Mikrofon na live zpěv(BETA58/OM6)?

Mikrofony a předzesilovače
Wohma

Příspěvek od Wohma » 28 kvě 2008 00:08

Audixy taky neco vydrzi, nase zpevova zkusebnova OM-2 uz nekolik padu taky zazila a hraje :) Ale je fakt, ze SM58ky jsou v odolnosti brutalni.

WuShin

Příspěvek od WuShin » 28 kvě 2008 16:54

Dnes jsem zašel do obchodu a Betu 58 i OM6 pečlivě hodinu zkoušel a to na stylech od System of a down po -123minut až po Bártu. Takže, kromě toho že jsem naštval prodavače, jsem zjistil pár zajímavostí. Oproti OMku zní Beta chlupatě, člověk cítí že se tím hlasem opírá do blány co je pružná a zvuk je příjemně zahalen. Pokud jde o OMko, je slyšet že ta blána je tenká a jako by napnutá, je to opravdu tak napolo jako kondenzátorový zvuk. Ten hlas zní jasně, bez ochlupení(tím ale ztrácí i kus hloubky). OMko má díky tomu děsné přenosy sykavek a POPů, když si člověk nedá pozor na brilantní artikulaci. Ještě jedna zajímavost, kterou bych při náchylnosti na POPy a sykavky nečekal, když OM vystavíte velkému akustickému tlaku chová se úplně jinak než SHURE, přenos je věrný, řev zní jako nezkreslený čistý řev:-). Shrnul bych to tak, Beta je "hodná", dá člověku pocit že vše zpívá ok, přidává hlasu šířku a dynamicky maskuje nedostatky. OMko zas vyžaduje zkušenosti v používání mikrofonu s hyperkardiodou. OMko vás zvýrazní, neztratíte se ani v hutné a tónově složité muzice, ale musíte dávat pozor jak zpíváte, co zpíváte a do čeho(pod jakým úhlem a vzdáleností) zpíváte.
Ultimate Ears super.fi 5 Pro, db Technoligies IEM 1100, Audix OM6, Shure PG58, Behringer ULTRATONE K3000FX, Sansa e280 8GB, didgeridoo.

jehlar

Příspěvek od jehlar » 28 kvě 2008 17:49

U OM6 ještě pozor na přeslechy, ze všech Audixů právě tento mic toho posbírá nejvíc naokolo. Můj postup je takový. Řvounům dávám OM7, ostatním pak OM11 což je kvalitativně někde jinde. U OM11 je nepříjemná vlastnost, že při blbém počasí (vlhkost a teplota) dochází při zpěvu k srážení vlhkosti na membráně což z ní udělá po čase trochu telefon.

jehlar

Příspěvek od jehlar » 28 kvě 2008 17:52

Jinak je velmi vtipné když někdo trvá bezpodmínečně na SM58 pro hlavní zpěv. Je pak vtipné jak je hlavní zpěv celkově o několik tříd horší než vokály.
Co jsi tedy nakonec vybral???

kexik

Příspěvek od kexik » 28 kvě 2008 18:05

jehlar píše:Jinak je velmi vtipné když někdo trvá bezpodmínečně na SM58 pro hlavní zpěv. Je pak vtipné jak je hlavní zpěv celkově o několik tříd horší než vokály.
preco by to bolo vtipne... spieval si niekedy v zivote? na kazdy mikrofon sa spieva inak

jehlar

Příspěvek od jehlar » 28 kvě 2008 18:13

Sorry posuzuju to z pozice zvukaře ne zpěváka. Mě zajímá to jak můžu ze zpěvem v celkovém mixu pracovat. U SM58 je to vždy boj. Audixy jsou oproti tomu luxus. SM58 bych doporučil snad jedině zpěvákovi který potřebuje utlumit ve výškách. A nebo někomu kdo mikrofon pořád někam hází atd.

kexik

Příspěvek od kexik » 28 kvě 2008 18:48

jehlar píše:Sorry posuzuju to z pozice zvukaře ne zpěváka. Mě zajímá to jak můžu ze zpěvem v celkovém mixu pracovat. U SM58 je to vždy boj. Audixy jsou oproti tomu luxus. SM58 bych doporučil snad jedině zpěvákovi který potřebuje utlumit ve výškách. A nebo někomu kdo mikrofon pořád někam hází atd.
ja ti rozumiem, ale poznam aj druhu stranu veci, takze ti hovorim ze to nie je vtip ale racionalna poziadavka. samozrejme ze je to konflikt a musi sa najst kompromis. idealne je spevaka presvedcit, ze sm58 je drek, on sa samozrejme nauci spievat aj na iny. ale prist na koncert a zvukar ti nanuti mikrofon s inym patternom, ty uz mas aj tak tremu, tak ti poviem, ze mas zvukara za dobreho *****. samozrejme ze profici to znasaju inak, ale ti sa zasa zo zvukarom ani nebudu bavit, daju si na stojan to svoje, end of story

jehlar

Příspěvek od jehlar » 28 kvě 2008 19:10

Aha mi si asi nerozumíme - já nikoho nepřesvědčuju o tom na co by měl zpívat. Jedinou vyjímku jsem udělal u jedné slečny která si donesla jakýsi peave který byl fakt tak hrozný, že jsem po první skladbě udělal stop a trval na výměně. Shury mám v kufru taky, když už je někdo chce.

WuShin

Příspěvek od WuShin » 28 kvě 2008 19:59

jehlar píše:Jinak je velmi vtipné když někdo trvá bezpodmínečně na SM58 pro hlavní zpěv. Je pak vtipné jak je hlavní zpěv celkově o několik tříd horší než vokály.
Jestli ta otázka byla na mě, vybral jsem OM6 :D
Za 1.) Po té co se naučím správně zpívat na tenhle, už mě žádný nepřekvapí(je to těžké technikou)
Za 2.) Jasnější zvuk se dá vždy ochlupatit(preamp, efektory...)
Za 3.) Mam v plánu na něj zpívat i v menších klubech. Hyperkardioda a menší vazbění se hodí. A ta průbojnost čistého vokálu jak by smet, při vybavení některých klubů domácími šustítky.

A k přeslechům...souhlasím, to je jedno z podstatných mínus, má je velké - díky lehké membráně, snadno reaguje na menší akustické tlaky...
Ultimate Ears super.fi 5 Pro, db Technoligies IEM 1100, Audix OM6, Shure PG58, Behringer ULTRATONE K3000FX, Sansa e280 8GB, didgeridoo.

kexik

Příspěvek od kexik » 28 kvě 2008 20:14

jehlar píše:Aha mi si asi nerozumíme - já nikoho nepřesvědčuju o tom na co by měl zpívat. Jedinou vyjímku jsem udělal u jedné slečny která si donesla jakýsi peave který byl fakt tak hrozný, že jsem po první skladbě udělal stop a trval na výměně. Shury mám v kufru taky, když už je někdo chce.
no mozno by si mal zacat presviedcat :) (nezavazna poznamka, ako, pane, ten vas hlas ide tou shurkou uplne dohajzlu atd :) ). moja pointa je, ze spevak musi mikrofon poznat, nic ine. a zasa, na niektore hlasy sm58 pasuje ako rit na serbel, to nemozes popriet...

WuShin

Příspěvek od WuShin » 28 kvě 2008 20:23

kexik píše:
jehlar píše:Aha mi si asi nerozumíme - já nikoho nepřesvědčuju o tom na co by měl zpívat. Jedinou vyjímku jsem udělal u jedné slečny která si donesla jakýsi peave který byl fakt tak hrozný, že jsem po první skladbě udělal stop a trval na výměně. Shury mám v kufru taky, když už je někdo chce.
no mozno by si mal zacat presviedcat :) (nezavazna poznamka, ako, pane, ten vas hlas ide tou shurkou uplne dohajzlu atd :) ). moja pointa je, ze spevak musi mikrofon poznat, nic ine. a zasa, na niektore hlasy sm58 pasuje ako rit na serbel, to nemozes popriet...
Jj, je to prostě o tom co komu sedne. Zpěvák by měl zajít do obchodu, nechat si přinést pár favoritů a zazpívat si. Není lepší řešení :wink:

fova

Příspěvek od fova » 28 kvě 2008 21:20

Ja mam v hlasu vice sykavek a zvukari, co nas zvuci, na muj hlas preferuji SM58.
A jsem lead vocal.

WuShin

Příspěvek od WuShin » 28 kvě 2008 22:48

fova píše:Ja mam v hlasu vice sykavek a zvukari, co nas zvuci, na muj hlas preferuji SM58.
A jsem lead vocal.
Sykavky nejsou zaviněny hlasem, nevznikají v hrdle, ale způsobem zpěvu - vyslovováním - ústy a jazykem, můžeš je eliminovat, jde o cvik...
Nesváděj to na hlas :lol:

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 29 kvě 2008 10:12

Jinak je to opravdu spíš "o líbivosti" než o "věrnosti podání". Ze dvou mixů byl vybrán ten, kde se kytarové kombo natáčelo kopií SM58, přičemž já prosazoval verzi OPUS 69 (zcela 100% zachycen zvuk komba, na rozdíl od toho druhého majku...). Holt zvukař to má těžký.....

P.

kexik

Příspěvek od kexik » 29 kvě 2008 13:14

uloha mikrofonu pri toceni komba nnie je zachytit verne jeho zvuk... to by bol idealny velky kondenzator... mikrofon je v tom retazci v ulohe zvukoveho procesora

Odpovědět