vokalni lampovy mikrofon do 20000Kc

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

no napriklad ked si na pustom ostrove a doplava jedna sm58 :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Pytkin píše:no napriklad ked si na pustom ostrove a doplava jedna sm58 :)
Pak s ni muzes rozbijet kokosy.

pavlucha

Příspěvek od pavlucha »

Děkuju za rady.
Ještě se pokusím vymáčknout přesněji.
Jako mikrofon "s tělem a objemem" mám TLM170, má pěkné pevné středy, ale propad o 2 dB mezi 3 - 5 kHz, pokud beru v potaz pouze zpěvy, je super pro ostřejší hlas (tzv. jedák :)) s nadmírou sykavek, vyšším hlasům dodá objem. Druhý mikrofon mám EV/Blue Cardinal, risknul jsem koupi naslepo (nestojí tolik), ale skončil jsem s ním na akustické kytaře, tu snímá parádně. Takže hledám mikrofon, po kterém sáhnu nejdřív a až když s ním bude vokál příliš ostrý, zapojím TLM170 do hry. :wink:
Proto jsem se ptal na Rode K2, slyšel jsem ho a zdá se mi, že by splnil účel. Máte s ním někdo zkušenost? Příp. poraďte mi něco jiného, ale dostupného, pls., abych nemusel rok šmejdit na e-bayi (a pak mě někdo o euro přeplatí). :) Díky.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

jako vyskovejsi mikrofon zkus :
AKG 414
TLM103
Peluso P12.peluso 251
ADK TT
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

pavlucha

Příspěvek od pavlucha »

carloff: stručná a jasná odpověď :) děkuju, popídím se. Můj dotaz na Rode je nějak ignorován naprostou většinou :), má to nějaký jiný důvod než "neslyšel"? Začínám mít podezření na bojkot. :)

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff »

ja rode nemam rad-co jsem slysel zni hur nez lecktery cinan-prevyskovany mikrofony , z kterych lezou sykavky ikdyz je nemas-neslyslel jsem classic 1 a dva ale to je jina cenova realace.
K2 neni spatny , ale podival bych se jinam
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

matucha

Příspěvek od matucha »

pripadne gefell M930 jako variaci na TLM103, a nebo UMT70 jako variaci na U87, oboji by melo byt vic dopredu nez hodne neutralni TLM170... ale aniz by obetovaly telo

fova

Příspěvek od fova »

pavlucha píše:Takže hledám mikrofon, po kterém sáhnu nejdřív.
Chapu to spravne, ze to ma byt neco jako tva vlajkova lod? Tzn. ze by to ve vetsine pripadu melo nahradit ten TLM170, ktery by byl jen jako nouzovka?
Pokud ano, tak se obavam ze 20 tisic to nespravi.

macceba

Příspěvek od macceba »

Tzn. ze by to ve vetsine pripadu melo nahradit ten TLM170, ktery by byl jen jako nouzovka?

- takovou nouzovku bych bral všema deseti :lol: Jinak, pokud je TLM170 podobná U89i, jak jsem si vydedukoval viz: Matucha, tak bych řekl, že vlajkovou loď už má Pavlucha doma a hledá něco hot&spice. :wink:
TLM103 a AKG414 budou jistota, možná Audix SCX25.

fova

Re: Horch

Příspěvek od fova »

Ivo píše:Mikrofon je Horch RM2J.
Mimochodem Ivo, muzes mi prozradit, proc sis koupil prave Horcha?
Bylo to proto, ze se ti proste zvukove libil nebo jsi hledal nejaky klon U47 a vybral jsi z vice adeptu Horcha?
Nemel jsi v rukou take klony Wagner nebo Wunder? Wunder CM7 je pry uzasny mikrofon (cena 140 tisic Kc :-))
A nesetkal ses nekdy osobne s mikrofony Flea?

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

pavlucha píše: Proto jsem se ptal na Rode K2, slyšel jsem ho a zdá se mi, že by splnil účel. Máte s ním někdo zkušenost? Příp. poraďte mi něco jiného, ale dostupného, pls., abych nemusel rok šmejdit na e-bayi (a pak mě někdo o euro přeplatí). :) Díky.
... nejaky RODEcka mam slibeny na pujceni takze esli se pohybujes v Praze tak nekdy v proistim tydnu se muzes stavit a porovnat nase sEcka s tema RODE. Ostatne ... jako obvykle nabizim [highlight=red]sE[/highlight]cka a Beyer))))y k vyzkouseni a poslechu.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

MILE

Příspěvek od MILE »

Rode K2 jsem onehda mel ve studiu a musim rict, ze jsem si o nem neudelal nejlepsi mineni i kdyz dostal nejake oceneni a dost se o nem tehda mluvilo. Ma takovy divny tlak ve stredech jakoby urcita divna komprese a i kdyz vim, ze to chces na zpev, tak (a to je vzdy nejtezsi disciplina pro kazdy mic) v prostoru ma hodne rozhazene frekvence. No jako druhy (pardon prvy)mic na voc. opravdu co zde uz zaznelo AKG C414 (pozor na typ!!!), ULS-ka se stribrnou membranou maji podobnou frekv. odezvu jako TLM170. Musi to byt CK12 nebo reedice. Dnes se davaji do tech 414 X ? - no proste ten o trochu drazsi typ. Rode.... tam ja osobne bych bral a osvedcilo se mi NT5 a ClassicII. Ten druhy je tedy mimo rozpocet, ale splnuje pozadavky jasneho, pomerne detailniho a dosti uslechtileho zvuku. Jednou jsem mel ve studiu mic. Carvin CM98.. a ten, ac nebyl nijak drahy - tusim do 20t., tak me dost zaujal. Dost se podobal M7-ce, s tim, ze nebyl tak zatezkany. Byl to lampac, 9charakt., dobrou vybavu a celkem jsem o nem jako urcite alternative tehda uvazoval. Nevim zda-li je jeste na trhu, nebo, coz je pravdepodobnejsi, ho prodava nejaka jina firma pod svou znackou. Jinak Tva uvaha je dost dobra. 170-tka je opravdu vinikajici na uječene, tenke hlasy, třeba i děti. Stejně je zajimave kolik tun mikrofonu se znazi napodobit starou K49 nebo M7, ale snad zadny takove dulezite varianty ajko treba K89. No nic. TLM103 na urcite nastroujove pouziti zcela jiste. Je to velmi detailini mic, jako vlastne vsechny Neumanny, ale na zpev no, no -chbi mu trochu telo a 414-ce zase preci jen trochu chybi ta detailnost ve stredech. Tak babo rad.

MILE

Příspěvek od MILE »

No vim, ze to tu uz nekolikrat zaznelo. "FLEA". Znam velmi dobre Milosa, ktery fleu zastupuje a tak pokud by byl zajem mohu ho pozadat aby ucinil nekde , nejlepe v Praze testovaci session. Pokud tedy bude konkretni zajem

kexik

Příspěvek od kexik »

carloff píše:ja rode nemam rad-co jsem slysel zni hur nez lecktery cinan-prevyskovany mikrofony , z kterych lezou sykavky ikdyz je nemas-neslyslel jsem classic 1 a dva ale to je jina cenova realace.
K2 neni spatny , ale podival bych se jinam
rode pouziva cinske kapsle + perfektnu elektroniku a prevedenie, ktora to ovsem nevytrhne. to je ich koncept, ktorym sa ich ceo nijak netaji... takze to ze zneju cinsky je logicke. mozno akurat nesumia a nezdochnu tak skoro ako cista cina

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

TLM103 chybi telo ? Hmm, to jsem na nej zvedavej, premyslim o nem...

Odpovědět