HAT800 - Users Section

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko »

Cauces

Prominte, ze se ptam tak natvrdle, ale uz dva mesice namam pristup na net, bo sem v anglii, ale jak dopadl druhy pokus o hromadnou obednavku na majky z ciny? Vzdyt uz byly i na ceste... nemuzu najit nikde v prizpevcich ani v tematech jak to dopadlo... dorazily?

fova

Příspěvek od fova »

:-) Dorazily a martin uz je rozeslal.

greezmen

Příspěvek od greezmen »

ej ale príma kope ked pripojim za jazdy zdroja :D . skušal som fakt ale prvy krat harmoniku ine som doma nič nenasišl kratka ukažka po ktorej som to hned vzdal o tejto nočnej hodine... hodne tam počut moj room bolo nahravana najskor asi zo 40 cm a potom asi 10 s popfiltrom do firestudia. www.greezmen.smartlan.sk/mictest/hat800har.wav

somorastik

Příspěvek od somorastik »

Martin, chodia ti spravy odomna? Pisal som ti mail aj PM, ako sa dohodneme?

Diki, dufam ze su s mikrofonmi vsetci spokojny :)

R.

fova

Příspěvek od fova »

Martin se tu objevuje jednou za par dni. Nekde na predchozi strane byl e-mail na nej.

radek_p

šum mikrofonu HAT 800

Příspěvek od radek_p »

25 mikrofonů se toulá po Čechách a kromě jedné foukací harmoniky stále žádné ukázky, dojmy a hodnocení ???

Tak abych přispěl se svojí troškou do mlýna: u mikrofonu se mi od počátku nelíbila vysoká hladina šumu, psal jsem o tom o několik stránek dozadu v tomto threadu. Po několika týdnech používání se hladina šumu měřitelně snížila. VELMI ZHRUBA jde o nějakých 5 dB. Pořád je to zdaleka nejhlučnější mikrofon v mojí sbírce, ale takhle už mi to připadá přijatelný/použitelný. Připojuju ukázky pro srovnání - nenechte se zmást různou úrovní signálu, zesílení bylo v obou případech nastejno (+60dB), takže hladina šumu v pauzách (nejlépe na konci tejku) je v obou ukázkách přímo srovnatelná, žádná normalizace není potřeba.

HAT-800, 28. 4. 2008
HAT-800, 20. 5. 2008

Co způsobilo změnu k lepšímu nevím, možná to, že jsem vystoupil a nastoupil s lampou z patice a tím se očistil nějakej svinčík na kontaktech.

Dále jsem mikrofon srovnal s jiným kusem (spešl thanks to Nooly za důvěru & zapůjčení) a hrály (i šuměly) velmi podobně, rozdíly minimální, na hranici rozlišitelnosti.

kexik

Příspěvek od kexik »

radek_p: skor budu vnutri nejake srackove elektrolyticke kondenzatory, ktore sa pouzivanim naformatovali a prestali sumiet

Martin

Příspěvek od Martin »

Už jich zdaleka není 25, docela dost lidí mi napsalo, že už HAT rozkuchali a chtěli poslat detailní foto vnitřku, aby mikrák složili zase dohromady.

Kdybych věděl, že nepotřebujete mikrofony pro snímání zvuku, ale pro potěchu z kuchání, mohli jsme sáhnout po nějakém jiném mikrofonu např. po nejlevnějším lampáči za 58$ dolarů, nebo páskáči za 35$ (např. RB100 který prodává thomann pod označením T.Bone). Radost z kuchání by byla stejná.
HAT800 je Hi-End a nejdražší mic firmy Alcrone (164$) tak se podle toho k němu chovejte :-)

kexik

Příspěvek od kexik »

v RB100 neni co kuchat... maximalne vymenit trafo, ale ziadny hi-gain jensen tam nevojde. mozno prekopat na aktiv, ale na to nik na tomto fore nema...

greezmen

Příspěvek od greezmen »

nedame ešte teda jednu skladačku na paskače? :oops:

Ctirad

Příspěvek od Ctirad »

Kdyby někomu z rozebíračů zbyl pop filtr, tak bych si jeden až dva s dovolením vzal, protože u mých dvou HATů bohužel není ani jeden 100%. Jeden má na kraji asi 1cm dírku a druhej je asi po šestině obvodu utrženej z rámečku a tudíž povolenej :(
Naposledy upravil(a) Ctirad dne 22 kvě 2008 22:20, celkem upraveno 1 x.

radek_p

Příspěvek od radek_p »

Kontrabas (low end nástroj) přes Oktavu mk012, AKG C414B XLS a HAT 800:

Oktava mk012
AKG C414B XLS
HAT 800

Obrázek

AKG a HAT sly pre Goldmike, Oktava pres preamp ve zvukovce Konnekt 24. Oktava hraje trochu pod dekou a bez detailu, ale tím preampem to není - zkousel jsem i pres Goldmike a charakter zvuku zustava. Je to spis rozdil LDC vs. SDC.

fova

Příspěvek od fova »

Nejvic se mi libil HAT a nejmene AKG. HAT mel nejen slusne podani basu, ale byl i otevreny na vyskach. Naproti tomu AKG byl jakoby pod dekou a utlumeny. Oktava byla nekde mezi nimi.

Jinak nahravka basy je pro me osobne dost necitelna. Lepe se orientuji v necem vyse posazenem jakou jsou treba vokaly nebo spanelka.

Kdyz jsem to poprve poslouchal na notebooku pres on board zvukovku, tak jsem neslysel zadne rozdily. Az na DAWu jsem ty rozdily slysel.

radek_p

Příspěvek od radek_p »

fova píše: Jinak nahravka basy je pro me osobne dost necitelna. Lepe se orientuji v necem vyse posazenem jakou jsou treba vokaly nebo spanelka.
Jasně, tohle zrovna nebyla ideální srovnávací nahrávka ze které by se daly vyvozovat nějaké univerzální závěry.

Já můžu v mixu žít se všemi třemi mikrofony, HATu basy oproti AKG trochu chyběj. Ve výškách je HAT strašně živý, má to za následek až moc velký zdůraznění tónových kazů (který já jinak rád), takže do mixu mi vítězí spíš to AKG. Je takový poctivější, HAT tam má spoustu cingrlátek, který na první poslech nadchnou, ale brzo se mi omrzely.

Samozřejmě srovnávat HAT a AKG 414 XLS je extrém, jsou to mikráky zásadně jinech zvukovejch charakterů. V každým případě je HAT prima věc a za ty prachy vysloveně super.

yozefb

Příspěvek od yozefb »

jj, potvrdzujem, ze AKG ma citatelnejsie basy

Odpovědět