Shure Sm7B

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
revorus

Shure Sm7B

Příspěvek od revorus » 09 led 2010 21:55

Ahojte, po vasich radach si na nahravanie rap vokalov zaobstarat Shure sm7B, by som tak velmi rad urobil len by som sa chcel opytat, vsade som cital ze k tomu je treba nejaky poriadny preamp so silou aspon 60Db, myslite ze zvukovka Rme Fireface 400 co ma v sebe preampy to utiahnu alebo bude treba kupit nejaky preamp..
Rme Fireface 400, Genelec 8030A, Sennheiser 215, Audiotechnica At4033sm, SPL track one

matucha

Re: Shure Sm7B

Příspěvek od matucha » 10 led 2010 00:38

Ja sem musel tavit manley na 60dB a tam uz to nehraje pekne na tom preampu. Fireface 400 uplne netusim, urcite to bude fungovat nejak, ale ideal to nebude. De o to jestli uz ji mas nebo jestli si ji teprv planujes koupit.

revorus

Příspěvek od revorus » 10 led 2010 00:59

Ahoj MAtucha, karta mi pride tento tyzden, uvidim ako budu tie preampy schopne ale toho sa prave bojim, ze ked to treba takto tavit na 60Db tak uz je to v podstate dost prebudene, uvidim ake to bude s mojim RODe nt2a ale ten Shure co som pozeral aj na youtube ukazky bol velmi zaujimavy zvukovo...ak smiem vediet tvoj nazor na oktavu 319 Mk ...este ta mi pripadala ako vhodny kandidat :) aj ked je radovo lacnejsia
Rme Fireface 400, Genelec 8030A, Sennheiser 215, Audiotechnica At4033sm, SPL track one

matucha

Příspěvek od matucha » 10 led 2010 01:36

Nektery preampy vubec netrpej (slysitelne spatne) tim, ze hodne zesilujou. Ale kdyz necim takovym trpej, tak to neni vetsinou prebuzenost, spis uz to nehraje tak hezky... je to plossi, drsnejsi a vic to sumi.

Rode NT2 bude urcite s FF400 fachat dobre, jen je to takovej studenej vostrej cumak - ale to nekdy muze fungovat. Oktavu mam celkem rad, rozhodne netrpi prevejskovanosti a kdyz se do ni moc nekrici, ta si udrzuje rozumny telo. Ma hodne svuj charakter a pres vsechny svoje kvality je to furt mikrak za ~5000 kc.
SM7 rozhodne u ukricenejch lidi zachova telo a nezhnusni, jen ma dost slabej vystup, coz ma svoje uskali...

revorus

Příspěvek od revorus » 10 led 2010 01:42

nejako sa ti podarilo zhrnut taky moj pohlad na tie mikrofony..:) kazdopadne si pockam na kartu, uvidim ako bude fachcit ten rode a podla toho...kazdopadne ma malo stavy ked sa s nim nahrava, mozna prave ta oktava ma v sebe tu "vybusnost" co mi tak chyba.) uvidime...dakujem za tvoj cas a komentare

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 10 led 2010 02:23

matucha píše:Ja sem musel tavit manley na 60dB a tam uz to nehraje pekne na tom preampu. Fireface 400 uplne netusim, urcite to bude fungovat nejak, ale ideal to nebude. De o to jestli uz ji mas nebo jestli si ji teprv planujes koupit.
Doufám že to nebude moc OT, ale především nešumělo to?? My jsme jánevim tejden nazpět zkoušeli točit zpěv Jany Kirshner na 57 a potíž jsme měli při obdobnym zisku na Milleniích HV3D především se šumem. Řeší to u rapu (kterej jsem nikdy netočil) třebas to, že víc hulákaj a ten odstup je pak menší? To asi ne uvážim-li následnou kompresi...?

Kdyby to bylo moc OT, tak to smažte prosím - omlouvám se. :wink:
Sound engineer & producer
Smecky Music Studios | CoPPO | IMDb | ALLMUSIC | ARTIST direct

matucha

Příspěvek od matucha » 10 led 2010 10:29

No von nejakej ten sum se v nedynamicky muzice ztrati jak nic. Nekdy pomuzou 2 faze zesileni, jako jedna preampem a druha kompresorem. Tim, ze nezenes preamp do maxima, tak to nezhnusni a v kompresoru tech 10-15dB vetsinou najdes. Ale to je tu pro vetsinu trochu mimo rozpocet.

SM7 ma taky myslim o kus silnejsi signal nez 57, jestli se nepletu (to ted strilim z hlavy). Nebyla to zadna tragedie ale malej vystup to melo.

Etien to pouziva s nejakym studer predzesikem (kanal z pultu) a ten nema problem se sumem.

kexik

Příspěvek od kexik » 11 led 2010 08:57

to co pise matucha ide riesit aj dvoma preampami v serii, kludne dvoma kanalmi stereo preampu. v dobre navrhnutom preampe je sumove cislo nezavisle od gainu a vzdy ho v pripade dynamiky sposobuje prvy zosilnovaci stupen, tj tranzistor priamo napojeny na vstup + samotny mikrofon + odpory medzi mikrofonom a prvym stupnom. ak ovsem dojde k situacii podla matuchu, ze vacsim gainom sa zvuk nejak degraduje (nezavisle od problemu sumu), tak staci predzosilnit menej a dalsim preampom to dohnat...

MILE

Příspěvek od MILE » 12 led 2010 09:39

pokud mohu, SM7 má slabší výstup než SM57 a moc se mi líbí do trochu ošťavit lampou, ale moc se mi nelíbí zapnutý ten prezenc a (nebo) jsem zatím to nějak nepotřeboval. Jinak výborný mic proti Sm kde jde o posun zvuku k něčemu dál od originálu (perc a E guit plus, jinak spíš mínus) je SM7 hoodně pravdivý mic.

syncro

Příspěvek od syncro » 12 led 2010 11:15

Se sm7 zkušenost nemám, ale nahrával jsem rap/hulákání na sm58 a můj Great River to zesiloval v pohodě a šumu tam nebylo nějak moc. Je pravda, že jsem to bral hodně nablízko a ten kluk měl docela silný hlas, ale i tak mi to nepřišlo nějak extrémní...

Saša

matucha

Příspěvek od matucha » 12 led 2010 12:09

V tom sou fakt velky rozdily, jsou lidi co do mikrofonu skoro septaj a tam pak zacne hrat roli i vlastni sum mikraku. Na to dynamicky mikraky rozhodne nejsou idealni. No a pak sou lidi, ktery kdyz zpivaj a jsi s nima v mistnosti tak te z toho boli usi a u kterejch mam zesileni uplne minimalni, buhvi jestli vubec nejaky. Lidi takhle obcas zapojej mikrofon primo do kompresoru. SM7 s takovejma kriklounama urcite nema problem s gainem i na ff400.

Odpovědět