Test mikrofonů, preampů, kompresorů, EQ - GOLDEN AGE PROJECT

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Vrzalík

Re: Test mikrofonů, preampů, kompresorů, EQ - GOLDEN AGE PRO

Příspěvek od Vrzalík »

Nebudeš Ivo někdy srovnávat mikrofony Golden Age Project a Lineaudio (přes DavBG1)? Pro mě osobně by to bylo zajímavé :wink:.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Ono by bylo vůbec zajímavé udělat takovou tabulku audiovzorků - řada mikráků versus řada preampů - každý s každým. Věřím, že by takové webové stránky bouraly rekordy v návštěvnosti. Já mít ty mašiny doma, tak bych naváhal. Kor, kdybych se snažil je prodat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Filipos: ty si to všechno představuješ trošku zjednodušeně a lineárně ... Tohle nejsou generátory sinusoid, nebo něco co má jeden efekt a výsledek. Tady všechno závisí na souvislostech, typu aplikací atd. Myslet si, že když si poslechneš (otázka taky na čem, že ?) jak si někdo jednou uprdne do nějakého preampu nebo mikrofonu, že tím pádem budeš o tom vědět vše, je mírně řečeno trošku naivní. Některý mikrofon (nebo preamp) bude skvěle znít na něčem a jiný zase na něčem jiném (nebo v jiných souvislostech)

Vrzalik: časem určitě ... i když obecně je to zřejmé : line audio budou čistě znějící mikrofony a preampy, Golden Age preampy jsou záměrně zvukově barvenější (Neve style)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Takže, ten můj návrh bereš asi jako nesmysl. Proč potom ZENproaudio něco podobného má? A na druhou stranu, proč zde vlastně ty ukázky dáváš?

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

ty si to všechno představuješ trošku zjednodušeně a lineárně ...
právěže nepředstavuju, proto se na všechno takhle ptám. Asi ale už chápu, že v téhle problematice jsou slova nedostatečný nástroj pro vysvětlení. :wink:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ukázka je ukázka = podružná zábavná informace vytržená z celkového kontextu ... řekne ti možná něco o tom jak zněl jeden konkrétní hlas nebo konkrétní nástroj, v jediném konkrétním nastavení v rukou konkrétního operátora v rámci jednoho nahrávacího řetězce a v dané místnosti. Ale neřekne ti NIC o tom jak se daný přístroj bude chovat ve tvých podmínkách, v nespočtu dalších nastavení a různých aplikacích, v mixu atd. Čili ti neřekne skoro nic podstatného ... Jeden mikrofon zní lépe na určité hlasy a nástroje, jiný na jiné, jeden zní lépe zblízka, jiný zdaleka atd. Posuzovat mikrofon na základě jedné ukázky na netu je trošku zavádějící

Zkus možná na chvíli vypnout internet a zkus si nějakou dobu zkoušet věci ve studiu ... třeba na něco přijdeš ... :wink:

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Ve studiu sedím co to jde. Přicházím na hromady věcí.. Na tohle jsem ještě nepřišel. Můj názor už asi znáš - že většinou vše je v nastavení mikrofonu, zručnosti a umu interpreta a zkušenostech člověka, který sedí za mixem. Věřím, že preampy tu hrajou nějakou roli, ale nejmenší z výše uvedených skutečností. Bohužel jsem neměl možnost prampy porovnávat osobně. Vše natáčím na jeden typ. V mikrofonech samozřejmě rozdíl slyším..
Proto musím věřit slovům - a proto se taky takhle malo-princovsky ptám.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Věř tedy tomu, že ti kdo zkoušeli a pracují s mnoha typy preampů apod. vědí, že v nich jsou velké rozdíly a proto jich spoustu používají ...

Fillippos

Příspěvek od Fillippos »

Věřím. Věřím taky, že se dá žít velmi kvalitně bez Audi A8.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Zkusme nezabřednout do těchto zacyklených a ne moc informativních sdělení ... mrkni na téma a zkusme se ho držet ... díky

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Tak Vážení s hlubokým zarmoucením v srdci musím bohužel po týdnu testování přiznat že GA FC1 MKII je lepší než moje dosavadní AT4040 ,odzkoušeno na pár mužských vokálech na jemném ženském vokálu,na trubkách na akustické kytaře a na el.kombu. Preampy na pultu Presonus Studiolive.

Dluho jsem si to nechtěl připustil ale bohužel je to tak :cry:

Teď jenom doufám že nemám pouze velmi podařený kousek a GA nemají v číně nějaké velké rozptyly ve výrobě.

vras

Příspěvek od vras »

přiznat že GA FC1 MKII je lepší než moje dosavadní AT4040
Nejsem si jist, jestli to srovnavas spravne. AT 4040 je jiny mikrofon = velkomembrana

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Však GA FC1 je taky velkomembrána :wink: Všechny kousky znějí konzistentně. Ono je to designováno ve Švédsku. Možná bude brzy i stereo verze

Obrázek

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

ad Studio Rapotice:

Není se čemu divit já jsem Rode K2, po měsíci marného zkoušení z toho dostat příjemný použitelný zvuk zapadajicí do mixu raději prodal :D
Prostě mi ten K2 nesedl.
Oproti tomu je ten GA FC1 naprosto použitelný univerzál,za velice příjemný peníz.

Prostě nastává "Zlatá doba" :wink:

W.Cable

Příspěvek od W.Cable »

Jsem hrozne rad, ze se Ivo venujes i levnejsim vecem a referujes tady o nich, diky.

Fillippos: Napada me, jestli se temahle zaverama o neco neochuzujes.

Odpovědět