Mikrofon k EMU0404

Mikrofony a předzesilovače
honza III

Příspěvek od honza III » 09 říj 2006 23:51

Co rikate tehle sestave:

Mike Studio Projects B1 - 3200,-
PreAmp Studio Projects VTB-1 - 3000,-
Karta EMU 0404 - 3300,-
Monitory Behringer MS20 3600,-

fova píše:
delay píše:3) z obou těchto zvukovek najednou nahrávat nemůžeš, jednu z nich budeš muset v systému vždy zakázat...
A kdyz uz chces takovou kartu, tak si kup poradny mikrofon. Jinak nema smysl tu emu kupovat.

Z dynamickych doporucuji Shure SM58 nebo lepe Beta 58 nebo nejake dynamicke Audixy
Z kondenzatorovych Studio Projects B1 nebo Oktava MK319. S primhourenim oka Behringer B1.

Preamp je nutnost, takze Studio Projects VTB1 nebo M-Audio DMP3.

honza III

Příspěvek od honza III » 09 říj 2006 23:54

Abych upresnil, jde mi o nahravani vokalu, akusticke a elektroakusticke kytary, housli ci podobnych naastroju a pak mix.

fova

Příspěvek od fova » 10 říj 2006 00:53

Ta tvoje sestava vypada rozumne, az na nasledujici:

1. MS20 i MS40 jsou bedny kategorie Multimedia Speakers. Muzes si je dat k pocitaci na ozvuceni her a poslech tvych oblibenych CD, ale mixovat na nich nema smysl. Jestli chces neco levneho na studiovou praci tak Behringer B2030A, Tapco S5 nebo ALESIS M1 AKTIV MK2.

2. B1 je dobra na nastroje, ale nemusi byt uplne idealni na vokaly. Kazdemu nemusi sednout. Ja mam ted doma Oktavu MK319 a jsem z ni uplne nadseny, i kdyz musim uznat, ze neni zvukove uplne neutralni. Je to ale presne ten kolorovany teply zvuk, ktery mam rad. Nebo je dobra volba na nastroje (ale uz ne na vokaly) ta Oktava MK012, kterou ti doporucoval Kexik.
Doporucuji mit mikrofonu vic, i kdyz je mi jasne, ze to leze do penez. Krome te B1 si porid jeste nejaky dynamicky. Napriklad ten Audix by te nemusel stat moc. Shury jsou predrazene. Pak budes mit jakz takz univerzalni sestavu pro vse mozne.

3. A nezapomen koupit nejake slusne propojovaci kabely. To take neni cenove zadna sranda. Kdyz vezmes nejake levnejsi Bespeco nebo Proel XLR-XLR nebo Jack-XLR, tak te jen kabely mohou stat kolem 1000Kc.

4. Jeste by se ti mohla hodit nejaka levnejsi sluchatka na kontrolni poslechy nahravek. Ja bych doporucil AKG K240 nebo 270, podle toho, jestli budes potrebovat uzavrena nebo otevrena. To jsou takove drave selmy vhodne na techno a rock (maji silne basy). Jestli chces sluchatka na klasiku a pop, tak ja osobne bych volil Sennheisery HD595, ktere mam, ale chapu, ze to uz bude pro tebe asi drahe. Na rozdil od tech AKG zni neutralne. Jinak jsou dost doporucovane Sennheisery HD280, na ktere bys mohl dosahnout cenove. Vykasli se na sluchatka typu Koss Porta Pro, ktera jsou z podobne kategorie jako ty bedny MS20.

Plati, ze zadny clanek tveho nahravaciho retezce nesmi byt slaby jinak nema cenu mit vse ostatni kvalitni.

delay

Příspěvek od delay » 10 říj 2006 08:46

Solarfall píše: budeme trochu OT ale predsa: to myslis vazne? a to by malo byt uz preco? ja mam audiophile a absolutne ziadne problemy ci uz hry alebo win. co myslis tou SW emulaciou? nejake pseudo 3d ci co? sak to je aj tak blbost.
Milý Solarfall:
Audiophile na tom může být lépe, to co jsem napsal platí vyloženě pro E-MU. Kdybych tu zkušenost neměl (narozdíl od tebe), tak tady s tím neobtěžuji. Považoval jsem za přínos to zveřejnit, aby bylo jasno, co ta karta zvládá.

Tou SW emulací jsem myslel jednu konkretní hru, kde si E-MU jako HW zvukové zařízení neškrtla, po nastavení SW emulation to bylo OK, vím já co to má znamenat?

kexik

Příspěvek od kexik » 10 říj 2006 10:16

tuzka niekedy sadne aj na muzsky vokal, hlasy su rozne. oktavu nepoznam, ale behringer urcite ano a pocitam ze oktava jakbysmet. ostatne vzdy je tu ekvalizer, takze taketo nuansy by som na zaciatok nechal bokom. teda, ak otazka stoji tak, co kupit prve.

fova

Příspěvek od fova » 10 říj 2006 11:59

Vyrobce pripousti moznost pouziti MK12 i na vokaly, ale neni to prednostni urceni tohoto mikrofonu. Predpokladam, ze Honza hleda neco univerzalniho, aby uz nemusel pokud mozno kupovat dalsi mikrofony a tady mam obavu ze MK12 mu to nesplni.

kexik

Příspěvek od kexik » 10 říj 2006 12:02

univerzalny mikrofon je fikcia

fova

Příspěvek od fova » 10 říj 2006 13:06

Mas pravdu v tom, ze kazdy mikrofon je lepsi v necem a horsi v necem jinem.
Pod pojmem univerzalni jsem myslel univerzalni pro jeho potreby - tj. akusticke nastroje a vokaly.

honza III

Příspěvek od honza III » 14 říj 2006 20:52

fova píše:Ta tvoje sestava vypada rozumne, az na nasledujici:

1. MS20 i MS40 jsou bedny kategorie Multimedia Speakers. Muzes si je dat k pocitaci na ozvuceni her a poslech tvych oblibenych CD, ale mixovat na nich nema smysl. Jestli chces neco levneho na studiovou praci tak Behringer B2030A, Tapco S5 nebo ALESIS M1 AKTIV MK2.

2. B1 je dobra na nastroje, ale nemusi byt uplne idealni na vokaly. Kazdemu nemusi sednout. Ja mam ted doma Oktavu MK319 a jsem z ni uplne nadseny, i kdyz musim uznat, ze neni zvukove uplne neutralni. Je to ale presne ten kolorovany teply zvuk, ktery mam rad. Nebo je dobra volba na nastroje (ale uz ne na vokaly) ta Oktava MK012, kterou ti doporucoval Kexik.
Doporucuji mit mikrofonu vic, i kdyz je mi jasne, ze to leze do penez. Krome te B1 si porid jeste nejaky dynamicky. Napriklad ten Audix by te nemusel stat moc. Shury jsou predrazene. Pak budes mit jakz takz univerzalni sestavu pro vse mozne.

3. A nezapomen koupit nejake slusne propojovaci kabely. To take neni cenove zadna sranda. Kdyz vezmes nejake levnejsi Bespeco nebo Proel XLR-XLR nebo Jack-XLR, tak te jen kabely mohou stat kolem 1000Kc.

4. Jeste by se ti mohla hodit nejaka levnejsi sluchatka na kontrolni poslechy nahravek. Ja bych doporucil AKG K240 nebo 270, podle toho, jestli budes potrebovat uzavrena nebo otevrena. To jsou takove drave selmy vhodne na techno a rock (maji silne basy). Jestli chces sluchatka na klasiku a pop, tak ja osobne bych volil Sennheisery HD595, ktere mam, ale chapu, ze to uz bude pro tebe asi drahe. Na rozdil od tech AKG zni neutralne. Jinak jsou dost doporucovane Sennheisery HD280, na ktere bys mohl dosahnout cenove. Vykasli se na sluchatka typu Koss Porta Pro, ktera jsou z podobne kategorie jako ty bedny MS20.

Plati, ze zadny clanek tveho nahravaciho retezce nesmi byt slaby jinak nema cenu mit vse ostatni kvalitni.

Predne chci podekovat za pripominky, sem rad, kdyz mi radi nekdo, kdo tomu rozumi.
Koukam, ze neexistuje nic mezi, bud chci kvalitni zvuk nebo budu pouzivat multimedia speakers.
Ja sem to pocital, a cela sestava zde doporucena vyjde tak na 30K. To uz je opravdu vazna investice a clovek musi zvazit, jestli neni lepsi zajit do studia. POkud nedala nahravky kazdy rok, asi by se to vyplatilo.

H III.

kexik

Příspěvek od kexik » 16 říj 2006 11:19

nevyplatilo...30000 je dnes tak 50-70 hodin v studiu, co je tak 5-7 trackov v dost hrubej podobe. uz na natocenie jedneho demaca by sa to teoreticky oplatilo. problem je ovsem zlozitejsi, kedze ak das taku zostavu uplnemu zaciatocnikovi, tak z toho minimalne 5 rokov nic rozume nevylezie.

fova

Příspěvek od fova » 17 říj 2006 22:45

OK, tak zacni jako ja kdysi. Koupil jsem si gamesnickou zvukovku, levny dynamicky mikrofon s Datartu, predzesilovac mi postavil bracha, jako monitory jsem pouzival bedny z hi-fi veze, sluchatka jsem mel za 1000Kc, koupil jsem si uplne nejlevnejsi verzi Cakewalku a bracha mi doprogramoval windowsovsky interface pro jeden freewarovy DOSovy sampler.

Zacal jsem z minimalnimi naklady, bavilo me to a postupem casu jsem si udelal jasno v tom, co si poridim dal.

Jestli se ti tech 30000 zdaji byt velke penize, tak muzes zacit i takhle. Na tuhle aparaturu pak natocis nejaky demac pro kamarady v poslouchatelne kvalite.

kexik

Příspěvek od kexik » 18 říj 2006 10:05

dnes to ide este jednoduchsie. najlacnejsie softvery vedia ovela viac nez kedysi cakewalk, sampler maju v sebe, a na kazdu onbord zvuknu existuje asio ovladac... dnes je vlastne zaciatocnikovi sveta zit
kludne by som si ale kupil monitory, ked ta to prestane bavit, aspon ti ostanu bedne na solidne pocuvanie a pre samotnu tvorbu je to zaklad

honza III

Příspěvek od honza III » 18 říj 2006 22:49

kexik píše:dnes to ide este jednoduchsie. najlacnejsie softvery vedia ovela viac nez kedysi cakewalk, sampler maju v sebe, a na kazdu onbord zvuknu existuje asio ovladac... dnes je vlastne zaciatocnikovi sveta zit
kludne by som si ale kupil monitory, ked ta to prestane bavit, aspon ti ostanu bedne na solidne pocuvanie a pre samotnu tvorbu je to zaklad
To s asio ovladacem by me teda zajimalo, ja mam SBlive! a ma hroznou (samozrejme) latenci. Navic vsechny ovladace pod W XP mi pri prehravani audia v cakewalku hazi lupance, proste bes. Proto mam jeste windows 98, kde vsechno bezi svizne a nic nez hudebni programy tam nemam.

Novou zkukovku sem mimo jine chtel taky proto, ze uz me ubijely midi zvuky co mel stary live!, ale to je jen jeden aspekt. Druhy aspekt byl ten, ze mi slo nahravat jen we W 98, treti, ze sem chtel bezlatencni odposlech, kam bych mohl hodit treba echo ctvrty aspekt, chtel sem nahravat 2 kanaly najednou. Takze podle me, ta zvukovka (napr. EMU 0404)i bez tech vecicek kolem by se hodila uz jen sama o sobe. I kdyz, zase sme u toho ze to chce zrejme mit predzesilovace, co rikate na audio buddy od M-audia v porovnani se Studio Project VTB-1? No a samozrejme asi kvalitnejsi odposlechy, ale to se da koupit postupne, proste budu muset chvili vydrzet s creative reprackama.

Vubec myslim, ze nejdrazsi cast "studia" tvori samotna mistnost. Musite mit mistnost ktera je odhlucnena zvenku, mate tam klid, odhlucneni zevnitr, misto na vsechny ty nastroje, pristroje apod.

honza III

Příspěvek od honza III » 18 říj 2006 22:51

No a k nezaplaceni jsou pak napady co vlastne chcete nahravat, hracske umeni apod :)

honza III

Příspěvek od honza III » 18 říj 2006 22:57

kexik píše:nevyplatilo...30000 je dnes tak 50-70 hodin v studiu, co je tak 5-7 trackov v dost hrubej podobe. uz na natocenie jedneho demaca by sa to teoreticky oplatilo. problem je ovsem zlozitejsi, kedze ak das taku zostavu uplnemu zaciatocnikovi, tak z toho minimalne 5 rokov nic rozume nevylezie.
Navic pri nahravani se hudebnik chce soustredit na to jak hraje a ne na to, jak to nahravat a jestli to dobre zni, to cloveka rozptyluje, ale kdyz to (nahravani) asi umi, tak uz to je automatika. I kdyz si myslim, ze pokud to vse bezi na Windows, tak ty se uz o nejake ty problemy vzdycky postaraji.
Myslim ze Mac je v tomhle lepsi, ale nemam v tom zkusenosti.

Odpovědět