Horch vs Urton

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
macceba

Horch vs Urton

Příspěvek od macceba » 22 lis 2013 11:18

Zdravíčko,

mohl by někdo ( nejspíše Ivo :wink: ) osvětlit jak to je? Objevil jsem na neměckém webu mikrofon urton, který vypadá jako Horch, zároven ale na jejich webu se dá koupit i HORCH. Díky za info, jen mě to tak zajímá.

Martin

Ivo
Moderátor

Re: Horch vs Urton

Příspěvek od Ivo » 22 lis 2013 11:31

Na uvod pár čerstvých fotek ze studia :) (ted mám práci ale později o tom napíšu víc ..)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ivo
Moderátor

Re: Horch vs Urton

Příspěvek od Ivo » 22 lis 2013 12:09

Od data toho GS tématu se věci trochu změnily a vyvinuly. Jsem v přímém spojení jak s firmou Analog Audio (která prezentuje Urtone, což je přesný klon původního Horcha), tak i Helmutem (alias Jackem) Breyerem, což je tvůrce původního Horcha (pro mě stále zdaleka nejúžasnějšího vokálního mikrofonu co znám), který ted teoreticky přichází s novými verzemi, problém ale je, že fyzicky zatím neexistují, problém č.2, že to dělá trochu na koleně a problém č.3 že nemá všechny potřebné součástky, takže některé základní věci (např. přepínání modů) nejsou jisté ...

Takže znám velmi podrobně situaci z obou stran ..

Urton je k dispozici ke koupi (už jsme jich několik prodali) a jak jsem si sám vyzkoušel je to naprosto identické s původním Horchem jak fyzicky, tak zvukem, nový Horch k dispozici není ...

Je to obecně v rovinách soudního procesu: firma AA nesmí podle verdiktu používat jméno Horch, ale může vyrábět identický Urton. Pan Breyer je přesvědčen že i to skončí, firma AA je přesvědčena že je vše vyřešeno ... takže the show goes on ..

Odpovědět