Pískání - SP B1

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Bacon

Pískání - SP B1

Příspěvek od Bacon » 29 črc 2010 17:15

Zdravím,

od jednoho zdejšího kolegy jsem koupil Studio Projects B1, protože jsem na něj slyšel velmi pozitivní ohlasy.

Zvukově se mi hned po zapojení líbil, až na to, že jsem si všiml, že když je připojený, leze mi do nahrávky nějaké pískání. Dával jsem to zavinu pračce.

Dneska pračka nejede, tak jsem to zkusil. Mikrofon píská opět, stejně jako píská kabel bez připojeného mikrofonu. Můj stávající V88 to nedělá.

Zde jsou ukázky:
MXL V88 SP B1 (omylem jsem nechal -10 dB pad, on se ale stejně jen změní tón a intenzita) Bez mikrofonu Zkoušel jsem jiné kabely, vstupy, napájet zvukovku z PC i z ext. zdroje, dál už nevím, co s tím, tak prosím o radu. Mimochodem, když jsem to zapojil do Art Tube MP na zkoušku, tak to nepískalo (jenže ten předzesilovač mi už před měsícem odešel a děsně praská, takže ho používat nemůžu).

kexik

Re: Pískání - SP B1

Příspěvek od kexik » 29 črc 2010 17:28

pricina bude prilis vysoka vystupna impedancia B1 a potom sa tam naindukuje sajrajt... bez elektrickeho zasahu do preampu alebo mikrofonu to je nevelmi riesitelne (mozno specialnym kablom, kde nacpes medzi hot a cold pin kondenzator tak cca 680pF/100V, bude to ale trocha ujedat vysky). sajrajt bude z pc (zdroj, zbernice), normalne by asi pomohol dibox medzi preamp a zvukovku ale ked mas vsjo v jednom, tak nic...

Bacon

Příspěvek od Bacon » 29 črc 2010 19:39

OK, díky moc za rychlou odpověď.

Ono to dělalo jen ve chvíli, kdy bylo zapnuto +48V. Když jsem ho vypnul, tak mikrofony ještě chvíli fungovaly, než se vytratilo to zbytkové napětí a pískání už slyšet nebylo.

Myslíš, že by mohl pomoct například Behringer MIC 100 / 200? Dlouho po něm pokukuji a teď, když mi odešel ten Art Tube MP, mohl bych ho tím nahradit. Přeci jen i ten napůl funkční Tube MP to pískání odstranil.

Díky za rady. Ten mikrofon se mi zdá zvukově lepší než ta V88. Je takový víc "bright", tak se ho nechci zbavovat.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 29 črc 2010 19:40

Ha! Jsem rad, ze je ten mikrofon v poradku (lekl jsem se, ze s nim neco je) a ze se ti libi :)

Bacon

Příspěvek od Bacon » 29 črc 2010 19:46

Wohma píše:Ha! Jsem rad, ze je ten mikrofon v poradku (lekl jsem se, ze s nim neco je) a ze se ti libi :)
Ne, Wohmo, mikrem to nebude. Zvukově je fakt super, je živější a za ty prachy je fajn.

Teď ještě se zbavit toho pískání a postavit toto.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 črc 2010 08:52

tak to bude blby zdroj 48V, kde je urcite nejaky aktivny DC-DC konvertor a ten je zle odruseny... tam vela nespravis, ale ten kondas v kabli by mal aj v tomto pripade fungovat. samozrejme opat to ide riesit tuningom zvukovky alebo mikrofonu

Bacon

Příspěvek od Bacon » 06 srp 2010 23:18

OK - vyřešeno, SP B1 připojen do MIC 100 od Behringeru a spokojenost! Až na to, že se musím porvat s gainem, hrozně to zesiluje, bez 20dB padu nemůžu vůbec pracovat a i s ním je to takový takový... Zvláštní docela. A to se mi LED kontrolky na tom VU metru skoro nehnou.

Hlavní je, že pískání je fuč.

Odpovědět