Samson C01

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
XilosCZ

Samson C01

Příspěvek od XilosCZ » 25 pro 2015 14:36

Dobrý den,
ještě než začnu, chtěl bych zdůraznit, že nejsem příliš znalý v tomto oboru a o to více si vážím jakékoliv pomoci :). Nedávno jsem zakoupil mikrofon Samson C01 a k němu Behringer Xenyx Q802USB. Chtěl bych se zeptat jaký ideální kabel by jste mi k tomuto setupu doporučili. Doma už mám déle jeden XLR kabel, ale není příliš kvalitní. Popřípadě, pokud jste někdo používal tento mikrofon, jaké ideální nastavení (výšek,středů,basů) bych měl zvolit. A ještě jedna věc, k mikrofonu jsem zakoupil i 'pavouka', ale i když nepatrně zavadím o stůl na kterém mikrofon stojí, přenese se to ihned do audia. Jde s tím něco udělat nebo je to přímo mikrofonem?
Děkuji za vaši pomoc :)

jammix

Re: Samson C01

Příspěvek od jammix » 25 pro 2015 17:51

mne sa celkom osvedčilo kupiť kvalitny kabel (12eur + ) aj pre lacny mikrofon , vytiahol som z neho viac detailov , a je tu ešte jeden aspekt , tie najlacnejšie kable sa mi postupne kazili pri použivani , najprv sa objavil nejaky mierny ruch potom vačši a potom už nefungoval vobec. a neviem kde je chyba lebo spoj konektora je v poriadku .

ked poklepeš po mikrofone nechtom je ten ruch vačši ako sila hlasu zvuku ktory normalne snima ? .. ano , je zle vyriešená izolacia puzdra a zrejme sa ten ruch rezonanciou prenáša cez kábel ktory máš pohodený na stole .
ked poklepeš po pavukovi a prenesie sa ten ruch, je zle vyriešený aj pavuk .

Kelley

Re: Samson C01

Příspěvek od Kelley » 27 pro 2015 01:00

XilosCZ píše:jaké ideální nastavení (výšek,středů,basů) bych měl zvolit
Žádné ideální nastavení neexistuje. Když budeš mít moc basů, tak je uber a když málo, tak přidej. O výškách i středech platí totéž ;-)
Mikrofon nedávej na stůl ale do mikrofonního stojanu a ten postav na zem.
Kabely si pájím sám.

Odpovědět