Lehký tuning Oktava MK319

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 23 dub 2007 13:46

greezmen: NIE! teda, skusit mozes, ale specialne toho kondaku sa tyka co som napisal vyssie... nechat to tak je to najlepsie co s elektronikou na 319... okrem kompletnej prestavby na lampu. mozno tie ruske hlinikove elyty by som vymenil, ciste z dovodu spolahlivosti, za jamicon. ruske zvykli vysychat...

greezmen

Příspěvek od greezmen » 23 dub 2007 14:02

kexik píše:greezmen: NIE! teda, skusit mozes, ale specialne toho kondaku sa tyka co som napisal vyssie... nechat to tak je to najlepsie co s elektronikou na 319... okrem kompletnej prestavby na lampu. mozno tie ruske hlinikove elyty by som vymenil, ciste z dovodu spolahlivosti, za jamicon. ruske zvykli vysychat...

Tak teraz v tom trocha nemam jasno lebo na C2 si pisal ze to jednoznacne pomaha. ciže keramické kondenzátory neuberajú kvalitu zvuku majku?? čiže to mam chapat tak ze tu su keramiky a to je ona a tam zasa treba foliakya to je ono. mam v tom bordel teraz

syncro

Příspěvek od syncro » 23 dub 2007 14:11

Z elektronických úprav se doporučuje zkrátit vedení odstraněním funkce přepínačů. Pak jsem si ještě psal s nějakým dánem nebo švédem a ten doporučoval výměnu kondenzátorů, ruského FET na Toshiba FET 2SK170BL a trafa na Lundahl, což ovšem dalece překračuje mé nulové elektrotechnické schopnosti 8-)

Saša

kexik

Příspěvek od kexik » 23 dub 2007 14:17

greezmen: nerozumies mi... "farebny" zvuk oktav sposobuju okrem ineho aj suciastky. ta farba je v pripade oktavy jej plus, v pripade behringru pruser. preto behringer ano a oktava nie. samozrejme ide oktavu prestavat na neutralne znejuci mikrofon, ale za cenu, za ktoru si kupis shure ksm27, audiotechnicu 4033 a pod.. proste sa to neoplati robit, navyse ta farba bude asi mat vacsiu cenu nez neutralnost.

syncro

Příspěvek od syncro » 23 dub 2007 14:21

kexik: Tak nějak to připadá i mně. MK319 má natolik specifický zvuk, že je to asi její hlavní deviza 8-) Proto si tu druhou nechávám ve zcela původním stavu...

Saša

Tudy

Příspěvek od Tudy » 23 dub 2007 14:57

syncro píše:...Proto si tu druhou nechávám ve zcela původním stavu...
Saša
No počkej, vždyť nakonec jsi vlastně jen dodal ten molitan a ten smysl má vždy, ne?

PS: ten molitan musí být nějaký speciální???
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

syncro

Příspěvek od syncro » 23 dub 2007 15:09

Tudy: Molitan jsem použil ze zbytku plamafonové desky (takový ten fajnový molitan na pyramidky) a vyndal jsem tu vnitřní vrstvu grilu, takže už to zní trošku jinak. Proto jsem ten druhý nechal netknutý. Jestli je mezi plamafonem a normálním molitanem akustický rozdíl nevím, ale ve struktuře materiálu rozdíl je...

Saša

greezmen

Příspěvek od greezmen » 23 dub 2007 15:20

ja som pridal molitan odstranil rezonator aj vnutorny gril hned ako zapojim doma zvukovku nieco na ukažku nahram len nemam tu ziaden nastroj tak jedine hovorene slovo.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 dub 2007 15:35

to staci... dokonca je to lepsie ako nastroj. len dodrz polohu a vzdialenost...

greezmen

Příspěvek od greezmen » 23 dub 2007 17:24

kexik píše:to staci... dokonca je to lepsie ako nastroj. len dodrz polohu a vzdialenost...
no tak stym bude problem sice priblizne viem ako som to nahraval ale budem to nahravat umna doma nie v študiu prave dnes som musel cele vystahovať bolo to u znameho a tak to aj dopadlo... :evil: teraz mam vsetko doma v izbe v panelaku aj nemalou bicou sadou samozrejme zbalenou poteší...

greezmen

Příspěvek od greezmen » 23 dub 2007 22:54

tak tu je ukažka upozornujem ze boli nahravane v uplne odlisnych miestnostiach tato je umna v izbe v panelaku. sory za kvalitu reči ale fakt som už dost unaveny z celodeneho stahovania studia a upratovania toho vsetkeho domA. :evil:
Orginal
Mod

no neviem myslím že sa mi viac páči orginál. :?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 23 dub 2007 23:00

To je zvláštní, já bych řekl, že podle toho popisu, co má úprava udělat se zvukem, jsou ty ukázky přesně obráceně.
Ale pokud je to vážně správně pojmenováno, tak na svou ani nesáhnu :)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

greezmen

Příspěvek od greezmen » 23 dub 2007 23:04

Tudy píše:To je zvláštní, já bych řekl, že podle toho popisu, co má úprava udělat se zvukem, jsou ty ukázky přesně obráceně.
Ale pokud je to vážně správně pojmenováno, tak na svou ani nesáhnu :)
hmm no už asi aj ja lutujem že som daval dole ten umelohmotný rezonátor asi pojide naspet ale je to dost fuška uplne jemne šrobovať ten srobik na kapsle pokial som ho ofšem mal srobovať asi som to mal asi odcinovať na plošaku však :cry: dufam ze som si ho tym nepokazil :cry: . ja hlupak ze ma to nenapadlo skor cinovať ale bol som jemný nanho :oops:

syncro

Příspěvek od syncro » 24 dub 2007 00:14

Vždyť jsem to říkal, že ty resonátory mají svůj smysl 8-) Proto jsem je tam ostatně vrátil...

greezmen: Tím šróbikom, pokud jsi byl opravdu jemný, jsi to nepokazil, neboj. Hlavně si při jeho opětovném sundavání a nandavání dávej pozor na membránu, tam bys mohl napáchat nevratnou škodu.

Dneska jsem mluvil se svým dobrým známým Jardou, kterýžto zabezpečuje elektrotechnické zdraví mého gearu, o možnosti podívat se na střeva Oktavy a on mne zapáleně přesvědčoval, ať se na to vykašlu. Takže já na další tuning rezignuji a zůstanu jen u popsané úpravy (jednovrstvý gril + molitan). Panu Jolymu tedy asi (bohužel pro něho) vydělat nedám... 8-)

Skládám hold tulským inženýrům, kteří z tankových pancířů a samovarů vyrobili tenhle kousek, Saša

kexik

Příspěvek od kexik » 24 dub 2007 08:41

neviem inak ako kondy, ale trebars vintage paskace maju podobne "rezonatory" celkom pravidelne. niesom inak isty ci rezonator je spravne slovo. ono to podla mna skor funguje ako akusticky filter

Odpovědět