ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

Cyril

Příspěvek od Cyril »

kexik: poslechem... Pridam na ekvalizeru na 46 hz a je to slyset... ale mozna sem mimo a fakt to jenom "dejcha" jak rika ADDyS, i kdyz nevim co je tim mysleno.

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

tak si pust sinusovku na tech 46Hz, na bednach uslysis akorat nejake huceni, pak to zkus na nejakych slusnych sluchatkach

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

ADDyS: yeah asi mas pravdu, kazdopadne nad 65Hz hrajou i moje Egosys s 5palcovym reprakem. Takze sem si myslel, ze tou 6-6,5" by se to mohlo trosku pozvednout (BM6ky hrajou od 50Hz to jsme testovali analyza + jsme meli vygenerovany frekvence v loopu a az na 49-50hz to zaclo bejt slusne slyset)

kexik

Příspěvek od kexik »

moje trojlitrove 5" hraju od 50 hz na - 4dB... merane kalibrovanym mikrofonom
ono ide aj o to, s akym skreslenim ta bedna zahra tych 50Hz, nielen to na akej urovni... a tu mam aj pri svojich milackoch starosti ;)
ovela lepsie pre cistotu by bolo spodok odrezat a hrat ho 10" subbasom, bez debaty

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

kexik: tak v tom mas asi pravdu. Me strasne stve kdyz udelam kopak s basou na 5" pak trosku stahnu 0-38hz ono to prokoukne, jenze pak to pustim kamosovi na truthech a on, ze je to v tech spodkach divny.. prip. ze tam neco divne interferuje a ja na nej, ze u me to hraje ciste a dynamicky.. navic kdyz chci, aby to basovalo tak to musim trosku nakotlit, coz zas neni dobry pri michacce. Takze kdyz micham kopak basu tak to nakotlim pak pri nizsi hlasitosti treba druhej den to teprv jdu vyladit v ostatnich pasmech apod. Dost nepohodlny.

matucha

Příspěvek od matucha »

strasne zalezi na mistnosti, umisteni repraku a poslechu... kdyz das maly repraky do koutu a bude posluchat u zadni steny, tak i pidi repraky s nevyraznym basem budou davat celkem dobry tlaky... kdyz si sednes doprostred mistnosti a repraky das daleko od sten, tak i velky repraky budou hrat relativne malej bas

kamos u kteryho posluchas ma taky s nejvetsi pravdepodobnosti jinou charakteristiku mistnosti (jinak resonance a diry), takze to tam bude znit jinak tak ci tak

ac casto neni analyzer k nicemu, tak doporucuju u basu obcas kouknout co delam... vetsina dobre basujicich veci casto nejde moc pod 60Hz! a vetsina nezkusenejch michacek konci tim, ze je prekotlenej subbas a neporeseny zasadni pasmo od 100-250, ktery je slyset vsude... a cely to pak zni propadle a dejchavicne

kexik

Příspěvek od kexik »

to je svata pravda, ale prave v 100-500 to najviac posiera miestnost, takze ono to bez nejakych minimalnych uprav a merani ani nejde.

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

Je zajimave ze mi BT2031 v mojem vrazednem umisteni basovaly jak svina a u A7 se nic takoveho nekona(krom krasnych 120Hz :) )

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

matucha: diky za radu ja uz jsem tu kdysi posilal nakej obrazek.. jednoduse receno mam stul umisten cca 50cm od zadni zdi a na kazde strane je od monitoru cca 65cm ke zdi. no a predni stena je od stolu cca 3metry.
Ale mistnost neni prazdna je plna nabytku takze to zak priserny neni. Tenkrat mi kexik rikal, ze to chce poresit trosku rohy mistnosti dva sou plne a dva za monitorama prazdne tzn. zrejme basovou past. To aspon pro nejaky nejmensi zaklad.

matucha

Příspěvek od matucha »

tom>

nabytek je samozrejme plus (pokud nedrnci ;-)

rozmery muzes psat jaky chces, ale nam to predstavu o tom jak to zni stejne neda

addys>

jo to bych ocekaval... dyk sou uplne jinak velky

ja A7 neznam, ale co sem tu mel 2031, tak krome dunaku nevydavali nic srozumitelnyho

na druhou stranu stejne jako moje ex pidi monitory yamaha hs50m si myslim, ze truthy sou docela fajn bedny, kdyz hrajou nekde v rohu na party, na tenhle zpusob me obe bedny presvedcily a vsechno co jsem proti nim kdy mel me vubec netrapilo

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

truthy jsou vpohode... :]

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

Brooklyn / juanita juarez, matucha: a zas je to subjektivni :) nikdo v jaky mistnosti si to poslouchal a jak to zni. Ja jsem slysel Truthy 2031A a 2030A v poslechovce u shafy a ty 2031A znely celkem fajn !za tu cenu! Nekomu to na praci staci a urcite se na tom da neco slusne smichnout.

K te mistnosti mas pravdu, ze rozmery vam nic nereknou, nabytek nedrnci :) ale ted jsem koupil novej monitor CRTcko vyhodil a jak je lehkej tak me pride , ze by to chtelo podlozku pod monitory tam je citit na stole jemny drnceni, ktery by nebylo na skodu eliminovat.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

tom: stoji mi tu na stojanech vedle adamu a porad mi prijdou fajn. sem divnej, co?

:]

kexik

Příspěvek od kexik »

Brooklyn / juanita juarez píše:tom: stoji mi tu na stojanech vedle adamu a porad mi prijdou fajn. sem divnej, co?

:]
ludia maju rozne zlozvyky, ja si zasa skrabem nos stale :)

commander

Příspěvek od commander »

Tak uz svoje A7 posloucham asi mesic, coz myslim ze by mohli byt rozehrany, a jsem z toho trosku na rozpacich.

Omlouvam se za "primitivni" prirovnani, nejsem nejaky zvukar takze se budu vyjadrovat selsky.

Mam porad pocit ze tomu chybi bas a hlavne prostor. Pri jednodussich nahravkach jako treba faithless to docela jde, ale kdyz pustim napr. rammstein tak se nestacim divit. (pzn. originaly). Zni to jakoby se ta bedna dusila, proste chce to vyrvat ale nejak ji to nejde. Navic pri jisty frekvenci (nevim jaky, nekde dole) se zvuk jakoby sleje a je slyset takovy souvisly brum, ktery tam rozhodne nema co delat, jako by to nejak vazbilo ci co. Nemam repra jeste dobre umisteny, jelikoz nemam silu na nakup nejakych rozumnych podstavcu (mam to na stole na knichach) a mam je jenom par cm od zdi. Ovsem kdyz je odsunu treba 40cm, tak velky rozdil nepozoruji.

Kdyz jsem poslouchal kef Q3 (ano, v lepsi mistnosti) a zavrel jsem oci, skoro jsem nepoznal odkud zvuk jde, proste prostorovy, jako kdyby kapela byla vedle me. Tady je vse dost izolovany (nevim jestli je to obecne charakteristika studiovek, nebo problem u me).

Co me ale fascinuje je ten vejskac, fakt super!

Jinak poustim E-MU 1212m > mPatch2 > A7.

P.S.: mohl by mi prosim nekdo laicky vysvetlit, k cemu konkretne jsou zadni trimry? At s tim kroutim jak chci, rozdil neslysim (ono je to tezsi, kdyz stojim za ni a navic musim obe naraz)...

Odpovědět