Mixer/zvukovka pro mikrofon

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
TiiDii

Mixer/zvukovka pro mikrofon

Příspěvek od TiiDii » 19 úno 2017 00:50

Zdravím,

měl bych dotaz. Vůbec se audio nevyznám... Tak si jdu pro radu. Koupil jsem si takový nic moc mikrofon na amazonu, ale to není podstatné. Moje otázka a dilema je, jestli je lepší pro streaming her na twitch.tv mixák a nebo zvukovka.

Jedu low budget, tak mě, prosím, nehejtujte. Já si vybral behringer Q502USB. Ale kamarád mi říkal, že je to blbost, že si mám vybrat FOCUSRITE. Behringer je cca 1500 Kč Focusirite cca 3000 Kč.

Rád bych tu věc, kterou si koupím (mix/zvukovka) použival i na natáčení videa na YT. A behringer jde zapojit do zrcadlovky, ale focusrite (FOCUSRITE Scarlett Solo 2nd Gen) se mi nepodařilo dohledat, jestli jde zapojit do zrcadlovky. Nechci si kupovat dvě věci. Nejsou na to peníze.

Mně přijde , že na behringeru si můžu nastavit "lepší zvuk" na mixáku a na focusrite to jde jenom přes software na PC, ale to nedám do zrcadlovky. Moc se mi nechce popravdě natáčet zvuk na jiný medium a pak to postrodukci nějak ladit...

Máte někdo radu, co by bylo lepší? Nebo něco jiného? Jedu teď low budget. Za mě (aspoň doufám) lepší jak nic. Klasický zvuk mikrofonu 3,5 jack do PC bez zvukovky má podle mě strašnej zvuk. V budoucnu na točení videí na YT plánuji rode NTG 2.

biscuit

Re: Mixer/zvukovka pro mikrofon

Příspěvek od biscuit » 19 úno 2017 01:25

nechapu tve zamyslene propojeni zvukovky/usb mixu s fotakem/kamerou. fotak snad ma vstup na mikrofon, skrze nej snimas zvuk pri nataceni videa a ukladas ho do stejnyho souboru, jako obraz. to cely pak preneses do kompu z pametovky a az nasledne v kompu resis nejakou upravu zvuku. nebo mi unikl nejakej moderni trend ve zpracovani zvuku videa youtuberu? :-)

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 19 úno 2017 09:55

No hlavne, jestli to tocis na fotak, tak si kup bud klopák nebo si kup pušku třeba rode video mic pro a to zapoj přímo do fotaku. Neco jinyho je, kdybys tocil lets play, kde je obraz jen nataceni obrazovky pc a do toho komentar. To bych si pak koupil nakej ten rode bundle napr. rode nt-usb, ktery na youtube staci... a mas v nem i zvukovku.

TiiDii

Příspěvek od TiiDii » 19 úno 2017 14:07

Mno já to myslel tak, že chci nahrávat zvuk do videa primo do zrcadlovky. A nevím jestli tu focusrite mohu napojit do zrcadlovky, abych pak vytáhl video prostě s ok zvukem.

Nechtěl jsem to dělat tak, že třeba budu nahravat na zrcadlovku a klopákem do telefonu třeba nebo tascam. A pak na PC upravovat zvuk do videa. Chtěl jsem aby z toho byl komplet už. Myslel jsem, že mi k tomu může mixák pomoci.

Ten twitch je v podstatě jako letplay, který je live. na YT asi pořídim shotgun.

Chtěl jsem vědět jestli je investice do mixáku ok, že nejde o vyhozené peníze. A nebo jestli pořídit ten focusrite, který má dobrou kvalitu, ale ten asi nenapojím do zdrcadlovky.

Dobře kouknu na to ještě. Ale i tak děkuji za reakce.

tony9

Příspěvek od tony9 » 19 úno 2017 16:35

No jestli chceš nahrávat přímo do foťáku, tak je asi nejlepší, jak píše Tom nějaký mikrák co ho do něj přímo napojíš. Nějaký Rode, nebo tak něco.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 19 úno 2017 17:08

Mixak je ti k nicemu. Tascam by ti pomohl taky, kdyz umi zprostredkovat predzesilovac a signal rovnou posilat do zrcadlovky. Ale to je mimo budget. Nejlepsi mas nejaky rode videomic. Teda taky zalezi jak to mas daleko od sebe tu zrcadlovku a jakou nas ozvenu v mistnosti.

Stan

Příspěvek od Stan » 19 úno 2017 19:40

Tohle neni moje parketa ale nechapu proc nepremyslis o klasickem setu pro stream. Jakakoliv prijatelna zvukovka, kvalitni headset, PC kamera a streamovaci karta, nechapu proc vse komplikovat nahravanim vseho do zrdcadlovky kdyz pro tento ucel ti vytecne slouzi pocitac.

https://www.highgroundgaming.com/best-capture-cards/

tony9

Příspěvek od tony9 » 19 úno 2017 20:19

Jestli chceš streamovat v real time, tak jak píše Stan.
Jestli chceš dávat na Youtube záznamy z foťáku, tak jak píše Tom a já.
Pro záznam her budeš potřebovat nějaký soft na záznam monitoru. V těch softech se, ale já nevyznám.

TiiDii

Příspěvek od TiiDii » 19 úno 2017 20:26

No kartu já chápu, to neřeším. Já streamuju přes PC, to není problém.

Jen řeším jednu věc. I když použiju Rode video mick a nebo nějaký shotgun mick jako NTG 2. Tak ten mikrofon sám o sobě nemá tak "super zvuk". Díval jsem se na nějaká videa na youtube, kde lidi ladí levné mikrofony a mají to píchnuté do zmíněného mixáku nebo do něčeho a ten zvuk se zlepší o 100%.

Jde mi o to, jak dosáhnout takového toho plnohodnotného kvalitního zvuku, co má trošku basy, atd. Na hodně videí bez post produkce mi přijde, že ty RODE mikráky mají takový plitký nijaký zvuk, i když jsou to super mikrofony na tyto videa. Jak oni teda dělají, že mají i horší mikrofony a mají tak super zvuk?

TiiDii

Příspěvek od TiiDii » 19 úno 2017 20:30

když se kouknete na 3:26 . Pán tam z nějakého důvodu napojuje mixak na mikrofon. A je mnoho dalších videí. Tak přeci, kdyby to nemělo smysl? Tak to nedělají?

jo a ještě mi vlastně došlo ,že ten mikrofon co jsme si pořídil, potřebuje phantom napájení a mixák ho má. Tak bych musel koupit jen krabičku vlastně.

tony9

Příspěvek od tony9 » 19 úno 2017 21:09

Jestli chceš upravovat zvuk postprodukčně, tak podle mě je to nejlepší řešit nějakým softem.
Samozřejmě jde to řešit i hardwarově ( nějakým mixem), ten mix by měl mít ale v základní výbavě nějakou ekvalizaci, kompresor, reverb atd.
Já mám Rode Stereo mic a ten má phantom pořešený 9V baterkou.
Jo a zvuk je obor, který budeš muset v nějakém základu zvládnout.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 19 úno 2017 23:27

Bez kvalitniho recorderu s kvalitnim predzesilovacem a kvalitnima mikrofonama bude bez postprodukce znit vsechno jako shit :)) abys mel good kvalitu, tak bys potreboval sounddevices a schoeps nebo senheiser mikrofony. Mixak je ti k nicemu a na kvalite neprida naopak ubere...

Stan

Příspěvek od Stan » 20 úno 2017 00:49

Ladit levny mikrofon aby mel lepsi zvuk slysim poprve ale pobavilo me to. PEACE. Pro proximity efekt u hlasu zvol velko-membranovy cardioid, omni ho neumi, podle mne by ti bohate stacil Samson C3 ci podobny. Mix zrejme pouzivaji protoze maji rychlejsi pristup k ovladani hlasitosti z vice zarizeni XBOX | PS3-4? | PC nebo jen pro to ze ho pouzivaji jako zvukouvou kartu pokud ji ma mix integrovanou, ale pokud jedes jen jedno zarizeni tak ti staci nejaka levna externi zvukovka a nebo nejaky maly mix (viz postnute video) kdyz po nem tak touzis ale IMO zvukovka bude idealnejsi. V pocitaci si ji nastavis jako hlavni jednotku pro audio, pichnes do ni mikrak a jedes.

Zaznam pocitacoveho zvuku (ze hry a tveho hlasu ze zvukovky) a snimani obrazovky je dnes jiz standardni funkce kazdeho pocitace. to vsak znamena ze tvuj hlas a zvuk ze hry bude jedna audiostopa. Pokud by jsi vsak chtel hlas nasledne upravovat at uz pomoci FX nebo strihem pak je situace jina protoze pak potrebujes dve stopy => ZVUK + HLAS.

Na PC nedelam takze nedovedu poradit ale na Apple Mac je pro tyto ucely nejlepsi Audio Hijack od fy Rouge Amoeba. Za dalsi nikdo neslysel tvuj hlas takze pojem super hlas je hlavne o tobe. Lidi se skvelym hlasem mohou nahravat na nejlevnejsi mic a stejne budou znit skvele. Hint: hledas mikrofon pro VOICEOVER tak si je vyguuugli ;)

TiiDii

Příspěvek od TiiDii » 21 úno 2017 18:56

perfektní. Děkuji moc za odpověď! totok mi pomhlo aspoň

jammix

Příspěvek od jammix » 22 úno 2017 21:06

Ten behringer 502usb by mohol poslužiť dočasne k spokojnosti , bude mať trošku vyšší šum oproti bežnym externym zvukovkam ale dosť zaleži aj od kvality kabla a citlivosti mikrofonu. Má aj nejaky zakladny kompresor ktory može pomocť k z rozumitelnosti hlasu.
S použitim externej zvukovky som si neni celkom isty , či sa hlas nenahra len do jedneho kanala a bude treba zaťažiť PC nejakym software popri hrani hry. Najidealnejšiu volbu vidim prave tu yamahu AG03/(06) vo videu , je tam interny DSP compresor eqalizer a funguje(prepnutim) ako zvukovka s nahravanim priamo preampu v najvyššej kvalite 192/24bit

Odpovědět