Shure SM7B x Neumann TLM 102

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
drymansound

Shure SM7B x Neumann TLM 102

Příspěvek od drymansound »

Ahoj,

Máte někdo osobní zkušenost? Nemůžu se rozhodnout …
Bude to na rap/zpěv i nástroje.

Koukal jsem že s SM7B budu potřebovat ještě minimálně Cloudfilter CL-1, takže by to bylo finančně +- stejný. Zvukovka bude Apollo MK2.

Máte někdo zkušenost?
Co jsem koukal na videa, tak Neumann byl pro mě zvukově zajímavější … ale byl to youtube, takže nic směrodatného.

Budu rád za jakoukoliv radu.

Díky.

mando

Re: Shure SM7B x Neumann TLM 102

Příspěvek od mando »

SM7B by som asi nepovazoval za univerzalny mikrofon ani na spev ani na nastroje takze v to by som bral skor ten Neumann. TLM102 je prijemny ale na samotny rap by bol lepsi skor TLM103 aj ked farbou zvuku ho nemam velmi rad tak na moderne veci to dava hodne hotovy zvuk. Osobne mi ale pridu ine mikrofony v pomere cena/vykon zaujimavejsie ako tieto spominane.

matucha

Příspěvek od matucha »

S TLM102 udelas tezko chybu.

SM7 umi bejt na vokaly, voiceovery, podcasty uplne krasna. A na el. kytary nebo na bici to je taky dost uzitecnej mikrak. Na cokoli tissiho je to spis nevhodny.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ja jen doplnim pro dalsi - pokud clovek potrebuje inline zesilovac, neni nutny kupovat Cloudlifter, jsou i levnejsi varianty (FetHead napr.).
Hlavne ale casto ten inline zesilovac neni vubec potreba. Obcas si ho nekdo k Shuru koupi a ostatni to pak bezmyslenkovite kopirujou a uplne zbytecne vyhazujou penize za neco, co jim realne nic neprinese. Inline zesilovac ma smysl, pokud mam ve zvukovce preamp s malym ziskem, nebo preamp, ktery hodne sumi. To ale u spousty modernich, i hodne levnych, zvukovek uz davno neni pravda (dokonce uz i nektery soucasny entry level Uli karty (Behringer) v sobe maji hodne slusny Midas zesilovace). Proste vyvoj padi dopredu a co platilo pred peti lety, nemusi uz platit dnes.

Odpovědět