Nový preamp v Savita Studiu

Mikrofony a předzesilovače
Ivo
Moderátor

Nový preamp v Savita Studiu

Příspěvek od Ivo » 30 dub 2007 21:04

Po dlouhodobém testování spousty preampů (Crookwood, Pacifica, DW Fearn atd.) a používání Millennia, DAV, Pendulum jsem konečně našel co jsem hledal - je to bezpochyby nejlépe znějící preamp, který jsem měl možnost zatím vyzkoušet, prostě nádhera. Krásně čistý a přesto s jemnou "esoterickou" aurou, zvuk má pěknou hloubku a prostor (ve srovnání s ním znějí mé stávající preampy trošku "úzce").

Kromě čisté podoby má tento preamp spoustu speciálních zvukových možností (celkem až 12 různých zvuků): přepínače "fat" , "iron" a "tone" mění subtilně zvukovou podobu od jemné přes zabarvenější až po "vintage" tlustou ... To jsou samozřejmě jen příležitostné speciality vedle základního zvuku.

Málem bych zapomněl - je to CraneSong Flamingo (nový model redesignovaný na konci lonského roku):

Obrázek

DAV si za chvíli najde nového uživatele ... Pendulum poputuje k Mr.Carloffovi a místo něj se ještě něco chystá... Velmi potěšující upgrade :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 dub 2007 21:08

No to musi byt kousek, kdyz nahradi pendulum, ktery bylo dosud nejlepe znejci preamp, co jsem slysel. Nebyla by nejaka ukazka ? A co ze se to jeste chysta ? ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 dub 2007 21:17

Kermitak píše:No to musi byt kousek, kdyz nahradi pendulum, ktery bylo dosud nejlepe znejci preamp, co jsem slysel. Nebyla by nejaka ukazka ? A co ze se to jeste chysta ? ;)
No, ono to není přímá náhrada Pendula, to je trošku jinde (barevněji). Flamingo je spíše univerzální čistý preamp. Proti DAVu (které zněl pěkněji než Millennia) je Flamingo podstatně jiná zvuková liga. Pendulum zní pěkně, ale čím dál více jsem měl pocit, že pro mé potřeby bych raději něco "sladšího". Pendulum jsem používal hlavně na vokály, na nástroje mně to sedělo nějak čím dál mín. Co se chystá jako druhý preamp k Flamingu (víc jich nepotřebuji) zatím nevím, možností je více: Po AES budu mít možnost vyzkoušet Lavry preamp (ten bude asi hodně čistý). Další možnost je velmi chválený Fetcode Freda Forsella (http://www.forsselltech.com/) . Pár lidí mě nabádá ke starému Siemenns V276

Uvidíme ... :)

Jako pěkná hračka pro Flamingo sem ještě přijde za pár dní toto monstrum:

Obrázek

Vyměním ho za jeden pár Schoepsů, které už jsem snad rok nepoužil (používám jen široké kardioidy a koule)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 dub 2007 21:32

Kermitak píše:Nebyla by nejaka ukazka ?
Pár krátkých syrových ukázek třeba tady, ale moc to neřekne, to je třeba podrobně vyzkoušet a používat ve vlastních důvěrně známých podmínkách, aby to dalo nějaký skutečný obrázek a porovnání. Ještě lepší je porovnání na skutečné hudbě v mixu ...

Monochord:

Flamingo standardní zvuk

DAV

Pendulum

Bubínek:

Flamingo

DAV

Zobcová flétna:

Flamingo

DAV

Pendulum

Bambusová flétna:

Flamingo

DAV

(všechno narychlo nahrávané na pár Schoeps MK2)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 dub 2007 22:20

Ivo:
To je moc peknej kousek! Akorat teda, skoro nevim jestli gratulovat, protoze nic ve zlym, ale prijde mi ze u tebe je kazdej mesic neco jinyho nejlepsi na svete. Skoro bych se vsadil, ze za zachvilku bude nova krabice ktera vystrida Flamingo:)) Asi bych tem masinam daval vic casu, nez je rychle menit a menit jako ponozky. Ale Flamingo by moh vydrzet, je dobrej.

Proc jsi nezustal u DW Fearn? Toho bych si tak predstavoval ja vychazeje z testu ktery jsem slysel, v ruce jsem ho ale bohuzel nemel.

.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 dub 2007 22:52

ECSON WALDES píše:Ivo:
To je moc peknej kousek! Akorat teda, skoro nevim jestli gratulovat, protoze nic ve zlym, ale prijde mi ze u tebe je kazdej mesic neco jinyho nejlepsi na svete. Skoro bych se vsadil, ze za zachvilku bude nova krabice ktera vystrida Flamingo:)) Asi bych tem masinam daval vic casu, nez je rychle menit a menit jako ponozky. Ale Flamingo by moh vydrzet, je dobrej.

Proc jsi nezustal u DW Fearn? Toho bych si tak predstavoval ja vychazeje z testu ktery jsem slysel, v ruce jsem ho ale bohuzel nemel.

.
No, nevím jak často měníš ponožky ty, ale myslím že docela přeháníš ... :) Nějaký ten rok jsem používal kompletní sestavu Millennia a pak tu naplno souběžně sloužily DAV a Pendulum, to je vše. ... Všechny ostatní zmíněné tu byly jen příležitostně na krátké zapůjčení a vyzkoušení (dávám přednost vlastní zkušenosti před čtením). Termín "nejlepší na světě" nějak neužívám. Upgrade jednou za dlouhý čas ale potěší ...
Fearn zněl pro mě dost nepřirozeně, na občasné lichotivé "superstar" vokály by se možná snesl, ale jinak mi připadal málo použitelný. Příliš jednostranně zabarvující a lampový. Ale opět - měl jsem ho tu jen na malé vyzkoušení

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 dub 2007 23:24

BTW ten monochord je uzasny nastroj, ten musim mit ! ;) BTw jak se to lisi od Koto ?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 dub 2007 23:52

Kermitak píše:BTW ten monochord je uzasny nastroj, ten musim mit ! ;) BTw jak se to lisi od Koto ?
:wink:

Obrázek

Koto je klasický japonský nástroj, tento monochord je originální invence jednoho německého výrobce. Tento má dvě strany - jedna je skutečný monochord (20 strun laděných do stejného tónu), druhá strana pohyblivé kobylky a struny. Mám tu i jeden speciální terapeutický, který se položí na ležícího člověka a pak se hraje ... A nedávno jsem obdržel a krásný menší "sopránový" s vestavěnou tanpurou

Obrázek
Naposledy upravil(a) Ivo dne 30 dub 2007 23:59, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 30 dub 2007 23:56

Ja se v tom nevyznam, ale co jsem koukal na obrazky, tak monochord ma mit jednu strunu ne ? :) A nemas i tibetske misy ? Ja vim ze uz zas offtopicuju, pardon, dneska se nejak neovladam, kdyz tohle je tak zajimavy tema... ;-)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 kvě 2007 00:02

Kermitak píše:Ja se v tom nevyznam, ale co jsem koukal na obrazky, tak monochord ma mit jednu strunu ne ? :) A nemas i tibetske misy ? Ja vim ze uz zas offtopicuju, pardon, dneska se nejak neovladam, kdyz tohle je tak zajimavy tema... ;-)
Viz fotky výše ... Tibetských mís mám celou speciálně vyladěnou sestavu - od obrovských hlubokých až po nejvyšší ..

Jinak se mi to tu začíná docela CraneSongově zelenat :) Pokud by se náhodou osvědčil Lavry Preamp, uvolním po 1 AD DA modulu z Blue racku, dám ho tam a místo nich pořídím CraneSong HEDD 192. A budu celý zelený :)
Naposledy upravil(a) Ivo dne 01 kvě 2007 00:04, celkem upraveno 1 x.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 kvě 2007 00:02

Hmm, to jsou veci, jedna lahudka vetsi nez druha... To musi byt dost uklidnujici, sednout si nekdy v klidu, zapalit par svicek a ponorit se do zvuku nektereho z techto nastroju...
A diky za vysvetleni, uz nebu zas****t tema ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 kvě 2007 00:06

Kermitak píše:Hmm, to jsou veci, jedna lahudka vetsi nez druha... To musi byt dost uklidnujici, sednout si nekdy v klidu, zapalit par svicek a ponorit se do zvuku nektereho z techto nastroju...
A diky za vysvetleni, uz nebu zas****t tema ;)
Znějí naprosto úžasně ... zejména živě ... :wink:

Ještě k tomu Flamingu: ta nová verze oproti klasickému modelu dost revoluční. Přibyla totiž třípolohová funkce "Tone". Ve střední poloze je to klasický "Flamingo zvuk", v pravé poloze se začíná chovat jako naprosto transparentní preamp a v levé poloze přibude "barva". Těším na setkání s Dave Hillem v sobotu ve Vídni ... Je to bezesporu jeden z největších géniů současné high end studiové techniky ...
Naposledy upravil(a) Ivo dne 01 kvě 2007 00:11, celkem upraveno 1 x.

Martin

Příspěvek od Martin » 01 kvě 2007 00:27

ECSON WALDES píše:Ivo:
[schild=4 fontcolor=000000 shadowcolor=C0C0C0 shieldshadow=1]Ty ani já to nemuzeme pochopit Escone ! Bud za to rad a dekuj Bohu![/schild]

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 01 kvě 2007 20:25

Ivo píše: Koto je klasický japonský nástroj, tento monochord je originální invence jednoho německého výrobce. Tento má dvě strany - jedna je skutečný monochord (20 strun laděných do stejného tónu), druhá strana pohyblivé kobylky a struny. Mám tu i jeden speciální terapeutický, který se položí na ležícího člověka a pak se hraje ... A nedávno jsem obdržel a krásný menší "sopránový" s vestavěnou tanpurou
Neni ten nemecky vyrobce nahodou Jan Rosenberg? :)
Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 01 kvě 2007 21:21

Cheesetor píše: Neni ten nemecky vyrobce nahodou Jan Rosenberg? :)
Je to shodou okolností taky Jan, ale ne Rosenberg :wink:

Odpovědět