Mikrofon na Vokal 10-15K

Mikrofony a předzesilovače
Amorph
Moderátor

Re: Mikrofon na Vokal 10-15K

Příspěvek od Amorph » 10 bře 2010 13:58

matucha: tohle zni celkem pekne. V necem se mi to libi i vic, nez TLM103 (stejnej speekr). Jasne, nejvic na tom dela ten hlas, ale ten mikrak mu rozhodne neuskodil, spis naopak. http://www.vocalimpactmedia.com/SoundSt ... ml#SETitan

Ale jinak dik za zamysleni, neco na tom bude.

matucha

Příspěvek od matucha » 10 bře 2010 14:01

Jo prave toho... zkouseli sme to teda hlavne na kytaru akustickou... pak blueberry, woodpeckera, oktavu a cmv563 vedle toho...

Bluebird sice nebyl nijak ostrej, ale byl takovej prazdnej, plochej, sedivej... nenapada me nic, kde by tohle byla vyhoda. Blueberry mel podobnej charakter, ale vic detailu... bluebird byl dost hrubozrnej. Woodpecker byl zase moc fajn charakterem ale ma svoje nevyhody, strasne sumi a jeho vnitrni elektroniku neni tak tezky dostat do clipu. Oktava byla zabavna jak na kytaru tak na tichej hlas, ale jakmile se do ni zarve, tak se lekne a ztenci se na sirku proutku ;). Ani sem nedoufal, ze by CMV tyhle mladezi mohlo nejak stacit a ocekaval sem, ze budu muset toho starika pred ostatnima obhajovat - ze je to o specifickym a charakterovym zvuku, ale vubec sem takovou strategii nemusel vybalovat, protoze vedle nich neznelo vubec stare nebo nejak min hifi, bylo zdaleka nejvyvazenejsi a nejchutnejsi. Nicmene ten Woodpecker hral fakt pekne a uplne jinak nez zbytek, na kytaru mel hodne uslechtilej zvuk a na hlas byl mozna az prilis cistej (minimalni saturace, cmv znelo proste vic do ksichtu), ale to ma i svoje vyhody a hlasitej zpev to podavalo velmi hladce.

No a jestli je TLM102 hladsi TLM103, tak to nebude vubec zly. Z 103 sem ted mel na michani par vokalu a melo to na vejskach ne uplne peknej ohen, nicmene to neni kastrat vylozene. Jestli tohle 102 resi, tak to bude dobra vec.

delay

Příspěvek od delay » 10 bře 2010 14:03

TLM je takovej natlakovanější a sykavky má ostřejší, zvuk je tvrdej. Titan je zas jakoby bez chuti, mekkci ale sykavyk mi vadej min.

matucha

Příspěvek od matucha » 10 bře 2010 14:08

Ty ukazky sou dost dost ruzny... a rek bych, ze neporovnatelny, nakup bych na nich rozhodne nezakladal.

(nejprijemnejsi tam mi sou m930 a U87 z kondenzatoru...)

Myslim, ze u tehle levnouckejch veci neni problem si cokoli pucit a to je taky jedina vec, co bych doporucoval.

nixx

Příspěvek od nixx » 10 bře 2010 16:21

Ja jsem slysel velkou chvalu na tohle: http://www.bluemic.com/babybottle/
Znate jej nekdo?

fova

Příspěvek od fova » 10 bře 2010 18:47

Amorph: Reknu ti to asi takhle: Titan je skutecne dospely mikrofon, ktery moc nebarvi a sykavky ma velmi prijemne. Pritom nema tenky zvuk, jak je u cinanu zvykem. Na mluvene slovo mi prisel vynikajici, na zpev (v porovnani s ADK CE) uz tak moc ne, ale i tak daval slusne vysledky.
Tech 30000Kc, za ktere se prodaval, mi prislo premrstenych, ale ja jsem ho ziskal novy za super cenu. Pokud se ti opravdu podari sehnat nejaky skladovy kousek za mene nez 10000Kc, tak je to podle me vynikajici koupe. Ten mikrak fakt za to stoji.
Ja ho za tak malo prodavat nebudu - to mi za to nestoji a radsi si ho necham. Svoje misto v me kolekci mikraku urcite ma.
Pujcil bych ti ten svuj, ale nestoji mi to za to, aby sis ho po vyzkouseni pak nekde koupil levneji pres e-shop. :-)
Pokud budes chtit, muzu ti poslat na mail nejake nahravky, ktere jsem s nim delal.
Muj nazor je, ze to lepsi volba nez TLM103, s kterym ma clovek u vokalu co delat, aby to posadil do mixu. Hlavne vysky ma TLM dost ostre.

fova

Příspěvek od fova » 10 bře 2010 21:28

Matucha: Kdyz uz se o ty SE-cka otiras, tak bys mel byt alespon konkretnejsi v tom, ktere mikrofony od nich jsi zkousel. Takhle smahem odsuzujes celou jejich produkci.
Osobne si myslim, ze SE patri k tomu nejlepsimu, co se da z Ciny koupit. Je to asi dane tim, ze na rozdil od ostatnich "kopiraku" oni maji vlastni vyvoj.

Za sebe jsem mel tu cest s SE 3 (velmi povedene tuzky pro nahravani nastroju), Z5600A (slusny mikrak, ale neco mi na nem vadilo. Cena kolem 15000Kc mi opet prisla premrstena) a s SE Titanem (velmi uslechtily zvuk, kvalit high endu sice nedosahuje, ale vetsine lidi bude stacit).
Pak jsem slysel nahravku delanou pres 2200A (fajn mikrak pro zacatek, ale ma sve mouchy) a Gemini (ten mi prisel hodne predrazeny na to, jak prumerny zvuk generoval).
Chtel jsem jeste otestovat ICIS, ale k tomu uz nedoslo.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 11 bře 2010 00:52

matucha píše:Jo prave toho... zkouseli sme to teda hlavne na kytaru akustickou... pak blueberry, woodpeckera, oktavu a cmv563 vedle toho...

Bluebird sice nebyl nijak ostrej, ale byl takovej prazdnej, plochej, sedivej... nenapada me nic, kde by tohle byla vyhoda. Blueberry mel podobnej charakter, ale vic detailu... bluebird byl dost hrubozrnej. Woodpecker byl zase moc fajn charakterem ale ma svoje nevyhody, strasne sumi a jeho vnitrni elektroniku neni tak tezky dostat do clipu. Oktava byla zabavna jak na kytaru tak na tichej hlas, ale jakmile se do ni zarve, tak se lekne a ztenci se na sirku proutku ;). Ani sem nedoufal, ze by CMV tyhle mladezi mohlo nejak stacit a ocekaval sem, ze budu muset toho starika pred ostatnima obhajovat - ze je to o specifickym a charakterovym zvuku, ale vubec sem takovou strategii nemusel vybalovat, protoze vedle nich neznelo vubec stare nebo nejak min hifi, bylo zdaleka nejvyvazenejsi a nejchutnejsi. Nicmene ten Woodpecker hral fakt pekne a uplne jinak nez zbytek, na kytaru mel hodne uslechtilej zvuk a na hlas byl mozna az prilis cistej (minimalni saturace, cmv znelo proste vic do ksichtu), ale to ma i svoje vyhody a hlasitej zpev to podavalo velmi hladce.

No a jestli je TLM102 hladsi TLM103, tak to nebude vubec zly. Z 103 sem ted mel na michani par vokalu a melo to na vejskach ne uplne peknej ohen, nicmene to neni kastrat vylozene. Jestli tohle 102 resi, tak to bude dobra vec.
No nerikám to furt? Berte osvědčený věci, z nějakýho důvodu jsou totiž osvědčený... :D
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 11 bře 2010 07:45

Ale houbeles - to je pěkně konzervativní přístup :lol: to by se všechno točilo pomalu na kombinaci SM58 a U87...... zkoušet, zkoušet, zkoušet a podle toho si vybrat - ať ta muzika má taky nějakou jinou než uniformní tvář, no ne? :wink:

Ale asi chápu ten smajlík na konci :lol:

P.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 11 bře 2010 08:30

.. kromě toho "osvědčené" často znamená větší investice do reklamy a marketingu než do vývoje a zdokonalování věcí ... a když pak ty reklamy koukají ze všech rohů, lidé mají pocit, že je to nejen osvědčené, ale i výborné ... Podle mých zkušeností skoro vždycky mnohem lépe znějí a fungují věci, které jsou vytvářeny především s maximálním nadšením pro věc samou, většinou je to "one man show" (Pendulum, Crane Song, Gyraf, Vertigo, Forssell, Horch. Thermionic Culture, Geithain atd atd) než neosobní "průmyslové" manufaktury ... kde ty výrobky jsou pak ještě náležitě předražené (aby pokryly náklady na reklamu) .... viz třeba Neumann (dnes už spíš Sennheiser). Hledat se opravdu vyplatí i v případě mikrofonů ... a nenechat se ukolébat marketingem ... ani si brát moc příklad z velkých "neosobních" studií, kde často rutinně a hromadně nakupují právě "osvědčené" věci :)) , mají na to svoje fondy a k nějakému hledání a tříbení věcí nemají čas, zájem ani motivaci ...

mando

Příspěvek od mando » 11 bře 2010 09:40

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 bře 2010 10:14

Myslim ze TLM103 neni ve vyberu ;]

matucha

Příspěvek od matucha » 11 bře 2010 10:21

Liquid Sound píše:No nerikám to furt? Berte osvědčený věci, z nějakýho důvodu jsou totiž osvědčený... :D
A samozrejme bych si moh rejpnout, ze CMV je lampac a i kdybych si ho dovez z ameriky, tak za nej dam cca 40-60tis. Coz je hluboko pod castkou o ktery si rikal, ze ma v lampach smysl :mrgreen: . Ale rejpat nebudu :lol:

delay

Příspěvek od delay » 11 bře 2010 10:23

Kermitak píše:Myslim ze TLM103 neni ve vyberu ;]
No jo, tady jde o TLM102 vlastně :oops:

Odpovědět