SIEMENS SITRAL

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 06 pro 2007 17:19

To je silny tema, toho se chytit nejakej poradnej reziser ... ;-)

Jinak Jirko gratuluju k uzavreni jednoho kruhu historie ... a samozrejme taky k tlustochovi od Siemensu
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

syncro

Příspěvek od syncro » 09 pro 2007 21:35

Skvělá historka 8-) Mé oko nezůstalo suché... 8-)

Saša

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 pro 2007 22:18

Zdilena radost je nejlepsi :-) fajn ze se snami Ecson podelil :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 24 led 2009 23:37

Obrázek

Hura Hura Hura !!!!!!!!!!!!! :c)

Musim se s vama podelit o OBROVSKEJ kus radosti, do studia mi konecne od vyrobce dorazily dokonceny racky pro moje SIEMENS moduly! To co jsem zacal planovat pred par lety dnes stoji predemnou a ja jsem uplne stastnej, usmivam se od ucha k uchu a kocham se jak to tem starejm sedivejm fesakum v novejch rack skrinich slusi : ) Ted uz jen doplnit chybejici cepicky potenciometru a pak racky ve studiu zasroubovat do nabytku a hura nahravat a michat s poradnym transformatorovym SIEMENS zvukem : ))

Jak uz jsem tu par stranek vepredu psal pred rokem, mel jsem v planu nechat vyrobit tehle 5 zakaznickejch racku pro cast z moji zachraneny kolekce SIEMENS modulu (druhou pulku modulu co nejsou v racku mam schovanou na pripadny budouci vyuziti). Prvni dva identicky 4U racky jsou pro 16 preampu V276, k nim jsou vyrobeny zdroje 2x 24V a 48V (phantom). Dalsi dva idenicky racky jsou pro 16 EQ (6x W295b a 10x EQ W295a) a k nim dva 24V zdroje. Patej rack a 24V zdroj je pro 6 compressoru (2x U273, 2x U273b a 2x limiter U274). Compressory U273b v puvodnim mixpultu nebyly, od pocatku ale pocitam ze o ne svuj SIEMENS park rozsirim, tak se je ted chystam dokoupit z nejakyho evropskyho vintage shopu. V racku uz jsou pro ne pripravena 2 volna mista.

Radost mi dela ze racky jsou vyrobeny velmi precizne. Tuhle zakazku na vyrobu 5ti racku jsem zadal na jare 2008, puvodne mela bejt dokoncena do 1 max 2 mesicu, nakonec to ale trvalo nekonecnejch 8 mesicu (!) cimz mi vyrobce bohuzel udelil neuveritelnou davku stresu a starosti, protoze termin byl uplne jinej nez jsem planoval a stale mi ho v nedohlednu oddaloval a mlzil. To ze vse pak bylo jeste mnohem drazsi nez bylo dohodnuto radej rychle preskocim. Ale jak se rika, konec dobrej vsechno dobry ! : )

Byl to ale kazdopadne slozitej projekt, jednak dohledat potrebnou dokumentaci ke vsem modulum, dat dohromady 30-40 let stary multipin konektory ktery uz jsou dnes nesehnatelny, no a pak navrhnout a vyrobit vnitrni elektroniku kazdyho racku a vyrobit optimalni zdroje pro kazdej rack zvlast. Navic jsem si pral vyrobit i spoustu spesl detailu jako napr led signalizaci ke kazdymu z prepinacu, to vse pak bylo slozity zvlaste pak u dvou racku pro preampy, kde jsou tyhle prepinace 3 (Phase, Phantom a Bypass s relatkem) a to pro kazdej z 16 ti preampu, pricemz kazdej z preampu ma jeste regulaci vystupni urovne – a to je velmi dulezitej prvek, protoze Siemens preamp V276 nabizi na to ze to je preamp opravdu ohromny zesileni ktery umoznuje zesilit signal az do monster zkresleni, ktery zni naprosto skvele : ) Vsim jsem si toho kdyz jsem v nemecku koncem 2007 poridil muj prvni rack pro 2 moduly preampu V276. Zaujalo me ze preamp umoznuje velky zkresleni, ale bylo bohuzel nepouzitelny protoze ho nic nemohlo zpracovat pro jeho velkou uroven. Zkresleni mne ale nadchlo, tak jsem teto zkusenosti vyuzil a rovnou ji zaclenil mezi dovednosti planovanyho velkyho racku pro 16 preampu, cili ze zkresleni jsem udelal prednost cimz preamp ziskava na dalsi vyuzitelnosti : ) U preampu V276 je supr ze muzu prebudit jak vstupni tak i vystupni trafo, bud jemne coz doda zvuku krasnou plnou saturovanou barvu, nebo pak opravdu hodne pro ceneny efekty silnyho zkresleni – kazdej kdo zkousel v DAW digitalne udelat uveritelne znejici zkresleni by zajasal, tohle je analogovy a zni naprosto cool ! : ) Takhle zkreslenej signal je pak ale prirozene pro AD prevodnik prilis silna uroven ktera by ho nehezky digitalne prebudila, zadal jsem proto ke kazdymu z 16ti preampu udelat zminenej vystupni potenciometr (rada 8mi pod sebou na pravo), kterej umoznuje uroven signalu zeslabit analogovou cestou, cili muzu nahrat nebo procesovat „zkreslovat“ napr kytary, bici, syntaky atd s velkym zkreslenim, jehoz uroven pak podle potreby prizpusobim optimalni hlasitosti pro AD prevodnik nebo dalsi outboard zarizeni v michacim retezci, aniz bych byl nucenej ubrat intenzitu zkresleni a tim kompromisne zmenit jeho barvu, abych napr zminenej AD digitalne neprebudil.

Jednou z hodne prijemnejch starosti behem priprav vyroby racku pro me bylo rozkreslil si jak bude kazdej z racku vypadat a pak pripravil podklady pro vyrobeni. Koukal jsem po ruznejch alternativach ktery by mne inspirovaly ale moc hezkejch jsem nenasel, tak jsem zvolil svuj retro pristup a racky ted podle toho vypadaji. Chtel jsem aby cerny rack skrine vypadaly jednotne a aby duchem ladily k modulum a hlavne je neprekricely. Vyrobce mi pak poslal po premereni presny rozmery racku a vsech planovanejch otvoru v zadnim a prednim panelu pro moduly, potenciometry, led diody, konektory atd. na zaklade kterejch jsem pak pripravil podklady pro sitotisk. V illustratoru jsem udelal design popisek predniho a zadniho panelu, sehnal jsem dokonce starej dobovej font kterej SIEMENS v 60/70 letech pouzival pro svoje vyrobky! : ) takze jim jsou popsany vsechny popisky, od prepinacu, potenciometru az po konektory na zadnim panelu. Kapitolou samo o sobe bylo puvodni stary logo SIEMEMS. Kdyz jsem ho znovu vytvarel, snazil jsem se kopirovat krivky tvaru ktery jsem mel z par malinkejch JPG obrazku z internetu a nafocenejch log z modulu. Moc se to ale nedarilo protoze JPG jsem sehnal jen maly a neostry, pak jsem se ale rozhod udelat logo od zakladu digitalne ve krivkach illustratoru podle presnejch matematickej proporci a logo bylo na svete, je neuveritelne chytre udelany, ten kdo ho navrhoval mel cit pro detail a opakovani proporcnich rozmeru, vylozene stara skola. Tohle logo mam na kazdym prednim panelu na levy strane.

Ted uz je vse dokonceno a ja mam stary vybojovany retro krasavce z meho detsvi v techto krasnejch cernejch rack skrinich a uz se tesim az je napicham do insertu Tube-Tech sumace, ktera uz na ne netrpelive ceka : )) Dnes jsem stih racky jen v rychlosti nafotit a nekdy po vikendu az se mi ve studiu uvolni blazinec kolem alb ktera jsou ve fazi dokoncovani, budu na ne mit vic casu a klidu je zapojit k ostatnimu outboardu ve studiu – cili me bude cekat staronova premiera po vice nez 20 ti letech co jsem tyhle SIEMENS moduly neslysel hrat. I kdyz jsem jako dite ani nahodou nevnimal jak to hralo, bude to mit pro me minimalne historickou hodnotu . ) Krome dvou preampu V276 ktery ted uz rok ve studiu nonstop pouzivam (jsou to supr tlusty detailni preampy), tak ted po tech letech znovu uslysim i EQ, Compressory a Limitery, tak mi verte ze se tesim jako malej !!!!!!! : ) pak napisu dojmy.

Co me dnes kazdopadne uplne sejmulo bylo kdyz jsem vsech 5 racku soucasne zapnul, tak se ta velka transformatorova hora rozehrala a zacala specificky vonet, presne jak si to pamatuju kdyz jsem byl malej !!! Fakt neuveritelny, mel jsem husi kuzi. Priznam se jsem nad nima stal jako kdyz zenska strci nos do kytice ruzi, jo trochu ujety : ))) ale promitla se mi spousta davno zapomenutejch okamziku kdyz byl SIEMENS pult jeste celej a ja s brachou jsme kolem nej poskakovali a tata pres nej poustel z pasu starou muziku, 20 let stary krasny vzpominky - kruh se timto uzavrel a me je z toho fakt krasne a jsem moc moc rad ze se cely to trnity usili tak moc vyplatilo protoze SIEMENSKOVE jsou tu porad s nama a budou moc hezky slouzit !!! : )

A tady je jeste par fotek z dnesniho dne : ))

Obrázek

16 preampu V276 - po prave strane je 8 potenciometru pro moznost zeslabeni silnyho vystupu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

16 EQ - 6x W295b a 10x W295a ... nekterejm potenciometrum chybej cepicky, ty doplnim pozdej :c)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

2x Compressor U273 a 2x limiter U274. Dve volna mista brzo doplni compressory U273b.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zadni panel kazdeho racku - 8 in / 8 out a konektor napajeni.

Obrázek

Obrázek

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 24 led 2009 23:49

tak to je skoro neuvěřitelný...
fakt paráda

kexik

Příspěvek od kexik » 24 led 2009 23:53

tie moduly su spravne nezdravo hnusne v presne rovnakych tonoch ako cely siemens sound lab v mnichovskom technickom muzeu :)
btw hentaky kus roboty, neviem ake su kapacity podobnych firiem ( som v soku ze take vobec su) a kolko penazi za to chceli ale termin 2 mesiace je absolutne psychedelicky a 8 je taky uz mierne lezerny ale stale moc dobry vykon. a tlmiaci potak na vystupe s trafakom to je cool, ale to mas potom nahovno cmrs, potaky nemavaju dobry subeh, alebo to ide este za tym potakom v asym verzii este do symetrickeho bufra?

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 24 led 2009 23:57

a mas to kam vsetko dat? alebo budes mat novu skrinku nato?
krasne to je ...

myklcz

Příspěvek od myklcz » 25 led 2009 02:10

Jo, to by me taky zajimalo, jestli to neni tajny... nac ty skrine prisly? Neco jsem videl na netu, ale ceny byly sileny... A jeste jeden trapnej dotaz, nezbylo Ti par modulu treba i na prodej? :P

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 25 led 2009 02:19

myklcz píše:Jo, to by me taky zajimalo, jestli to neni tajny... nac ty skrine prisly? Neco jsem videl na netu, ale ceny byly sileny... A jeste jeden trapnej dotaz, nezbylo Ti par modulu treba i na prodej? :P
Prolítni starý dědky - techniky ve starejch rozhlasech, Vinohrady a tak... Z Barrandova se tyhle věci běžně vyhazovaly do velkoobjemovejch kontejnerů. Dtto ČRo. Dost možná někde něco ještě budou mít. Vůbec by mě nenapadlo, že o tohle bude zájem. :)

JInak zdravím Jirku a připojuju můj obdiv. Seš do toho fakt zapálenej. Tohle už bych určitě nedal. :)

To už mě bere víc než Sitral ten Tube Tech. A to lampy nějak nemusim. :)
Naposledy upravil(a) Liquid Sound dne 25 led 2009 02:21, celkem upraveno 1 x.

matucha

Příspěvek od matucha » 25 led 2009 02:21

Protoze jsem si dal taky trochu casu na "vyzkum" okolo starejch nemeckejch modulu, tak smekam klobouk. Sice uz dlouhodobe vim, ze se tohle varilo a ze to neni zadna financni legrace (at uz v cechach nebo v nemecku... nikdo si nerekne o min nez vidi na e-bay), ale i tak me to dostava. Ono zarackovat ty moduly a zajistit jim dostatek vsech nutnosti (phantom, konktory, novy kondenzatory) neni zadna legrace.

No tesim se na nejaky postrehy z provozu. Mam zalusk na par modulu a postrehy jsou jen a jen prijemne.

Jinak Jirka nic neprodava, tim bych rad zamezil zbytecnejm PM a jinejm zpusobum nalehani.

Liquid Sound
Profesionál

Příspěvek od Liquid Sound » 25 led 2009 02:32

matucha píše:Sice uz dlouhodobe vim, ze se tohle varilo a ze to neni zadna financni legrace (at uz v cechach nebo v nemecku... nikdo si nerekne o min nez vidi na e-bay), ale i tak me to dostava.
To mě právě dostává... Ten hype kolem toho. Dokážu si za prachy co chtěj lidi na ebay představit gear, kterj mi bude příjemější a klientovo oko (zejména pak americké) na něj pohlédne s větším zablýsknutím v oku. :)

Ale na druhou stranu proč ne. Jsem rád, že lidi dělaj alternativní výbavy. Proto můj připojený obdiv. :)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 25 led 2009 03:27

myklcz píše:Jo, to by me taky zajimalo, jestli to neni tajny... nac ty skrine prisly? Neco jsem videl na netu, ale ceny byly sileny...
U racku pro 8 modulu se ceny pohybuji u vetsiny evropskejch vyrobcu podobne (zalezi na slozitosti zakazky) kolem 2000 - 3000 EUR za jeden rack.

http://www.hestudiotechnik.de/english/s ... ilding.htm#
http://www.vintagetools.de/en/custom-racks.html
http://www.akzent-audio.de/index-seiten ... ~mainFrame

kexik píše: neviem ake su kapacity podobnych firiem ( som v soku ze take vobec su)
Je jich docela hodne, o racky tohodle druhu je ve svete hodne zajem. Takhle se zabudovavaj moduly NEVE, TAB Telefunken / SIEMENS, Neumann, LAWO, WSW, API atd atd.

myklcz píše:A jeste jeden trapnej dotaz, nezbylo Ti par modulu treba i na prodej? :P

Mam jich jeste hodne, ale jak psal matucha, nejsou bohuzel na prodej, je to moje dedictvi ktery jsem zachranil a patricne si ho hyckam : )

EXCOM píše:a mas to kam vsetko dat? alebo budes mat novu skrinku nato?
krasne to je ...
Excom, uz pul roku mam ve studiu novej nabytek / rack na tyhle SIEMENS racky kterej jsem pro ne nechal vyrobit u meho truhlare, takze budou mit krasny misto : )

matucha píše:Protoze jsem si dal taky trochu casu na "vyzkum" okolo starejch nemeckejch modulu, tak smekam klobouk. Sice uz dlouhodobe vim, ze se tohle varilo a ze to neni zadna financni legrace (at uz v cechach nebo v nemecku... nikdo si nerekne o min nez vidi na e-bay), ale i tak me to dostava. Ono zarackovat ty moduly a zajistit jim dostatek vsech nutnosti (phantom, konktory, novy kondenzatory) neni zadna legrace.
Dekuju Matousi. Ty sam vlastne nejlip vis jak dlouho tohle cely probihalo a kolik stim bylo starosti. O tu investici uz ani tak nejde, dulezity je ze se vse tak hezky povedlo a ze SIEMENS dal zije a jeste dlouho bude : )

Liquid Sound píše: Dokážu si za prachy co chtěj lidi na ebay představit gear, kterj mi bude příjemější a klientovo oko (zejména pak americké) na něj pohlédne s větším zablýsknutím v oku. Smile

Ale na druhou stranu proč ne. Jsem rád, že lidi dělaj alternativní výbavy. Proto můj připojený obdiv. Smile
Ver ze me se tyhle racky moc libej, mam rad retro design a SIEMENS je obzvlaste retro :c) Ve studiu mam v podste vsechnu techniku novou, nic starsiho 5ti let (nepocitam old school syntaky, drummachines atd) tedy vse se soucasnym designem a estetikou - cili SIEMENS racky mi to pekne budou vyvazovat : ))

Liquid Sound píše: Prolítni starý dědky - techniky ve starejch rozhlasech, Vinohrady a tak... Z Barrandova se tyhle věci běžně vyhazovaly do velkoobjemovejch kontejnerů. Dtto ČRo. Dost možná někde něco ještě budou mít. .
Ouuu, na to uz je pozde, velmi velmi zridka se nekde neco jeste najde. V podstate vse kvalitni uz je davno rozprodano/rozebrano/rozkradeno. V CR se tim spousta obchodnicku prizivovalo, moc dobre vedeli kolik tyhle veci v zahranici stojej, tuhle kvalitni starsi techniku vykupovali od nevedoucich lidi za par korun (casto meli plnej nakladak z TV ci rozhlasu!) a pak to s ohromnym ziskem prodavali ven. Ted uz ani neni moc po cem patrat. Po revoluci jeste byly velky sance, ted uz je velmi vzacny na neco neatrefit. Hlavne ale pokud u nas nebo na slovensku neco bylo a dochovalo se to do porevolucniho obdobi, vyhazelo se to do kontejneru - jmena jako NEVE, SIEMENS, NEUMANN, AMT, STUDER ... je to desna skoda, protoze uz z toho mala co tu bylo se tim vse jeste zredukovalo na uplne maly mnozstvi. Mozna diky vsem tem obchodnickum se ty veci zachovaly - takze jim v podstate patri muj dik. Muj SIEMENS pult chybelo malo a kdybych se o nej jako malej klucina nepral s rodicema skoncil zrovna tak. Stejne to povazuju za malej zazrak ze jsem SIEMENS udrzel az do ted : ))

Krom toho co se me investice do tehle racku tyce, musel bys znat pozadi celyho pribehu kolem meho SIEMENS pultu (o kterym jsem tu psal na prvni stance). Tenhle pult je pro mne vic nez jen osobni zalezitost. Mam ho po tatovi, kterej se tohodle meho stesti bohuzel nedozil, mel by z tehle racku obrovskou radost semnou, jednak proto protoze on timhle taky hodne zil a pak taky proto ze jsem si svoji cestou k temhle vecem nasel svuj vztah - a ja vim ze to stejne vidi ! : ) Takze krom toho ze mam skvelej outboard, mam na nej krasnou vzpomiku ktera saha az hluboko do meho detstvi kdy jsme si s nim pult a pasovy magnetaky pousteli !!! :c))

A dekuju za podporu Vite ! Nekdy se ukaz, dame rec : )

ret

Příspěvek od ret » 25 led 2009 08:53

Mas muj obdiv a respekt! :wink:

W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 25 led 2009 14:17

Mno... tak to je zradlo, custom built for J.P., wow. Ty krabice na ty preampy vypadaj moc dobre, ale nejvic se mi libi ty EQcka, konkretne W295b. Gratuluji.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 25 led 2009 16:16

Ja musim povedat ze mne sa tie moduly nepacia vobec :) ale verim ze haju dobre .. Viac sa mi pacia trebars tie TUBE TECHy co tam mas ..

Odpovědět