Srovnávací test studiových mikrofonů ::: (ADK, CAD, RODE)

Mikrofony a předzesilovače
delay

Srovnávací test studiových mikrofonů ::: (ADK, CAD, RODE)

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 06:48

SROVNÁVACÍ TEST STUDIOVÝCH VELKOMEMBRÁNOVÝCH KONDENZÁTOROVÝCH MIKROFONŮ
Signál: Nylonka (další nástroje a vokály časem)

Přehled mikrofonů v testu:

• ADK Hamburg
• ALCTRON Hat 800
• CAD M9
• Marshall MXL V6 Silicon Valve
• RODE K2

Na mých stránkách je zatím provizorní přehrávač
a Download link na všechny ukázky...
(TIP: Nechte načíst buffery jednotlivých tracků a pak testujte)
Kvalita: MP3 / 320 kbps
Link:
http://kimi9.webgarden.cz/netopyri-usi- ... tests.html
(vaší návštěvou mi platíte kredit potřebný pro údržbu stránek, díky)
Naposledy upravil(a) delay dne 17 pro 2009 14:15, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 07:00

Ještě jsem na web zapomněl přihodit, že mikrofon snímal kytaru vždy ze vzdálenosti 10 - 15 cm naproti rezonančnímu otvoru...
Mylně je uvedone že byl použit CUT OFF. Na masteru byl EQ na 100 Hz - 6dB a dalších nižšších frekvencích - 12dB...

skeld

Příspěvek od skeld » 30 dub 2008 07:35

Zní to všechno celkem fajn, ale HAT se mi z těch ukázek možná líbí nejvíc i když by se samozřejmě dalo říct, že to může být použitou vzdáleností a místem snímání, ale ta ukázka s ním mi přijde taková zvukově přirozená a přitom prokreslená, poslouchal jsem to však na obyč. bedýnkách v práci, třeba monitory řeknou něco jinýho.

Jinak při pokusu přehrát na tvých stránkách ukázku Memory Mana mi AVG hlásí trojského koně. To jen abys věděl, že se ti tam asi něco dostalo.

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 08:07

Já si své komentáře / názory zatím ponechám pro sebe :-). Sem zvědavej, jak to slyší ostatní...
skeld píše: Jinak při pokusu přehrát na tvých stránkách ukázku Memory Mana mi AVG hlásí trojského koně. To jen abys věděl, že se ti tam asi něco dostalo.
Ne, to ne... já mám problémy s hostingem, celkově se mi smazaly všechny soubory, včetně to loopu z MM, takže tam vlastně žádnej soubor není :-). Brzy bych to měl reuploadovat... Jedna z ukázek s Memory Manem je ale na mým profilu na Bandzone (link mám v podpisu :-))

greezmen

Příspěvek od greezmen » 30 dub 2008 08:14

MXL je strašne prebudený, K2 znie otrasne najlepšie HAT ale tiež nepočúvam doma na monitoroch.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 dub 2008 08:16

skeld píše:Zní to všechno celkem fajn, ale HAT se mi z těch ukázek možná líbí nejvíc i když by se samozřejmě dalo říct, že to může být použitou vzdáleností a místem snímání, ale ta ukázka s ním mi přijde taková zvukově přirozená a přitom prokreslená, poslouchal jsem to však na obyč. bedýnkách v práci, třeba monitory řeknou něco jinýho.

Jinak při pokusu přehrát na tvých stránkách ukázku Memory Mana mi AVG hlásí trojského koně. To jen abys věděl, že se ti tam asi něco dostalo.
to koli slovu memory... heuristicka kanalyza v avg je fakt "super"

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 08:20

greezmen: MXL sejmu znovu, protože tu nahrávku jsem společně s ADK Hamburg nahrával asi před měsícem. Zkreslený to není, ten mikrofon prostě takhle zní, šíleně nabírá basy a má takový měkký výšky. Mimochodem, když píšeš, že K2 je otřesný, tak bych rád věděl proč? V mixu totiž sedí skvěle.

kexik

Příspěvek od kexik » 30 dub 2008 08:33

delay: ak mxl nabera silene basy, daj ho dalej... zrejme ma polarnejsiu charakteristiku ako ostatne a preto vacsi proximity... je to viac prace, ale oplati sa pohrat s umiestnenim tak, aby mali nahravky priblizne rovnaky objem basov (skontroluj analyzerom). taky test ma imho vacsiu vypovednu hodnotu, i ked stale povie menej ako osobne vyskusanie mikrofonu doma
tym nechcem spochybnit tvoju pracu, hocake ukazky su lepsie ako nic

skeld

Příspěvek od skeld » 30 dub 2008 08:39

kexik píše:
skeld píše:Zní to všechno celkem fajn, ale HAT se mi z těch ukázek možná líbí nejvíc i když by se samozřejmě dalo říct, že to může být použitou vzdáleností a místem snímání, ale ta ukázka s ním mi přijde taková zvukově přirozená a přitom prokreslená, poslouchal jsem to však na obyč. bedýnkách v práci, třeba monitory řeknou něco jinýho.

to koli slovu memory... heuristicka kanalyza v avg je fakt "super"
Aha, tak to mi nedošlo, nicméně musím se AVG trochu zastat, protože třeba na našem webu, jako jediný odhalil jejich rezidentní štít virus Exploit, který NOD32 ani Avast nezachytily a který nám tam natropil pěknou paseku, ale už dost offtopicování.

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 08:42

kexik: Máš uplně pravdu. Ale pokud se nepletu, tak zrovna MXL V6 má spíš hyperkardiodu (taky sem se divil), takže z dálky moc nebere. Má takovej až HiFi charkter zvuku rozhodně nejvíc basů z testovaných mikrofonů. Zkusím to spravit druhým pokusem. Doma pro osobní poslech mám v Cubase různě nastavený EQ právě podle analyzeru, takže vím, že třeba CAD M9 má taky více basů...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 30 dub 2008 09:38

U me je poradi ADK, Rode, HAT, CAD, MXL
To MXL je fakt hruza, CAD taky zadny stredy, HAT je dost tenkej a ochablej, Rode ma trochu ostry vejsky a ADK ma hezky telo, ale na vejskach je trochu zavrenej. Ale ADK pro me jednoznacne nejprirozenejsi.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 dub 2008 09:44

Mas nejak upravenou mistnost? Ten HAT zni fakt prijemne, cumim, ceho se da za tak malo penez dosahnout...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 dub 2008 09:55

ADK zní pro mě jednoznačně nejlépe, přirozený měkký plný zvuk. CAD je taky OK. HAT i MXL je taková trochu nepřirozená distorze jakoby, nižší liga. Rode je trošku nepříjemně nabroušený. Něco zazpívat by nešlo ? Klidně Ovčáci čtveráci :)

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 10:00

Místnost je hrůza:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

delay

Příspěvek od delay » 30 dub 2008 10:06

Amorph píše:U me je poradi ADK, Rode, HAT, CAD, MXL
To MXL je fakt hruza, CAD taky zadny stredy, HAT je dost tenkej a ochablej, Rode ma trochu ostry vejsky a ADK ma hezky telo, ale na vejskach je trochu zavrenej. Ale ADK pro me jednoznacne nejprirozenejsi.
Téměř souhlasím. Nicméně RODE je prostě v mixu lepší, na akustické kytary fakt super. Ty výšky podle mě nejsou nepříjemný. CAD M9 je taky dobrej, v ukázce má více basů, když se pro porovnání stáhnou, tak je to lepší...

Odpovědět