Ukazky z mikrofonov

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
matucha

Příspěvek od matucha » 06 kvě 2007 15:17

No tak ja este zkusim wavy ;-)

Je to jiny, intenzivnejsi... ale moje poradi a pripominky se kupodivu nemenej, to CMV je min nahlodany nez v tech mp3 (kupodivu ;-) ). Zatahlost oktavy --- me pride, ze ma jako jedina ty sykavky celkem v proporci a vporadku. Jinak to UM70 je tak jak je pro me tezko prijatelna, hodne bych EQckoval, sundaval 1-2kHz, pridaval telo... pripomina mi to UM57, kde musim delat presne to samy na hlasy podobny Sasovic. Ale na zensky hlasy je treba supr ;-).

syncro

Příspěvek od syncro » 06 kvě 2007 15:42

Matucha: CMVčko je bývalé Carloffovo. Ten proximity efekt by samozřejmě pomohl, ale chtěl jsem, aby všechny 3 mikrofony braly jeden take, což se dost těžko snoubí s přiblížením k některému z nich. Třeba UM70 má na mne mnohem hezčí barvu na kouli, než na kardioidě, což by ale rušilo srovnání se zbylými dvěma kardioidami. CMV na mém hlase zase profituje z popfiltru, kdežto Oktavě popfiltr u mne škodí...

Zkrátka, jak už tu někdo psal, udělat objektivní test vlastně nejde. Chtěl jsem spíš přispět k těm diskuzím o MK319 konkrétním srovnáním s něčím, co je sice v jiné třídě, ale s čím MK319 podle mne docela drží krok (aspoň u tohoto typu hlasu a projevu).

Saša

matucha

Příspěvek od matucha » 06 kvě 2007 16:04

Ta UM70 bude asi extremne podobna UM57, protoze i u U57 se mi libi koule nejvic... rek bych, ze je moooc pekna... ta kardioda fakt budto nekomu sedne nebo ne.

Oktava je uplne vpoho.

To CMV me docela prekvapuje, ze je to vypiplany karloffovo. Asi popfiltr a trochu off-axis a bliz a bude to dobry.

Ale fakt ti nevim s charakterem, kterej chytaj vsechny ty mikraky, ta prestredovana stredovost. Tohle presne jsem slysel na posledni desce 100C a nelibilo se mi to. Hodne tvrdej, prkennej zvuk. Predpokladam, ze se to tobe libi, ale je to tak mimo muj vkus, ze si az rikam jestli nejsem nejakej divnej ;-)))).

syncro

Příspěvek od syncro » 06 kvě 2007 17:19

matucha: 100C jsem Matouši nedělal já, nýbrž Petr. Vokály nahrávali u mne, já u toho ovšem nebyl. Myslím, že použili zrovna MK319.

Nicméně, ta barva je u těch M7 opravdu hodně specifická a je asi dobře mít i něco úplně jiného. Hodně přemýšlím nad Braunerem. Slyšel jsem zatím jenom chvilku Phantom AE, v úplně nevyhovujících podmínkách (Thomann), ale zdálo se mi, že to je právě pěkný opak k M7 derivátům... Jsou hlasy, zejména dívčí a jemnější, na které M7 nedělá tu správnou práci, protože jim přidává agresi, která se zrovna vůbec nehodí. V tom, co nahrávám já, je to v pohodě, ale třeba na severský ambient by z těchto tří mikrofonů nebyl asi vhodný ani jeden 8-)

Nejsi "nejakej divnej" 8-) Každému se líbí jiná hudba a jiný zvuk... Já zase třeba moc nerozumím zvuku většiny kytarovek, ale skalní fanoušci se rozplývají...

Saša

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 06 kvě 2007 17:32

jestli vono to neni preampem...
carloff: 'i don't believe to you' je pekna czenglish pidgin
juanita:ja vim ze tam nema byt "to" ale nazpival jsem to co mi prislo na jazyk a vsiml si az po vymene kapsule.coz se mi sroubovat zpet nechtelo..tak jsme to nazpival hlavne vsude stejne..ja myslel, ze jde o zvuk. capsule a ne o to co zpivam..zajimavy, ze na GS je to kazdymu ukradeny...:))
ja vim ze umis anglicky velmi dobre, ale nevim jestli tady o tohle v tomto pripade jde..
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

matucha

Příspěvek od matucha » 06 kvě 2007 17:39

jasne zkresleny kytary mi taky nedavaj moc pozitku

mel jsem moznost slyset brauner phantoma jen jednou a moc nadsenej jsem z nej nebyl... stejne tak me nenadchnul ani ten superdrahej... prislo mi to extremne prevejskovany. Ale chtelo by to ozkouset a pak vynaset soudy samozrejme ;-).

Ja vim ze 100C je mikovcova prace, ale prave jsem mel ten dojem, ze se neco z toho tocilo u tebe. Tam spis ten "problem" byl ve snaru a s dechama... echt karton. Petr mi pak vypravel veskery oplejtacky okolo, ktery byly samozrejme zabavny, ale nijak nezmenily to, co jsem slysel, prestoze chapu co to znamena delat zvuk ve spechu ;-).

Jsem moc zvedavej, jak se tyhle veci budou tvarit u etiena vedle novejch gefellu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 06 kvě 2007 17:51

matucha píše: Jsem moc zvedavej, jak se tyhle veci budou tvarit u etiena vedle novejch gefellu.
Jakých nových gefellů ? :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 06 kvě 2007 20:05

No etien bude mit UMT70, coz by mela byt cistejsi verze MV692+UM70

a nevim co jeste... mam ten dojem, ze budes mit s sebou saso UM92.1, ne?

syncro

Příspěvek od syncro » 07 kvě 2007 12:11

matucha: UM92.1s není jistá, protože po návratu z Moskvy jsem našel bouncnutý nedoručený mail pro p. Militzera a opětovné odeslání se mi dnes zase bounclo zpět. Zkusím to poslat na sales.

Saša

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 07 kvě 2007 12:21

syncro jakto ze ti ty mikrofony zni tak divne? nechtelo by to jinej preamp?

syncro

Příspěvek od syncro » 07 kvě 2007 12:39

carloff: Jestli on nezní divně můj hlas 8-) Ale preamp teď řeším, zatím to vypadá na SPL GainStation 1. Ještě uvažuji nad Great River MP1NV, ale tam bych to musel řešit z USA, což je trochu nepohodlné.

Saša

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 07 kvě 2007 12:42

no hlasem to nebude..u mne to zni ok...
a co treba lunchbox s Greatriverem?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2007 13:05

syncro píše:Ještě uvažuji nad Great River MP1NV, ale tam bych to musel řešit z USA, což je trochu nepohodlné.

Saša
Proč ? Je to snadno dostupné i v Německu. Ted jsem zrovna pro jednoho známého ze Zlína objednal z Německa Great River EQ

syncro

Příspěvek od syncro » 07 kvě 2007 13:50

Ivo: Protože 1075 USD (Vintage King) a 1345 EUR (S.E.A.) je vcelku hodně zásadní rozdíl v ceně 8-)

Carloff: O lunchboxu jsme se spolu bavili, já jsem ale zatím spíš přesvědčený o jednoúčelových samostatných krabicích.

Saša

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 kvě 2007 14:23

syncro píše:Ivo: Protože 1075 USD (Vintage King) a 1345 EUR (S.E.A.) je vcelku hodně zásadní rozdíl v ceně 8-)
Mluvíš o Great River MP1NV ? Nevím co je to SEA, ale u dealerů, se kterými jsem v Německu ve styku, je to k mání za 1063 EUR (bez DPH). K americké ceně si připočti minimálně 80-90 USD poštovné obyčejnou poštou (většinou to ale chtějí posílat UPS nebo Fedexem, což je tak 200USD), clo a DPH ... (které se v případě Německa dá obejít). Plus, když se to náhodou pokazí, budeš to posílat zpět do USA ...

Odpovědět