Tapco vs. Behringer

Analogové a digitální mixy pro studio i živé hraní
Brenda Walsh

Příspěvek od Brenda Walsh » 08 zář 2008 08:44

Tapco 260FX sem si koupil asi před dvěma lety. pač sem potřeboval něco jednoduchýho a levnýho na živý hraní - za ty prachy pro tenhle účel postačí skvěle. Malou kapelu, bo one man show zvládne obstojně, ale Do studia, byť jen malinkýho, zvukově nenáročnýho bych o něm raději vůbec neuvažoval. Ty Fxs jsou podle mě absolutně nepoužitelné, to je jen taková markentingová oblbovačka. Co se Behringera týče, máme jeden starší kus ve zkušebně, je pravda, že toho zažil hodně, ale musim potvrdit, že je to fakt šmejd, použitelnej podle mě opravdu jen do zkušebny na nějaký to vyřvávání.

mathi

Příspěvek od mathi » 10 zář 2008 13:33

Behringera bych asi neriskoval...to Tapco na tom nebude taky o moc líp, ale přece jen trochu...než se ti opotřebujou poťáky, pak bude šumět taky :)

Já bych se asi porozhlídl po něčem solidnějším, např. soundcraft, nebo třeba mackie a nebál bych se i yamahy, ta myslím dělala nějaký menší mix s efekťákem a čtyřmi stereo vstupy pokud se nepletu.

Pokud ale ty efekty plánuješ užít i ve studiu možná bych se trošku zamyslel nad separovanou efektovou jednotkou...ta kvalita bude přece jen někde jinde..

Hena

Příspěvek od Hena » 10 zář 2008 15:07

mathi píše:Behringera bych asi neriskoval...to Tapco na tom nebude taky o moc líp, ale přece jen trochu...než se ti opotřebujou poťáky, pak bude šumět taky :)

Já bych se asi porozhlídl po něčem solidnějším, např. soundcraft, nebo třeba mackie a nebál bych se i yamahy, ta myslím dělala nějaký menší mix s efekťákem a čtyřmi stereo vstupy pokud se nepletu.

Pokud ale ty efekty plánuješ užít i ve studiu možná bych se trošku zamyslel nad separovanou efektovou jednotkou...ta kvalita bude přece jen někde jinde..
jj,už jsem se rozhodl koupit si soundcraft compact 10 a na efekty lexicon MX200.Je fakt lepší koupit něco co aspoň na mé začátky bude stačit.
Dík za rady :wink: a to platí pro všechny!

Odpovědět