Sluchatkovy zesilovac

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
fova

Příspěvek od fova »

Ja tomu technicky zase tolik nerozumim a mozna mate pravdu, ze Creek je opravdu predrazeny.
Pro me je ale PODSTATNE to, ze hraje vyborne. Technicke provedeni moc neresim. A nejsem sam, kdo je s nim spokojeny. Zkus si zadat na foru www.head-fi.org do search "Creek OBH"

Mimochodem Rega Ear, kterou pouziva Ivo je take postavena na op-ampu NE 5532 a technicky to bude zrejme hodne podobne reseni jako u Creeku. A nemyslim, ze Ivo by se spokojil s necim zvukove podradnym.

S tim napajenim muzu neco udelat po ukonceni zarucni doby, stejne tak, jako s tim op-ampem.

kexik

Příspěvek od kexik »

po ukonceni zaruky by som ti navrhoval cele to dat niekomu prekopat. krabicka vyzera kunstovne, vyuzijes trafo, aj potenciometer hlasitosti
konektory by som urcite pouzil lepsie, tie cinche s nozovym kontaktom su vazne vrazda

fova

Příspěvek od fova »

A co je na nich tak zleho?

kexik

Příspěvek od kexik »

kolik na samcekovi sa dotyka samicky velmi malou plochou, navyse ten pliesok ma tendenciu sa rozviklat. mam s tymto konektorom konkretne a velmi neprijemne skusenosti
nejde o to ze nie su pozlatene, atd, je to zle skonstruovane, vylozene s prioritou na co najlacnejsiu konstrukciu

cublay

Příspěvek od cublay »

Jasně, já netvrdím, že je 5532 špatná a nedá se z ní udělat slušný strojek, nicméně mi prostě přijde ta cena trochu mimo, vzhledem k tomu, že vevnitř jsou 2x5532 + zbytek součástek za cca 50kč + konektory alá GME, jedině ten ALPS. Prostě to asi nemůže být o moc jiný zapojení než třeba toto: distribuční zesilovač (má sym. napájení).
Navíc mám dojem, že ta bedýnka je účelově udělaná tak, jako se dělají diskrétní Áčka, kde to prostě musí chladit, tady to nemá opodstatnění, kromě vizualního.

kexik

Příspěvek od kexik »

bedynka neni delana ucelove, to je normalna slusna ALU skrinka, vsetky vyzeraju podobne

cublay

Příspěvek od cublay »

Já vím, sám to občas takhle dělám, navíc je to jednoduchý takhle udělat, spíš myslím ty žebra, co vyvolávaj dojem, že tam jsou kvůli chlazení.

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Navazu na tento thread. Prijde mi, ze sluchatkovy zesilovac v Presonus FirePOD, ktery vlastnim, ma docela rezervy (muze mi to nekdo potvrdit?), proto jsem si rekl, ze svoje sennheisery HD280 (casem hodlam poridit jeste neco ze staje AKG, asi 271ky) budu zivit necim slusnejsim. Staci mi pouze jeden vystup na sluchatka, nepotrebuju distributor, proto mi nejlip vychazi Presonus HP-4 a Millenium HP-1. HA4700 muze byt fajn reseni, ale chci to domu na stul a dalsi rackova krabice uz se mi tu moc nehodi.

No a ted to hlavni - pomuzu si oproti FirePODu? Bude nejaky (na mych sluchatkach slysitelny) rozdil mezi HP-1 a HP-4? Mohu koupit Millenium HP-1 s klidnym svedomim, ze mi to zvuk nepokazi, ale naopak proti FirePODu jeste snad trochu vylesi?

Samozrejme prijimam i jine navrhy, ale nic dalsiho jsem nenasel v rozumne cenove hladine (max. 3K). SM Pro Audio M-Patch2 je pekne reseni, ale co jsem cetl na zahranicnich forech, tak kvalita toho sluchatkoveho predzesilovace neni nijak zazracna.

Diky! ;)

kexik

Příspěvek od kexik »

v rozumnej cenovej hladine imo nic zazracne nenajdes... ci je presonus nanic, tazko povedat, to by si musel vyfotit creva :)
ale obecne su hd280 citlive nizkoimpedancne sluchatka a teda ako take nie su moc haklive na sluchatkovy zosik... keby si mal 400 ohmove akg alebo beyery, to by bola ina rolada

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Takze si myslis, ze takovejhle upgrade by byly spis vyhozeny penize? Jde mi o to, ze nevim, jak moc muzu verit svym sluchatkum, kdyz jedou pres ten presonacky predzesilovac :)

kexik

Příspěvek od kexik »

to musis vyskusat... ale siel by som sko do nejakeho hifi riesenia kde je amp len na jedny sluchatka, tam za 3000 dostanes zrejme viacej

kexik

Příspěvek od kexik »

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Ale je to docela zajic v pytli - nebo s tim mas zkusenost? Cena je celkem prizniva. Skoda, ze se na to neda najit prilis ohlas.

kexik

Příspěvek od kexik »

ohlasov je dost, na nemeckych weboch. skusenost s tym samo nemam, prave som to vysnoril... zhanam pre sefa tiez nieco na jeho akg340 ale zatial to vyzera na bastl. co si nespravi clovek sam... :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tak jsem se před toto téma taky dostal ... rád bych (spolu s novým monitor controllerem) nějak podstatněji upgradoval sluchátkový poslech ...

Nabízí se mimo jiné následující:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

atd atd

Nejvíc mě zatím nějak přitahuje ten Lehman ... ale uvidíme ...

(až budu velký, koupím si tenhle :))

Obrázek

Odpovědět