Samson CO1U

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
twice

Samson CO1U

Příspěvek od twice » 20 črc 2010 22:03

Ahoj, hledám nějaké velice levné (maximálně 3000,-Kč) řešení pro nahrávání zpěvu: především popu.

1.) Na internetu mě zaujal Samson C01U, teoreticky bych již nic dalšího neměl potřebovat. Má někdo zkušenost? Případně, jak to vypadá s o něco dražším Samsonem C03U, je poznat hodně rozdíl? Jaké příslušenství by jste k němu doporučili?

2.) Behringer C-1U, o něco levnější než Samson, též s USB připojením.

3.) MXL 990, http://cgi.ebay.com/Brand-New-MXL-990-C ... 5657525037
- samostatný mikrofon (rád bych věděl, jestli se jedná o originál) je levnější, jaké další příslušenství bych k němu ale potřeboval (vč. zvuk. karty)?

Jsem v tomhle oboru úplný laik, jaký je názor odborníků? Které řešení ma nejlepší poměr cena/výkon? Nebo máte jiný nápad? Prohlédl jsem pár ukázek na YB, ale z toho toho není moc poznat.

Mnohokrát děkuju. 8)

vras

Re: Samson CO1U

Příspěvek od vras » 21 črc 2010 20:29

U mikrofonu, preampu a prevodniku (a tez u spousty jinych veci) plati, ze se kupuji kvalitni, jinak se nekupuji zadne.
3000 za MIC+zvukovku je malo. Bude to low end (ovsem mnohem lepsi nez hama a onboard soundblaster).
S jinym nez USB-integrovanym resenim se do ceny zrejme nevejdes vubec. C03 jsem kdysi mel, ma prepinatelnou charakteristiku, coz z nej dela pomerne univerzalni mic.

rajs

Re: Samson CO1U

Příspěvek od rajs » 01 dub 2011 14:12

Ahoj Twice. Já vím, že už je asi pozdě a ty tohle, co píšu, už dávno víš. Ale jako varování pro ostatní by to posloužit mohlo. Jsou lidé, pro které má velkou hodnotu mobilita a proto se nechají zlákat těmahle hrůzama!! Přátelé, vyhýbejte se USB mikrofonům velkým obloukem. Sám mám máslo na hlavě, protože jsem se asi před dvěma lety nechal také zlákat tímto řešením. Žel ihned poté jsem zjistil, že všechny mé obavy se naplňují do posledního písmene. Říkal jsem si, jak je to asi řešené, abych mohl současně využívat zvukovou kartu a mikrofon kvůli přímému odposlechu? No a zjistil jsem, že se to nedá řešit. Jediným řešením, které jsem dokázal zhruba dát dohromady, bylo použití ovladačů ASIO4ALL. To je ale šílená znouzectnost. A latence je neúnosná i na standardním stroji. Je to hotovej nesmysl. S tím je spojena celá řada dalších problémů. V tom mikrofonu je prostě samostatný A/D převodník, který má určité parametry a vy jej potřebujete kombinovat s normální zvukovkou. Ten mikrofon bych nekoupil ani zadarmo. Je na nic.
Další a ještě významější problém představuje samotný preamp a A/D převodník (vše v mikrofonu). Kvalita zvuku je špatná a navíc D/A převodník podporuje maximálně pouze 48kHz/16b. Nejde o 48kHz, ael při nahrávání těch 24b prostě musíte mít! To je neskutečně omezující a nesmyslné. Klasické mikrofony vás nijak neomezují. Prostě nahrávají to, co chcete (zvuk) a zpracování signálu se děje mimo. Jediné, co by se jim dalo vytknout, je dlouhá šňůra, která může brát ruchy. Ona ale v praxi žádné nebere. To, v jaké kvalitě chcete točit, je potom čistě a výhradně na vás a nemusíte kombinovat více zvukových ovladačů, což je za prvé prasárna a za druhé to nefunguje. Tyto mikrofony jsou skrátka tou nejhorší volbou, kterou můžete udělat. Věřte zkušenému. Ani nevím, jak jsem na tenhle příspěvek narazil, ale je dobře, že smím reagovat.

Odpovědět