SIEMENS SITRAL

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

hezky! (kdy si mi to rikal, ze uz koncis s tema nakupama? ;])

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od matucha »

Nj, jenze tohle je z prevazny casti nakoupeny v prubehu dvou let. Ze nekecam, tak se staci podivat na ty cudly na preampech ;). Prestat je tezky samozrejme, snazim se brzdit, ale vzdycky se najde skulinka na zaplneni.

Uživatelský avatar
ECSON WALDES
Profesionál
Příspěvky: 1859
Registrován: 16 zář 2002 14:52

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od ECSON WALDES »

No to jsou veci , ja uz skoro nedoufal ze ti tvuj rack da dohromady, me ho daval taky nekonecne dlouho, ale ne 2 roky : )

jinak zvuk V276 je nedostiznej. Hrozne se mi libi. Ma specifickou sytost. Harmonicky je zvuk plnej hutnej. I lampovy preampy ktery mam nemaji tolik sytosti jako SIEMENS V276. to stejny je u EQ, hodne jsem si oblibil vejsky ktery jsou hodne jasny a pritom maji kremovej charakter a svoji plnost. Neznej tak presne a vyrysovane jako treba Focusrite, ale o to vetsi maj charakter a svuj zvuk. Moc hezky. Co moc nepouzivam je compressor U273, zvuk ma trosku temnejsi ale taky ma specificky tvarovaci moznosti ktery me bavej jen na konkretni material, neni to univerzalni compressor. Kazdopadne investice do poradnyho transformatorovyho nemeckyho zvuku je u SIEMENS outboardu vic nez jistota. Ja mam na zvuku SIEMENS predzesilovacu a EQ postavenej zvuk naberu zivejch bicich, skvelej start pro naslednej mix. Pouzivam je nonstop, jsem moc spokojenej.

No gratuluju ze jsi to taky dotah do konce ! at Siemenskove dobre slouzej a udelaj kus prace. Zajimaji me tvoje HPF/LPF ty ja nemam. Muze to bejt uzitecny na spoustu veci. I kdyz rezacky mam radej digitalni. PS: a trosku je ocisti, zaslouzili by si to, mas je na fotkach trosku zaneradeny : ))

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od matucha »

To je vintage ;), vetsina zlutosti z toho nicim normalnim (voda+mejdlo) sundat nejde bohuzel. Naopak uplne snadno z toho leze potisk. Tahle fotka to este zvyraznuje, jak se od toho odrazi podvecerni slunicko. Cudly ale sly pekne vsechny dolu a pul dne sem je peclive cistil, na tom byl fakt hroznej nanos, bleee. Ten vychodonemeckej sedej na V276 jsem bohuzel nemoh vymenit za jinej, protoze ty preampy maj tlusci hridelku nez vsechny ostatni moduly.

Lowpass (W294) mi pride nanic, sice 16khz umi udelat kremovejsi zvuk a neni to zly a mozna 11khz bude dobry na kytary a podobny veci, kde chces sundat bzuceni (pokud to chces), ale tak nejak mi to pride drahej spas, hlavne kvuli mistu v racku.

Hipass (W293) vidim docela nadejne, ocekaval jsem nejakej linej pozvolnej, ale je to celkem strma vec a kdyz jsem s tim nazkousku rezal hlas, tak ciste podle ucha sem si rikal, kurna to nefunguje tak do pulky stupnice. Znelo to dost prirozene no a kdyz jsem pak zkousel sum, tak to rozhodne orezava. Urcite dam vedet, jaky je to v praxi. Digitalni filtry se mi zda ze slysim vic, ale primy porovnani jsem neudelal.

Mimochodem jak zminujes ty lampy, zvukem mi to spis pripomina lampy nez tranzistorovy veci. Prave kvuli tem konturam. Ekvalizery mi taky pripominaj charakter filtru v SH09, takovy specificky nakrapnuti. Nekdo nekde psal, ze to neni nahoda, ze ty obvody jsou obdobny tomu jak fungujou filtry v syntacich.
Kazdopadne z veci co mam to ma rozhodne bliz k varimu, gyraf, tab v78 nez k trakkereum, neumann u473 w495, dakingu.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od matucha »

Jeste k EQ, ty mas myslim vsechny verze, ktery delali. Jak tu s TILTem tak s tema dvema tahlovejma potakama. Maj tyhle dve verze neco do sebe nebo bys raci mel vsechny jenom W295b?

Uživatelský avatar
ECSON WALDES
Profesionál
Příspěvky: 1859
Registrován: 16 zář 2002 14:52

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od ECSON WALDES »

Obrázek

aktualni fotka mejch SIEMENS racku : )

http://www.biotech-studio.com/gallery/2 ... rror12.jpg

.

Uživatelský avatar
tomy45
Příspěvky: 2529
Registrován: 15 říj 2008 06:43

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od tomy45 »

Kolko tak tieto vase "minielektrarne" si zozeru wattov za hodinu? :-) Budi to u mna dojem kokpitu raketoplanu :-)

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od matucha »

No pekna hora to je, jen se divim, ze za takovou dobu sis nedal na ten kompresorovej rack zaslepky a ze si to cely nezarackoval (vyznam slova rackovani se tady vstahuje nejak na moc veci, ale myslim, ze mi je rozumet). Jak mam ted 2 veci mimo rack, tak uz me to pekne stve.

Legracni je jak casto lidi maj drevenou rackovou skrin, nad tim potom veci v ruznejch malejch plastovejch racich a hromady nezarackovanejch kramu...

Micro SSL vypada supr.

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od matucha »

Obrázek

Obrázek

No ;)...

hirli
Příspěvky: 91
Registrován: 22 zář 2007 08:50

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od hirli »

Mam doma 2 takýchto (no dobre, trochu menších) junákov v absolútne zachovalom pôvodnom stave v suchej vykurovanej garáži.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od Ivo »

matucha: to sis přebarvil Geithainy nebo to je odjinud ? :)

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od matucha »

Ivo> jo a trochu sem si nafouknul studio.

Hirli> a co s nima hodlas delat?

hirli
Příspěvky: 91
Registrován: 22 zář 2007 08:50

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od hirli »

Budú na predaj.

Uživatelský avatar
Kermitak
Moderátor
Příspěvky: 6609
Registrován: 12 led 2005 22:43

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od Kermitak »

To bude bitva :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: SIEMENS SITRAL

Příspěvek od Pytkin »

hirli : kde su fotky z tvojej garaze ?

Odpovědět