Rode K2 šum

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
beatfoot
Příspěvky: 3
Registrován: 10 lis 2012 21:20

Rode K2 šum

Příspěvek od beatfoot »

Ahoj všem!

koupil jsem si použitý kondenzátorový mikrofon Rode K2 s org. ex. napájecím zdrojem, když mikrofon zapojím do vstupu XLR ex. zvuk karty Lexicon Alpha a zdroj je vypnutí z monitorů mi jede dost silný šum, když zapnu ex. napájení pro mic. šum pomalu zmizí tak jak by to asi mělo být a nahrané stopy jsou naprosto v pořádku.

Ale občas se šum z ničeho nic vrátí jakoby by byl ex. zdroj vypnutý, když chytím mikrofon do ruky odtáhnu a znovu dotáhnu závit na mikrofonu šum zmizí, zkoušel jsem kabel atd. ale nevím čím to je jakoby tak vznikal někde nějaký zkrat.

Nemáte s tým někdo nějakou zkušenost čím by to mohlo být?

MLorenzo
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2012 15:46

Re: Rode K2 šum

Příspěvek od MLorenzo »

Tak Rode K2 je především lampa ;) ... http://www.soundonsound.com/sos/jul04/a ... rodek2.htm... Tudíž při vypnutém napajéní mikrofonu je lampa "neaktivní"... Nemůže být toto příčina? Jistý si nejsem. A nebo samotný vypnutý zdroj - možná je příčinou právě trafo zdroje (ale když je vypnuté... elektrikář nejsem...)
Taky tomu možná přispívá samotná alpha - kdysi jsem ji měl v úplných začátcích a víc ne. Ovladače nestabilní (možná je to dnes jinak), převodníky (taky co chtít za ty prachy...).

Odpovědět