Výbava do Studia

Mikrofony a předzesilovače
Odpovědět
Cooolman

Výbava do Studia

Příspěvek od Cooolman » 30 pro 2008 20:36

Ahoj,

vím že se to tu omílá stále dokola, ale stejně Vás prosím o rady.

Chci si doma nahrávat svoje výtvory, převážně vokály a kytary(akustiku, elektriku i basovku) a stávající vybavení je celkem nevyhovující.

Nečekám Profi studio kvalitu, ale aspoň něco poslouchatelnýho.

1. Chci nahrávat do notebooku, takže zvukovka je třeba externí.

Mám zatím jenom tohle http://www.thomann.de/gb/the_tbone_usb1x.htm , má to asi snr asi 80 takže docela hrůza, podle mě hlavní zdroj šumu.

Přemýšlím o E-mu 0404 usb, stačila by mi snad i 0202, ale slyšel jsem že má trošku horší převodníky.

2. Jako předzesilovač mám ART tube mp, za tu cenu si myslím že to není zas až tak špatné (zajímalo by mě jestli je Behringer MIC100 lepší nebo ůplně to samé).

Chtěl bych ale koupit něco lepšího, co byste poradili tak do 7-8 tisíc? Abych se někam posunul.

3. Mikrofon mám MXL V67g, ten mi docela vyhovuje (na vokály a akustickou kytaru), možná bych chtěl dokoupit ještě nějaký na snímání komba tak do 2-3 tisíc.

4. Akustika místnosti určitě není dokonalá, ale v nejbližší době se musím spokojit se svým pokojem, přemýšlím nad tímhle http://www.thomann.de/gb/the_tbone_micscreen.htm

na vokály se mi to zdá jako zajímavé řešení, ale nevím jestli je to tolik účinné, ale cena je lákavá (oproti verzi od SE).

Dík za rady

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 30 pro 2008 22:08

Fajn číst, jak na "něco poslouchatelnýho" je najednou 80dB SNR "hrůza" a určitš se v tom "nějak poslouchatelným" jednoznačně projeví "údajně" horší kvalita převodníků E-mu 0202 vs 0404 (každej to tu hned pozná, to si piš - a ještě k tomu to pozná každej na celým světě).

Sorry - když nechceš nic profesionálního, tak mi přijde, že řešíš zbytečně nesmysly, místo abys zapojil cajk co máš doma a v klidu nahrával a míchal. Případně koupil jednu z těch dvou zvukovek (0404 nebo 0202) a nezatěžoval se tím, co "se údajně někde píše". Údajně se totiž taky píše, že super drahej standard profi studií, mikrofon U87, není až tak dokonalej, jak si všichni myslí.....všechno je holt relativní.

Možná bych tak nerejpal, kdyby se to tady opravdu x-krát neřešilo. Taky se tady x-krát vyřešilo (v téhle cenové relaci, čili "do 7-8 tisíc"), že je úplně putna, co pořídíš, protože všechno bude zhruba stejně (ne)kvalitní, takže se stejně budeš muset s něčím ztotožnit a je úplně jedno s čím. Půjč si to a poslechni nebo jinak porovnej, ale tady se nic nového nedozvíš, protože vše už bylo řečeno.

P.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 pro 2008 23:17

pavlii píše: Údajně se totiž taky píše, že super drahej standard profi studií, mikrofon U87, není až tak dokonalej, jak si všichni myslí.....všechno je holt relativní.
jj to jen potvrzuju, na ezone to nekde zaznelo, dejte na ta slova, U87 je uplne nejhorsi mikrofon na svete, nikdy bych si takovej nekoupil :D :D :D

Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 30 pro 2008 23:33

coolman > hele vpoho, asi des spravnym smerem... ten "digitalni kabel" od tbone nebude asi nic co by clovek mohl chtit jako hlavni vstup vsech veci. Kazdopadne odstup 80dB signal sum je v realnym nahravani neco, ceho nedosahnes ani s dost drahejma kouskama v retezci. Ale jak casem zjistis neni sum jako sum. Me sum strasne sral kdysi kdyz sem mel soundblaster live a nahraval s nim ruzny veci... to byly doby masivniho odsumovani pluginama. No a kdyz sem si kupoval novou kartu (m-audio delta44), tak me zajimalo hlavne jestli to nebude sumet. Kdyz sem ji poprvy zapojil a podival se na to kolik ukazuje sumu se zapojenym mikrakem ve vstupu (omni io), tak to bylo prakticky stejny jako se soundblastrem a me to fakt nastvalo. Jenze kdyz sem to nahral, tak ten sum mi vubec nevadil narozdil od blastra, kde byl fakt echt hustej a nepropustnej. Ted sem zase jinde a ty hodnoty sumu se furt pohybujou (na spickach) okolo -60dB... a vysledkum to vubec nevadi. De o to, ze ten signal je pouzitelnejsi a pouzitelnejsi cim lepsi techniku mas.

A mimochodem U87 neni superdrahej mikrofon. Je to velmi dobrej pracovni mikrak a standard, kterej se da koupit za $1500,- urcite dobra vec mit ho, pokud nejdes po esoterice a pokud nahravas hodne ruznejch veci. Samozrejme jako se vsim je dobry mit alternativy, protoze na nektery veci proste fungujou lip specializovany nebo specialni typy mikrofonu. Ale to sme nekde jinde.

Hodne stesti a hudby...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 pro 2008 23:40

matucha: a neni to spis tak, ze kondenzator trochu sumi uz z principu? aspon ja byl toho nazoru...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 30 pro 2008 23:41, celkem upraveno 2 x.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 30 pro 2008 23:40

matucha píše:
A mimochodem U87 neni superdrahej mikrofon. Je to velmi dobrej pracovni mikrak a standard, kterej se da koupit za $1500,- urcite dobra vec mit ho, pokud nejdes po esoterice a pokud nahravas hodne ruznejch veci.

$1500,- to je ale za hodne jetej sekac bys mel doplnit. Mimochodem z druhy ruky si umim predstavit spoustu veci, ale ne stary pouzity mikrofony s neznamou historii.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 31 pro 2008 00:40

2EW: hehh... :-D já se holt potřeboval trochu vyventilovat ;-) mno, zase jsem toho snad tolik neřek. Prostě mi zase přišlo, že bychom mohli tyhle témata začít trošku skrouhávat už v zárodku, aby se lidi snažili víc číst a kombinovat vlastní hlavou a ne, aby pořád chtěli, že to za ně vyřeší někdo druhej. Notabene v takovejchhle cenovejch relacích, kde se to IMHO stejně vyřešit nedá; to už jsou pak možná smysluplnější diskuse nad gearem v cenách řekněme 30kKč+,možná 50kKč+.

Někdy už mi je jasný, proč si semtam dá někdo z moderátorů nebo ostatních "guru" od eZone na čas voraz, asi je to třeba. Nicméně to není řešení - ani pro nás, ani pro ty lidi.

Sorry za OT, obvykle se to snažím nedělat, kdyžtak to někdo vyřízněte a dejte na Ostatní nebo tak...

Zpět k tématu: možná by byl dobrej odpich v té E-mu, dle diskusí je to dobrá karta, stabilní drivery - to je podstata - a dobrý převodníky. IMHO pro tvoje potřeby super dělník, ze kterého se dá vymáčknout hodně, můžeš pak zase zlepšovat chvíli třebas i věci okolo (majk, externí efekt apod.).

P.

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 31 pro 2008 03:29

pavlii, v poho o nic nejde, delame si z toho srandu vsichni stejnym dilem :D

delay

Příspěvek od delay » 31 pro 2008 08:47

Jindy2 píše:matucha: a neni to spis tak, ze kondenzator trochu sumi uz z principu? aspon ja byl toho nazoru...
Různej kondenzátor šumí různě a jinak je to přesně jak psal Matucha... kdo měl Creative pochopí.

Odpovědět