
Ale mechanické vjeci jako stojánky, držáky, etc. DOPORUČUJI.
(P.S: Nutno zaregistrovat si pana Pípala = PayPal a jak jsem zjistil, všichni kolem mne hned zmlkli, když jsem jim to říkal = strach+drrržím se za kapcu... :x , takže prosím, zde info: bez obav, je to zdarma, žádné peníze Vám to nikomu nesebere!!!)

Borisja

Příspěvek od Borisja » 14 říj 2013 00:05

Jo, ještě poznámka:
Jak Pierre niko píše: Myslite, ze by se mohlo jednat o v podstate originaly, ktere se bezene dodavaji spolecnostem, ktere je pak pribaluji ke svym mikrofonum? Jako, ze je to vlastne jiny kanal, jak se tohle prislusenstvi dostane k zakaznikovi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koupil jsem na eBayi.cz z HK hlavánku YUNTENG a jde jasně a neomylůně o kopii stativové hlavy Velbon PH358. Ta moje HK provenience má akorát trochu tvrdší nastavování, ale panorámuje naprosto perfektně. V době nákupu před cca 3/4 rokem stál Velbon nějakých 1 800,- a tenhle YunTeng vyšel do tisícovky. Shipping samozřejmě free.
Podle mého soudu jde o naprosto stejnou výrobu, kterou Velbon zadal do HK, resp. do Číny a Číňánci nelenili, belskově okopírovali jen s malými kosmetickými úpravami. A prodávají, kocourci, prodávají...
Tak to bude nejspíše se spoustou dalších vjecí: výroba origoše zadána do Číny, hezky čínsky okopírována a šup :wink: :!:

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 14 říj 2013 09:10

Dik za info, ja ted budu kupovat asi ctyri shock mounty pro Dva kondiky a pro dva vintage majky, ktere jsou dost nachylne na vibrace. Dam pak vedet, jake je zpracovani.

Borisja

Příspěvek od Borisja » 14 říj 2013 10:07

Já mislím (bo já už nemyslím, jen zlehka m-i-slím), že budete spokojen. Ted jsem kupoval dva shock-mounty, pavouky, ale co mám mech. z HK, např. posuvnou destičku na fotostativ, tak fakt slušná kvalita za tu cenu. Ono to asi nebude vyhlazený a vyleštěný a bude to z plastu jen odlitý, ale abych platil za pavouka od Senh. přes dva tisíce??? Ani náhodou!

Odpovědět