ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

ze se do toho pletu.. ale ten trojuhelnik koupis preci vsude.. jestli ma na mysli trojuhelnik jako basovou past.. me by zase spis zajimalo do jaky vysky ho umistit . Predpokladam, ze to koresponduje s tim, v jake vysce je stredobasak.

fantozzi

Příspěvek od fantozzi »

cyril: no, já teda rockwool v trojúhelníku neviděl. Podlě mě, to budeš muset nařezat :-) a jakej - kdysi jsem se tady dočetl, že airrock a podle toho jsem se řídil

matucha

Příspěvek od matucha »

Rockwool Airrock (ND nebo HD), ja ho kupoval ve velkoobchode Darte.cz, cena cca 1200 za balik, je to velky a lezi to ve skladu (tj spinavy).

Musis to narezat na ty trojuhelniky (staci jakejkoli rezak/nuz), nejlip nekde venku a zabalit to do pytlu/potravinarsky folie

umisteni? komplet celej roh a kazdej roh tim vycpat, basy sou velky vlny, vetsi nez vetsina mistnosti a nejvic se pohlcujou v rohu, kde se setkavaj 3 plochy (treba stena, druha stena a podlaha).

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

matucha: dik za vysvetleni to se bude hodit :)

matucha

Příspěvek od matucha »

sak si stahnete to PDF o akustice, co sem sem kdysi hazel... tam to vsechno je vysvetleny (aspon trochu)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

rastika

Příspěvek od rastika »

Cyril ja mam strach len z toho ze keby som si pustil tie bedne vmojom priestore od urcitej vyssej hlasitosti aby sa mi nezlievali tie spodky a nevznikalo dunenie aj ked mam okolo bedni vytlmenie mineralnou vatou.
prave preto som zvedavy ci pri vyssej hlasitosti to ubranie 150 hz co spravi.
samozrejme neocakavam vyrovnany frekvencny posluch ani nic referencne.
V skratke:vyssia hlasitost=ubratie 150hz=vysledok=aspon nejaka
zrozumitelnost+citatelnost v oblasti basov?

skypi

Příspěvek od skypi »

nunu píše:Ctiradovi: Byl bych opatrny co se tech shanu tyce.Asi nejde srovnavat velikost a mnozstvi basu,ale co do projevu a rozliseni bych je minimalne postavil vedle sebe a shany na slusny zesak,ne na nejakou potvoru sony za par tisic.Idealne do biampu pokud to umozni svorky.Vim ze je to pak jinde cenou,ale dva o dost horsi konce v biampu predbehnou jeden jeden slusny...Mam kamarada nedaleko prahy,mozna kdyby mel nekdo zajem mohl by si zkusit se s nim domluvit a poslechnout neco u nej.Kdyz jsem tam byl naposled,hralo mu to ku.va dobre a dnes je myslim zase nekde jinde.Nepamatuju se ze bych nekde slysel neco o moc lepsiho,mne osobne to takto nehraje,nemam na to tolik casu se tomu venovat.Kdyby mel nekdo zajem tak napiste do PM,zkusil bych to s nim domluvit,respektive dal na nej kontakt.Velmi by mne zajimal nazor nekoho kdo ma uz neco naposlouchaneho,ale ne hifisty,chtel bych nazor cloveka co muziku nahrava, tvori,micha...Podotykam ze opravdu docela nechapu jaky potencial se skryva v 16/44,1 kdyz je vyladeny retezec.Nehraje mu jedno nebo dve CD,hraje mu vetsina placek.Posloucha predevsim klasiku.

zdar tome, co to má za sestavu?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Tak co, Cyrile, nejake nove postrehy ? ;) BTW jak je to u nich treba se sumem nebo ranami pri zapinani ?

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Kermitak píše:Tak co, Cyrile, nejake nove postrehy ? ;) BTW jak je to u nich treba se sumem nebo ranami pri zapinani ?
to je velice dobra poznamka.. me esi praskaj vzdykcy takovej peak.. kdyz nestahnu mix pri vypinani nebo pri restartu :)

BS

Příspěvek od BS »

TOM-Thak píše:
Kermitak píše:Tak co, Cyrile, nejake nove postrehy ? ;) BTW jak je to u nich treba se sumem nebo ranami pri zapinani ?
to je velice dobra poznamka.. me esi praskaj vzdykcy takovej peak.. kdyz nestahnu mix pri vypinani nebo pri restartu :)
Si myslim, ze pri zapnuti zaprasknou vsechny bedny, ne? nektery vic nektery min...

matucha

Příspěvek od matucha »

s3a praskaj lehce pri vypnuti, pri zapnuti nic, yamahy hs50m nepraskaly vubec
rastika> Cyril ja mam strach len z toho ze keby som si pustil tie bedne vmojom priestore od urcitej vyssej hlasitosti aby sa mi nezlievali tie spodky a nevznikalo dunenie aj ked mam okolo bedni vytlmenie mineralnou vatou.
prave preto som zvedavy ci pri vyssej hlasitosti to ubranie 150 hz co spravi.
samozrejme neocakavam vyrovnany frekvencny posluch ani nic referencne.
V skratke:vyssia hlasitost=ubratie 150hz=vysledok=aspon nejaka
zrozumitelnost+citatelnost v oblasti basov?
To ubrani basu udela to, ze ubere basy ;-). Citelnosti to muze pomoct jedine tak, ze budes min zatezovat bednu a hnat ji do zkresleni. Citelnost basu je dana akustikou a kvalitou podani basu z beden (pripadne este hloubs do retezce... zesilovac, DA, zdroj...).

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

no panove pokud si na me udelaji v PRODANCE.cz cas tak dneska poslechnu ADAM A7 a dam vam vedet svuj subjektivni dojem .. slysel jsem Truthy, Tapco S5, Esi nEar05, BM6P, BM5A, BM5AC tak ted jeste ty Adamy.. skoda, ze to nemuzu postavit vedle sebe vsecko :))

kexik

Příspěvek od kexik »

BS píše: Si myslim, ze pri zapnuti zaprasknou vsechny bedny, ne? nektery vic nektery min...
hi-end nepraska... to je otazka relatok na vystupe + oneskorovaci obvod = vela penazi. pri lacnych rieseniach nerealne

BS

Příspěvek od BS »

kexik píše:
BS píše: Si myslim, ze pri zapnuti zaprasknou vsechny bedny, ne? nektery vic nektery min...
hi-end nepraska... to je otazka relatok na vystupe + oneskorovaci obvod = vela penazi. pri lacnych rieseniach nerealne
Aha, to jsem nevedel. No kazdopadne ale na tech low end bednach je vzdy nejaka ochrana, aby to lupnuti neposkodilo vyskac, nebo?

Odpovědět