Oprava Behringer C1?

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
SadLuck

Oprava Behringer C1?

Příspěvek od SadLuck » 02 zář 2014 11:50

Mám tu z inzerátu jeden polomrtvý Behringer C1, přikládám nahrávku z funkčního a z nefunkčního. Máte někdo tušení, jestli by s tím šlo něco rozumného dělat?
(nahrávka z nefunkčního je preampem a v DAW vytažená na podobnou hlasitost, jinak byla nesrovnatelně tišší než funkční kousek)

jazzym

Re: Oprava Behringer C1?

Příspěvek od jazzym » 02 zář 2014 13:25

bolo to testovane na rovnakom prempe v rovnakom čase? s rovnakym kablom ?

vypada to na nejaky konektorovy problem , akoby mal málo phantom voltov. , alebo ešte aj problem zeme k tomu.
tak nejak mi fungoval 1"kondenzatorovy mikr. na +15V preampe

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 02 zář 2014 13:29

Je to 100% stejnej řetězec - nahrál jsem jeden, odpojil, připojil druhej a nahrál, jedinej rozdíl je výrazně přidanej gain na tom rozbitym, aby bylo vůbec něco slyšet.. a je to opakovaně, resp. pořád.

jazzym

Příspěvek od jazzym » 02 zář 2014 14:03

ja som to pochopil a ratal som s tym ...
preto hovorim konektorovy resp. problem konektivity .. za nizku hlasitosť može podla mna malo voltov , za brum može slabe spojenie s tienenim (zemou) ..
preto by som pozrel či tam neni nejaky letmý dotyk spoj vnutra mikrofonu a jeho konektora vo vnutri mikrofonu. To su take prve veci čo kontrolujem než sa to zanesie do platenej opravovne 8)

rastis

Příspěvek od rastis » 02 zář 2014 14:59

nechce sa mi to pocuvat, ale to je jedno.

pred nejakymi rokmi som si kupil 2 kusy Behr. C1. mal som ich asi 1-2 roky a potom takmer naraz obidva odisli. najprv to vyzeralo u jedneho, ze len nejaky konektorovy problem, ked sa hore dole poprehadzovali kable, tak to na chvilu zase pomohlo. velmi rychlo nato sa to zacalo diat aj u druheho kusu. bolo jasne, ze ziadne kable, dosralo sa nieco vnutri tych mikrofonov. vzhladom k nadobudacej cene a ako aj kvality tychto mikrofonov, oba skoncili v kontajneri a myslim, ze to bolo to najlepsie, co sa mi mohlo stat, kedze tie mikrofony hrali dost zufalo :)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 02 zář 2014 18:10

Že je to krám je známo, ale když už ho člověk doma má a má pro něj využití.. Je to dostatečně známej krám, tak jsem si říkal, jestli se to samý nestalo i někomu jinýmu. Od pohledu mi všechno přijde zapojené v pořádku, akorát spodek s XLR kolíky nerozeberu, protože buď už někdo předemnou ten šroubek zničil, nebo to v továrně trochu nezvládli - šroubek už není skoro za co vzít a drolí se i bez násilí :D
Přílohy
c1-broken.jpg
c1-broken.jpg (381.72 KiB) Zobrazeno 653 x

rastis

Příspěvek od rastis » 02 zář 2014 18:53

hlavne problem tychto spotfrebakov za 5 korun je ten, ze zvacsa sa to opatovne uz neda rozobrat a zlozit. ak je niekto sikovny, ma trpezlivost, moze sa samozrejme pokusit o opravu. ja som moje dva dojebkane kusy rovno zahodil...

jazzym

Příspěvek od jazzym » 02 zář 2014 19:48

to by ma zaujimalo načo rastis potreboval dve C1 .. a čo mu služi teraz na ten učel. :wink:
podla mna teraz aj lutuje .. až mu zle prišlo, že zahodil možnosť lacno opraviť .. 8)

sadluck
mal by si na "makro" ostro odfotiť ten zadny panel a ukazať to niekde na elektotechnickom fore , tam by ti vedeli povedať čo prve vymeniť .
...možno bude studeny spoj, možno odpalene niečo male malo doležite ,..
možno ked bude treba vymenit kondenzator a a daš tam lepši tak to bude lepšie znieť. :wink:

šipka ukazuje na niečo čo sa mi nepozdava ale priznam sa že takto vidim mikrofon prvykrát. :oops:

Odpovědět