Thermionic Culture - aneb "get cultured" :))

Mikrofony a předzesilovače
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 čer 2008 07:37

matucha píše:jo to je... je tam uplne jinak stereo, je to vic nahlas a je to zbytecne drsny

na separe kanaly ve stredech a dole to asi obcas zafunguje, ale tu hajhetu to vylozene znicilo
Není to "one button action", ale ty nastavení je možné udělat kontinuálně jakkoliv podle vlastní individuální chuti a záměru. Šlo spíše o to ilustrovat aspoň něco ... (nedělal jsem to já, ale je to vzorek vypůjčený z GS ). I tak se mi výsledek líbí víc než originál ... (včetně hihatky). Co se týče sterea, řekl bych že při procesingu jsou přehozené LR kanály. Až se to ke mě dostane. můžu toho samozřejmě zkusit víc

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 27 bře 2009 17:40

U příležitosti Music Mess Frankfurt, Thermionici ohlásili pár nových zajímavých produktů (Vulture - Anniversary edition, Little Bustard a čtyřkanálový Earlybird):

"THERMIONIC CULTURE- CULTURE VULTURE ANNIVERSARY LIMITED EDITION

To celebrate Thermionic Cultures 11th anniversary, a special and limited anniversary Culture Vulture edition has been produced. Based on the companies current standard Culture Vulture but it has far more radical possibilities, in particular for guitar and bass applications. The production will be limited to 80 units and will have the front panel finished in Thermionic red instead of black.

MULLARD & PHILIPS VALVES
The valves selected for the anniversary edition are Mullard and Philips NV, who owned 50% of Mullard. Mullard have a reputation for producing the best valves in the world and Thermionic have also specified the ‘M’ or military version, which was Mullard’s top grade model. The 2x input valves are Mullard M8100/CV4010, these are very high gain, low noise versions of the EF95, and provide better coupling for guitar and bass inputs with an even fatter warmer sound and were also used in the very first hand wired Vultures.

The distortion valve is different too, another 2x Mullard’s, the M8196/CV4011 which is a low noise version of the 6AS6 distortion valve as used in the standard Culture Vulture. The last valve used is a single Philips ECG type 5963 double triode valve as the out put for both channel, this is a very high quality version of the American made ECC82.

10 POSITION DISTORTION TYPE SELECTOR WITH PRESET FILTERS
The distortion type selector switch now has 10 positions instead of the standard 3, the first two are triode and pentode as on the standard Vulture, with the next 5 all being Pentode that have been specifically designed with guitars and basses in mind by having a tuned filter optimized to musical notes. The final 3 positions are variations on the original Pentode 2 settings, SC1, SC2, SC3, ( squash! ) offers radical distortion effects like frequency doubling and over compression effects.

ADDITIONAL OVERDRIVE SETTING
As the overdrive section has an additional 4dB gain, an extra overdrive position has been added which halves the available overdrive gain.

Thermionic Cultures product developer and beta tester Nick Terry, who came up with the idea for the original Culture Vulture and has recently engineered ‘The Klaxons’, ‘Franz Ferdinand’ and ‘Simian Mobile Disco’ said; “The new Squash setting are nothing like a traditional EQ, it’s extremely effective and brings guitars and basses to life in mixes like nothing else, I recently used it on an album project and it’s just become indispensable for me.” The intended price should be between the prices for the standard and mastering versions of the Culture Vultures.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

THERMIONIC CULTURE – LITTLE BUSTARD 16 CHANNEL VALVE SUMMING MIXER

Thermionic Culture have released the Little Bustard, their second valve summing mixer which has been designed to complement the Fat Bustard valve summing mixer by increasing the number of inputs channels. Or the new 19” 2u Little Bustard can be used independently by itself as a stand alone mixer. Features include 16 input channels arranged as 6x stereo pairs with fixed gain at unity level with on/off switches, 4x mono inputs with mute switches and pan pots which can be defeated by another switch adding an extra 6dB of gain. The master output section has independent left & right 31 position output indented pots with a gain range from –17db to +2db. The valve stages use a pair of ECC83/12AX7 on the gain stage, and a pair of PC86’s for the output stage. The master section will also have a simple output level indicator. To create a monster-summing mixer, The Little Bustard’s outputs can be plugged into the Fat Bustard’s AUX inputs increasing the number of channels to 28.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
THERMIONIC CULTURE – EARLYBIRD 4 CHANNEL ANNIVERSARY PRE-AMP

Another new product and anniversary edition is the Earlybird 4 channel pre-amp. This new model represents the ultimate Thermionic Culture mic pre-amp according to company founder and designer Vic Keary. It uses the custom Sowter transformer that was used in the original Earlybird 2, but with the larger output transformer from the later Earlybird 1.2. The same push-pull design principal from the previous Earlybirds has been retained but is all point to point hand wired with no pcb’s and like all the other Thermionic Culture products devoid of any solid state components. Each channel has a mic gain control with a range of 30-62dB, +48v, 1200/300 ohm switchable input impedance, phase reverse and an output control with a 10 dB range. The valves used are 12AX7LPS/7025 for the input, and ECC83/12AU7 for the output. A pair of small Thermionic square meters allows signals to be switched to monitor channels 1/3 and 2/4. In true Thermionic Culture style, rather than having a 10-year anniversary, 11 years was chosen to follow the company’s adoption of their controls going to 11 rather than 1
0!

aum generator

Příspěvek od aum generator » 28 bře 2009 17:10

ivo: netusis o kolko bude ten anniversary Vulture drahsi a kedy sa bude dat kupit?
mam konecne nasetrene nejake peniaze a toto vyzera moc pekne
jihad on riaa & soza.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 bře 2009 17:12

aum generator píše:ivo: netusis o kolko bude ten anniversary Vulture drahsi a kedy sa bude dat kupit?
mam konecne nasetrene nejake peniaze a toto vyzera moc pekne
Dám vědět po Music Messe :) Ted jsou všichni tam ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 29 bře 2009 15:30

Tady jsou první úplně čerstvé obrázky novinek:

Obrázek

Obrázek

safa
Profesionál

Re: Thermionic Culture - aneb "get cultured" :))

Příspěvek od safa » 30 bře 2009 16:24

Ivo píše:Pokud bychom hledali ekvivalent Rolls-Royce v oblasti lampové profesionální studiové techniky, pak by určitě jedním ze žhavých kandidátů byla firma Thermionic Culture:
... muzu sem taky pastnout nejakej clanek z naseho firemniho webu ?
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 bře 2009 17:03

safa píše:
Ivo píše:Pokud bychom hledali ekvivalent Rolls-Royce v oblasti lampové profesionální studiové techniky, pak by určitě jedním ze žhavých kandidátů byla firma Thermionic Culture:
... muzu sem taky pastnout nejakej clanek z naseho firemniho webu ?
Ono to je naopak, já jsem článek odtud pastnul na web :wink:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 bře 2009 17:37

safa " smelo do toho ..

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 30 bře 2009 20:56

Pytkine, ted nevis cos rek (mame tech veci na webu fakt hodne) ...;-) . Nechtel jsem, ale kdyz teda jinak nedate ...
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 říj 2009 00:20

Obrázek
jeany_jeany_jeany píše:Ivo:
budou nějaké dojmy a nebo (to by bylo ještě lepší :-) ) dokonce ukázky?
Dost by mě zajímalo srovnání kohouta s ranním ptáčetem a culture vulture..
Kohout je totiž už delší dobu mým tajným snem (točím vpodstatě výhradně vokály, takže mi stačí 1 preamp, ale dobrej..) Zatím střádám do prasátka a ještě nejsem rozhodnutej na co...
Roostera s Earlybirdem jsem si na nahrávání pár nástrojů jako čisté preampy porovnal ... Potvrdilo se to co jsem očekával, že totiž oba znějí moc fajn s tím, že Earlybird jako specializovaný preamp v trochu jiné cenové relaci zní trošku sofistikovaněji, detailněji, realističtěji. Rooster je zase velice hravý pták a kromě preampu a linkových vstupů obsahuje i velmi příjemný ekvalizér (nijak "chirurgický", ale s krásnou poctivou analogovou "náladou") a též "attitude", tj. stupňovaná lampová saturace/distorze, navíc v přepínání trioda/pentoda (vypůjčena a uzpůsobeno z Vulture). Toto je velmi plodný efekt ocenitelný zejména na vokálech, base, kytarách, bicích atd. (dostanou analogový "šmrnc", lesk a punch - v míře dle potřeby a vkusu). Čili Rooster je zdaleka nejen velmi kvalitní poctivý lampový preamp, ale zároveň i zvukově velmi tvůrčí nástroj vhodný i pro processing mixů, submixů i jednotlivých nástrojů a též jejich nahrávání (třeba vokál s trochou EQ a "attitude" je moc fajn. Jak jsem si vyzkoušel, funguje to opravdu dobře a zvuková a výrobní kvalita jsou naprosto špičkové. Více se možná mohou podělit Pikey, Ravi nebo Carloff, kteří už delší dobu usilovně kohoutují :)

Fat Bustarda jsem měl možnost vyzkoušet jen malinko, protože tady mám jen 6 kanálů DA, čili nějaký velký "summing" nebyl možný ... Je fakt, že i vypnutý působí tento sofistikovaný kolos velmi monumentálně, s množstvím precizně fungujících krokových ovladačů a knoflíků, budí skoro "posvátnou bázeň" :) Ekvalizér i attitude znějí podobně jako Rooster s tím, že je tu přítomno mnoho dalších prvků (cuty, bass do mona, stereo spread, pan atd., jak se na pořádný summing box sluší).

Už brzy tady budu mít velmi unikátní kus - Vulture Mastering - Anniversary Edition. Bude jich vyrobeno jen omezený počet kusů a oproti běžné mastering Vulture bude tento krasavec obsahovat řadu dalších speciálních možností a vylepšení:

Obrázek

jeany_jeany_jeany

Příspěvek od jeany_jeany_jeany » 12 říj 2009 10:05

Ivo dík za postřehy,
já jsem právě slyšel ukázky processingu přes tuhle krabičku (suchej zvuk a pak procesovanej - tuším někde na funky junk) a jak EQ tak attitude se mi hodně líbily- EQ takový pultecoidní, příjemný, lehce postrkující zvuk přesně o těch pár milimetrů kde má být, attitude jak velmi jemný na drobný vystrčení (třeba vokálu) z mixu dopředu, tak brutální přiznaná distorze...
Nicméně tam nebylo přímý srovnání rooster/earlybird... i když se podívám na ceny obého, je mi jasný, že druhý zmíněný asi bude o něco fajnovější a přiznám se že i mimo moje finanční možnosti..
on i ten kohout není z nejlevnějších, ale tady mě hodně usmiřuje to, že jsou to vlastně 3 pěkný krabičky v jedný
dá se to teda uzavřít, že rooster je jako detailní, flexibilní a s velmi analog pocitem vokální channel strip použitelnej?

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 12 říj 2009 13:30

jeany_jeany_jeany píše:dá se to teda uzavřít, že rooster je jako detailní, flexibilní a s velmi analog pocitem vokální channel strip použitelnej?
urcite ano!! a nielen na vokaly.
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 říj 2009 13:41

jeany_jeany_jeany píše: on i ten kohout není z nejlevnějších, ale tady mě hodně usmiřuje to, že jsou to vlastně 3 pěkný krabičky v jedný
dá se to teda uzavřít, že rooster je jako detailní, flexibilní a s velmi analog pocitem vokální channel strip použitelnej?
To 100% a ne ledajaký, ale velice speciální a fajnový. Jsou k mání dvě verze - s nesymetrickými výstupy (základní ) a symetrickými výstupy (nadstandard na přání). Ta první je levnější.

Srovnání EB vs Rooster - jak už jsem řekl, EB je jako preamp zvukově trošku sofistikovanější. Ale jako jediný exemplář může být asi pro studio zajímavější a univerzálnější ten Rooster (attitude s přepínáním pentoda/trioda je opravdu fajn). Má též DI vstupy.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 12 říj 2009 13:47

neda mi to:) Sofistikovaný (z angl.) znamená složitý, důmyslný, propracovaný, promyšlený;

ale vypadaj krasne, to zas jo;)

matucha

Příspěvek od matucha » 12 říj 2009 13:57

jeany_jeany_jeany píše:Dá se to teda uzavřít, že rooster je jako detailní, flexibilní a s velmi analog pocitem vokální channel strip použitelnej?
Je snad na ty krabici napsany behringer a stoji 5 korun? Tady si v tride, kde je tvoje otazka uz dost irelevantni a uz se bavis o nuancich/odstinech/chuti --- ne o pouzitelnosti!!! ;)

Odpovědět