HAT800 - Users Section

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin píše:jo to je fakt :) pavuk je aspon liter , popfilter aspon 500 , 9m kabel s XLR konektormi tiez neni uplne za 5 korun !
Ano, je to dost neuvěřitelné. 3700 = 3100 bez DPH + nějaké clo = 3000. Výrobce by z toho měl mít i nějaký čistý zisk, když řekneme 25% tak se dostáváme na nějakých 2300, něco bude stát i doprava, tak jsme na cca 2000 - a do toho se musí vejít pavouk, popfilter, zdroj, kabel, hliníkový kufr (!) a samotný mikrofon = materiál + cena pracovní síly ... to i mikrofon Lego by byl snad dražší ... Z čeho a jak to tam dělají, si fakt nedokážu představit ...

Martin

Příspěvek od Martin »

K výrobku mohu říct jen to, že je dílensky perfektně zpracován.
Co se týká kvality zpracování, pak nevidím rozdíl v kvalitě mezi mým Neumanem U87 a HAT800.
Ano - je to zarážející, ale je to tak.

A co se týká kvality zvuku?
S přehledem předčí např.: RODE NTK, SHURE KSM27SL, a další dražší mikrofony. Za tím si stojím a podtrhuji.

Jsou výjimky, kdy přímá úměra čím vyšší cena a tím vyšší kvalita zdaleka neplatí.

matucha

Příspěvek od matucha »

to jsou zajimavy tvrzeni... zvlast kdyz mluvis o tak strasne ruznych mikrofonech, ze mozna ani nejdou porovnavat... mas na to nejaky ukazky?

pc.masters

Příspěvek od pc.masters »

No hlavne at se dostane na mne... ! A az se 25lidi zavazne prihlasi a rekne jo chci, kdy to tak bude?
... ...Core 2 Quad Q6600 (3,0Ghz), 2x2Gb DDR2 Vitesta 800+, GB-P35-DS3, MSI R2600XT ... ... E-MU 1212M, Alctron HAT800, Samson C-Valve, ESI nEar 06, AKG K66, AKG K240S, M-Audio Axiom 49 ... ...

korolang

Příspěvek od korolang »

..tak snad ten bez toho napisu nebude len kufor s pavukom a kablom..bez mikrofonu ???:)
Ak teda naozaj bude vnutri kufru vse,ako je vyse popsane,a bude to fakt HAT800 akurat bez napisu,idem do toho,ako som uz parkrat pred tym potvrdil..je zblastne,ze som na tom zozname neni..:(
takze ano,idem do toho!hlavne nech sa to po tych mesiacoch cakania stane i skutocnostou,drzim palce!

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

matucha píše:to jsou zajimavy tvrzeni... zvlast kdyz mluvis o tak strasne ruznych mikrofonech, ze mozna ani nejdou porovnavat... mas na to nejaky ukazky?
Myslím že zazpívat kousek do U87 a pak do toho HATU (na který jsem mimochodem nenašel skoro žádné odkazy na internetu) by mohlo dost popisné (a provedením snadné a rychlé)

Jerry Forester

Příspěvek od Jerry Forester »

Chcu ten mikrofon taky,zapište mě.

nemo

Příspěvek od nemo »

Ivo píše:
matucha píše:to jsou zajimavy tvrzeni... zvlast kdyz mluvis o tak strasne ruznych mikrofonech, ze mozna ani nejdou porovnavat... mas na to nejaky ukazky?
Myslím že zazpívat kousek do U87 a pak do toho HATU (na který jsem mimochodem nenašel skoro žádné odkazy na internetu) by mohlo dost popisné (a provedením snadné a rychlé)
Pokud by byla solidni ukazka, taky bych se pripojil. Zatim krasny, levny, stribrny zajicek v hlinikovem pytliku.. nebo ne?

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

Ivo píše:
Pytkin píše:jo to je fakt :) pavuk je aspon liter , popfilter aspon 500 , 9m kabel s XLR konektormi tiez neni uplne za 5 korun !
Ano, je to dost neuvěřitelné. 3700 = 3100 bez DPH + nějaké clo = 3000. Výrobce by z toho měl mít i nějaký čistý zisk, když řekneme 25% tak se dostáváme na nějakých 2300, něco bude stát i doprava, tak jsme na cca 2000 - a do toho se musí vejít pavouk, popfilter, zdroj, kabel, hliníkový kufr (!) a samotný mikrofon = materiál + cena pracovní síly ... to i mikrofon Lego by byl snad dražší ... Z čeho a jak to tam dělají, si fakt nedokážu představit ...
A teď si předtsav, že na maloobchodě je hafo mikrofonů v podobné ceně, kde se na tom ale ještě přiživuje pár vrstev dealerů a potažmo se z toho platí další daně a poplatky. Jinými slovy, mikrofony, co dneska stojí na maloobchodě totéž co HAT tady, ty výrobní náklady mají tak pětikilo. Naopak HAT by na maloobchodě stál tak minimálně desítku.

Martin

Příspěvek od Martin »

Přesně tak.
HAT800 přijde přímo od výrobce.
Je to zcela nekomerční akce, nikdo z toho nemá ani ŇO !
Jen já hafo starostí.
Takový mikrák, by stál na maloobchodě minimálně dest.
Mikráky, které má Alctron za 50$-60$ a vyrábí je pro CAD, NADY, T.Bone, , atd. Pak prodává například firma CAD,NADY za 150-200$ ! v maloobchodě.

Alctron vyrábí mikrofony pro CAD, např. Trion8000.
V katalogu Alctronu nese označení HAT60 - je ale neprodejný, nedá se objednat.

Uvědomte si, že HAT800 je vlastně mix:
Tělo : Peluso VTB (stojí 1500$)
Elektronika, kapsle : CAD Trion8000 (stojí u nás 15.000Kč).

Tento mix už prodejný je a dohromady se jmenuje Alctron HAT800.
Mě přišla nabídka na poslání jednoho kontejneru HAT800 do ČR (25 kusů).
V této chvíli je stav objednávek - 21 - ks
(ještě bohužel nepřišly maily a PM všem lidem , kteří se objednali při minulém kole, což je škoda)

Takže ještě 4 volné kusy a bude konec.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

A nešlo by zazpívat Pec nám spadla do U87 (který spousta lidí zná) a HAT - ať je nějaká představa ?

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey »

No tak Ivo uz sa nehanbi a objednaj si ho :)
Sorry za acidofilny OT forik

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk »

A nebyly ty ukazky z Hatu uz nekdy na ezone, mam neodbytny pocit ze aano :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk »

PiKey píše:No tak Ivo uz sa nehanbi a objednaj si ho :)
Zas tak acidofilni mi neprijde piko :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

PiKey píše:No tak Ivo uz sa nehanbi a objednaj si ho :)
:) Na tohle fakt nemyslím (mikrofony mi nescházejí), ale opravdu mě zajímá jak to za tuhle cenu, výrobní náklady a v rámci krajiny původu zní ... třeba výborně ... Je ale fakt, že ta běžná dealerská pyramida by tuhle cenu zněkolikanásobila. Prodává se tenhle mikrofon normálně ? Žádný odkaz na HAT 800 moc nenaběhl ...

Odpovědět