PEAVEY Bass Max VS. Tech21 SunsAmp (Preamp VS. DiBox)

Mikrofony a předzesilovače
delay

Příspěvek od delay » 03 pro 2007 07:44

Musikzone znám, ale sou dost drahý, na to že v USA ty krabky stojem něco málo přes 200 USD. V Čechách jsem to našel ve dvou obchodech. Bass Driver asi 6.900 a Para Driver dokonce přes 8.000,- což je šílený... Kontaktoval jsem oficiální zastoupení pro ČR, které uvádí Tech 21 na svých stránkách, uvidíme...

delay

Příspěvek od delay » 03 pro 2007 07:55

Nemo: Bassbone je samozřejmě super DI se skvělým vybavením, když pominu, že k úplné spokojenosti mi tam chybí loop send. Ale je to DI-Box, takže zvuk bude naprosto suchej a věrnej nástroji, podle mě to je výhradně na live použití. Něco podobnýho je třeba i MXR M-80, taktéž kvalitní bezbarvý DIBOX. Například Claypool (Primus) používá na live MXR a ve studiu Sansamp.

Basstasters.com mám povědomí, je tam mrtě věcí, ale mě osobně tam třeba zní dobře i Behringer MIC 200, oproti tomu Sansamp Bass Driver tam zní hrozně (takže Behringer je lepší? :-) a tvůj doporučovanej plugin od AMPEG naprosto šíleně... Ty ukázky fakt beru s rezervou, asi to má smysl, jsou slyšet určitý rozdíly, ale nechce se mi věřit, že by sansamp byl takovej hnus. Škoda, že ten člověk, co to testuje k tomu nepíše nějaký komentáře, takhle je to hrozně matoucí...

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 03 pro 2007 09:35

delay píše:Musikzone znám, ale sou dost drahý, na to že v USA ty krabky stojem něco málo přes 200 USD. V Čechách jsem to našel ve dvou obchodech. Bass Driver asi 6.900 a Para Driver dokonce přes 8.000,- což je šílený...
To je přece normální, že v USA stojí všechno polovic. Už bys si měl zvyknout ;) U thomanna je to to samý, možná některý položky ještě dražší. Zkus se zeptat ještě na http://www.boogiestan.com/, jestli ti to nepřiveze.

delay

Příspěvek od delay » 03 pro 2007 09:45

Ctirad: Jo, je to tak, nakonec si vždycky zvykneš, ale když pak slyšíš ty kydy politiků, že koruna posiluje vůči dolaru... A kčemu nám to je... k hovnu :-) Díky za odkaz, o těhle českejch stránkách vůbec nevim :-)

nemo

Příspěvek od nemo » 03 pro 2007 10:00

delay píše:Nemo: Bassbone je samozřejmě super DI se skvělým vybavením, když pominu, že k úplné spokojenosti mi tam chybí loop send. Ale je to DI-Box, takže zvuk bude naprosto suchej a věrnej nástroji
Má loop Send a Return (stereo jack - špička send, kroužek return) a nemusí být suchý a bezbarvý - má 3pásmový EQ... :) Robert Balzar si mi ho nedávno pochvaloval..
http://www.tonebone.com/tb-bassbone-using.htm

delay

Příspěvek od delay » 03 pro 2007 10:51

nemo: Aha, sem nevěděl, že to maj řešený jako insert. Že ho pochvaluje Robert Balzar mi jen potvrzuje, že to bude maximálně trasparentní zvuk (co by taky jinýho měl chtít se svými kvalitními nástroji).

Je prostě blbý, že tyhle věci nemáš kde vyzkoušet pohromadě... Když už někde něco maj, tak nikdy ne vše...

delay

Příspěvek od delay » 29 led 2008 10:21

Odpovědět