vokalni lampovy mikrofon do 20000Kc

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

poslano PM:
sesson by byla urcite zajimava ...chtelo by to vymyslet kde..
chicsound je na tohle malej a v apple centru jsou hrozne nespolehlivi...
ale zkusim se zeptat
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

fova

Příspěvek od fova »

Myslite si, ze by bylo mozne a ucelne vzit na tu session i mikrofony jinych znacek a porovnat je tam s Flea produkty?
Mohly by z toho vzniknout nejake nahravky, ktere by si kazdy ucastnik odnesl na CD pro domaci poslech a konecne rozhodnuti.

Zajimal by me treba rozdil ve zvuku mezi Carloffovym U47, Ivovym Horchem a Flea 47 (samozrejme pokud se zmineni panove zucastni).
Take bych rad slysel rozdil mezi mym ADK CE a Flea Monday/Tuesday.

Nebo si myslite, ze by bylo lepsi se omezit ciste na prezentaci vyrobku Flea od Milose?

syncro

Příspěvek od syncro »

fova: To by bylo zdaleka nejlepší. Porovnání aspoň s U47 bych nesmírně uvítal, protože za cenu Flea47 by se dal koupit i originál. Pokud by se ale session měla rozrůst tímto způsobem, bude náročná na prostor i čas... A na tom to myslím "nedopadne". Mohu nabídnout prostory mého studia, ale kdo z vás se bude chtít táhnout do Varů?

Saša

macceba

Příspěvek od macceba »

V posledním čísle Future Music byl jako nejlepší mike do 500$ vybranej KarmaAudio K58. Co je docela fajn, je, že maj 7denní lhůtu na bezplatné vrácení, pokud nejni spokojenost s mikrofonem, což ale na druhou stranu by mělo být normální u každého solidního prodejce.

http://www.karmaaudio.com/products.html

fova

Příspěvek od fova »

Diskuze o Karma mikrofonech na GS:

http://www.gearslutz.com/board/showthre ... arma+audio

Pro ty, kterym se to nechce cist to tu v kratkosti shrnu:

SE Electronics byla OEM fabrika, ktera krome svych produktu vyrabela to same pod jinym logem i pro Thomanna a Cascade. To, co prave ted Thomann prodava jako T-Bone mikrofony jsou stare SE Electronics modely.

Pak si SE Electronics navrhli novou radu produktu, kterou uz delaji jen pod svym logem a ta se prave prodava treba pres Audiopro.

Nasledne se ale majitel SE Electronics pohadal se svymi techniky, kteri odesli z firmy a zaloziili si novou firmu Karma Audio. V teto firme figuruji i lide z puvodniho americkeho zastoupeni SE Electronics, kteri se take rozkmotrili s majitelem.

Karma se pysni tim, ze pretahla vyvojare od SE Electronics a dela srovnatelne nebo lepsi produkty za lepsi ceny nez SE Electronics.
macceba píše:V posledním čísle Future Music byl jako nejlepší mike do 500$ vybranej KarmaAudio K58.
Precetl jsem si recenze na http://www.karmaaudio.com/reviews.html a podle toho, co tam pisi ta K58 urcite stoji za vyzkouseni,
Naposledy upravil(a) fova dne 22 bře 2007 01:02, celkem upraveno 1 x.

syncro

Příspěvek od syncro »

Ad Karma vs. sE: Proč se kolem těchhle mikrofonů musí pořád točit tak mizerná vibe. Mám celého tohohle OEM modelu "my vyrábíme pro tamty, ale vlastně si to oni vyrábí sami a my v podstatě od tamtěch kupujeme to, co jsme jim sami vyrobili, abychom jim to mohli zase prodat" a "tohle není čínský mikrofon, jenom je vyrobený v Číně" plné zuby. Ať jdou s touhle produkcí do háje... Včera sis koupíl TelefunkenUSA M16 za 1500$, abys zítra zjistil, že je to přebalená čína, která u Apexu stojí pár šušní. Dneska si koupíš Blue, abys zítra zjistil, že je to vlastně Violet nebo možná JZ. Koupíš si Nady a ejhle, zítra je tu Thomannova T.bone za třetinu. Voilá, je to ten samý mikrofon, stejně jako deset dalších značek... Nakonec se zjistí, že to stejně všechno bouchá Feilo, 797 nebo jiná parta vydřiduchů a kradou a prodávají si designy ve změti úplně nepřehledných pseudofirem, které nedělají nic jiného, než že soutěží v sázkách na nejvíc pitomé jméno. Možná to bude znít blbě, ale totálně mě to štve a takový mikrofon domů prostě nechci. Jenom se děsím, že tenhle obchodní model rebrandingu, rebadgingu, reverse engineeringu a prostě ochc...ní zákazníků se prosadí všude. Fujtajbul, jak říká moje dítě, když se mu něco nelíbí. Takže fujtajbul na OEM mikrofony, co se tváří, že nejsou OEM.

Saša

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

saso: odpoved zni : Gefell a stary Neumann:)))

fova

Příspěvek od fova »

Saso, ty tu vlastne resis image firem. Me osobne je jedno kdo to vyrabi. Podstatne je, zda to dobre zni a stoji to rozumne penize.
Jestli ten model, ktery jsem dnes koupil bude za 2 roky vyraben v mnohem horsi kvalite nebo ho nekdo okopiruje uz neresim.

Neumann je imidzovka. Nerikam, ze to neni kvalita, ale podle me je predrazena a platis za znacku.
Na tech LEPSICH cinanech je mi sympaticke, ze se zvukove blizi temhle "dinosaurum" a nestoji to majlant.

Jeste k tomu Blue:
Podle toho, co jsem o tom cetl, tak Blue tvrdi, ze prenesli vyrobu do Litvy, po nejake dobe se nepohodli s majitelem te vyrobni firmy a tak zase presunuli vyrobu do USA. Dnes jsou kriticke komponenty vyrabene v USA a mene kriticke v Cine. Podle Blue ta vyrobni firma v Litve pak zacala vyrabet kopie Blue produktu pod znackami JZ a Violet.

Na druhou stranu ta vyrobni firma tvrdi, ze si vyvinuli sami sve mikrofony, nejakou dobu je prodavali pod hlavickou Blue a pak se osamostatnili a zacali je prodavat jako JZ a Violet. Tvrdi, ze mohou dokazat autorsky narok na mikrofony, ktere prodavaji a maji je patentovane.

Nejak mi tenhle pribeh pripomina kauzu SE Electronics versus Karma :-)
No jo, jde o penize.
Naposledy upravil(a) fova dne 22 bře 2007 02:04, celkem upraveno 2 x.

MILE

Příspěvek od MILE »

saso: odpoved zni : Gefell a stary Neumann:)))

ok a jeste Schoeps, DPA, este AKG a nekoli mozna dalsich, nebudu po obede zamestnavat tolik mozecek.

AD: >Neumann je imidzovka.........je predrazena<

Clovece, kdyz uz si to myslis, tak to nerikej a kdyz uz to rikas, koukej aby Te nikdo neslysel a kdyz uz Te slysel, musis pocitat s tim, ze Ti nekdo rekne, ze vubec nevis co mluvis. Promin, ale nemas pravdu.

syncro

Příspěvek od syncro »

fova: Neřeším image firem, řeším svůj pocit z jejich činnosti. Tyhle firmy dělají neuvěřitelné prasárny v oblasti autorských práv, prohřešují se proti bussiness etice, prachsprostě kradou. A stejně, jako si do auta nekoupím "čorku" rádio za výhodný peníz, tak si nebudu kazit vibe svého studia. Tohle hlasování penězi (u koho si co koupím) je pro mne velmi důležitý projev svobody a uplatnění vůle zákazníka v tržním prostředí. Já je prostě nepodpořím, hotovo. Nechci je zakazovat, pomlouvat, někomu rozmlouvat, prostě si je nekoupím. Tečka.

Z tohohle pohledu jsou mi sympatické Oktavy. Jsou levné jako číny, mě zní nesrovnatelně libozvučněji a dokáži si za nimi představit konkrétní továrnu v konkrétním městě a taky konkrétní konstruktéry i konkrétně úplně neschopné obchodníky, protože jinak už by byly všude 8-) Jsem rád, že se zbavili příživníků z Oktava Ltd., ještě by se mohli zbavit Kuzmenko a bylo by to super. Já si je ale kupuji přímo v Rusku a mám z toho dobrý pocit, který se pak přenáší i do mojí práce s nimi. Prostě se mi s nimi dobře nahrává a na výsledku se to musí projevit.

Ad Neumann - nesdílím tvůj názor. Předraženost je relativní.

Saša

fova

Příspěvek od fova »

Predrazenosti jsem myslel, ze za mene penez jsem schopen poridit konkurencni produkt, ktery ma podobny zvuk.

Prikladem je napr. ADK CE za 40 000 Kc versus Neumann U87 za 70 000Kc.
Dovedu si predstavit nekolik jinych a levnejsich mikrofonu misto TLM103.
Atd.

Rozhodne nepopiram, ze Neumanny jsou spicka a maji tech par procent navic, ktere tem ostatnim chybi do skveleho zvuku.
syncro píše:fova: Neřeším image firem, řeším svůj pocit z jejich činnosti. Tyhle firmy dělají neuvěřitelné prasárny v oblasti autorských práv, prohřešují se proti bussiness etice, prachsprostě kradou. A stejně, jako si do auta nekoupím "čorku" rádio za výhodný peníz, tak si nebudu kazit vibe svého studia. Tohle hlasování penězi (u koho si co koupím) je pro mne velmi důležitý projev svobody a uplatnění vůle zákazníka v tržním prostředí. Já je prostě nepodpořím, hotovo. Nechci je zakazovat, pomlouvat, někomu rozmlouvat, prostě si je nekoupím. Tečka.
S tim se da souhlasit.
Naposledy upravil(a) fova dne 20 bře 2007 16:12, celkem upraveno 1 x.

MILE

Příspěvek od MILE »

Rad bych jeste dodal, ze samozrejme se mezi tim obrovskym smetim najdou slusne a pouzitelne a take vyborne kousky treba i tak, ze pro nekoho ano, pro nekoho nikdy. Je take pravda, ze se celkove uroven zveda, ale je take pravda, ze vetsinou se snazi polapit v prve rade na svuj design a nabidnout i neco navic - prislusenstvi. Nakonec, kdyby tomu tak nebylo, tak mame toto tema prakticky prazdne. K tem neumannum (tedy za vsechny ty profi firmy) lze dodat, ze bych kazdemu, kdo takto smysli bych pral videt jakym kvalitnim zpusobem se mikrofony rodi, separatne testuji a take je treba dodat, ze vyvyji, bez nich by nebyli ani ty cinani. Bezdozvukove komory obrovsky nakladne merici pristroje, tunely (schoeps) atd.,atd. A zvuk? to je vzdy obrovske dilema, protoze existuje nekonecne mnoho situaci a take okolnosti, avsak vzdy a vsude platilo, ze kdyz je mozne vybirat mezi nekolika profi modely, tak nelze udelat chybu, pokud chba nebyla nekde jinde a to u tech cinanu zdaleka neplati.

Ze Neumann je predrazeny je hodnoceni velmi povrchni. Ano treba kos za 10k!? i kdyz firma garantuje nemennost barevneho odstinu po dlouha desetileti a stejny vam doda i do vaseho duchodu (a co cina?), ale co treba otazka je predrazeny U87 ? temer vsestrany mic, tri charkteristiky, Pad, lowcut??? za 70k, nebo DPA4011 - kardioda a na blizko pouzitelny mic protoze ma dost silny proimity za 60k???, nebo cina (xx) kterou seriozne pouziete 2x do roka za 15k????? Ale musim zde i svym nazorem souhlasit, protoze - za mnohe: treba dat za dvojici mic pul baraku... napr. treba kdyby nekdo mel doma M50 ve vyrobni serii jdouci za sebou, zkuste japonce, mozna vam utrhnou ruce u sameho zadku a nebo mate skoro barak - tak to je celkem silny kafe a navic jsem je slysel a zase jsem nebyl odvazanej. No vec nazoru a taky mozna konkretni situace

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

Predrazenost je opravdu relativní.
krome neumann a gefell tak samozrejme AKG DPA Schoeps, B&K,aea, royer,Horch a spousta dalsich.
ad Neumann/nemyslim si ye vzrabi v soucasne dobe srovnatelne produkty se svoji produkci pred Senhesierem.
U 87 ac univerzalni tak je chudym bratrem U 67.M149 a M49 nebo U 47 se takz nedaji porovnat.a TLM 49 je taky spis pro ti, kteri neznaji originaly.
gefell je myslim daleko bliz tomu, co delal neumann drive.

fova

Příspěvek od fova »

Mile, chapu tvuj postoj.
Ja se na to divam z podhledu domaciho nahravaciho studia, kde nejakou tu drobnou nectnost lepsiho "cinskeho" mikrofonu prekousnu a cena pro me hraje vyraznou roli. Z pohledu profi studia, ktere se tim zivi je to samozrejme jinak. Tam jde o spickovy zvuk a dlouhou zivotnost.

Jeste jeden priklad. Kdyz uz chces vybirat mezi "profi" znackami, tak misto TLM 103 za 29 000Kc muzes koupit napr. AKG C 414 za 23 500Kc.

Narazim na to, ze stale je tu tech par tisic navic, ktere platis za jmeno Neumann.

A vyrazem "imidzovka" jsem myslel to, ze zakaznici se u tebe ve studiu urcite ptaji po Neumannech a chteji na ne nahravat. Aby sis zakazniky udrzel, musis mit Neumanny.
Vzdycky mi byly sympaticke spise mlade a dynamicke firmy.

Ale myslim, ze uz jsme si to vyjasnili.

MILE

Příspěvek od MILE »

Carloffe, souhlas. Tedy celkem na vse. Rekl bych, ze Neumann podle chovani poslednich par let lze delit na obdobi p. Neumanna a obdobi po p. Neumannovy. Ale musim rict, ze jsem slysel ten SolutionD a opravdu parada. Kdyz staly vedle TLM170 v paru a jejich zvuk nakonec pokazil Lexicon300 :-o . A este jednu vec U67 (proti U87)neni uplne tak univerzalni co se tyce palety pouziti, protoze napr. v symfonicke muzice jsou vic prezentni a mene prijemne. V popu (berte velmi ze siroka jako moje bagatelizovani K49/K47 v jinem tematu - coz je samozrejme dost rozdil) urcite pouzitelnejsi, ale toto musim uvest na spravnou miru, protoze ja hojne nasazeni U67 a nasledne presaltovani na U87 nepamatuji, ale takto to tvrdi mnoho mych zvukovych pratel. VSE je relativni. Pravda je ze po U67 nejaky cas posilhavam a jestli bude moznost otestovat ty Flea, byla by to urcite moznost jak se pravdepodobne velmi podobnemu soundu dostat. Alespon podle toho, jak jsem slysel jejich Magnum - dobry.

Odpovědět