ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

matucha

Příspěvek od matucha »

tak ta terminologie neni nijak zavedena.... ale kdyz ja rikam tecka, tak mluvim o tom, co z kopaku leze mezi 1k-4k(6k)... i kdyz vetsinou raci "mluvim raci ve frekvencich", jsou ale zase lidi co maj radi terminy jako "zesil na tom tu kuzi, drevo, blanu..." ;-)

BS

Příspěvek od BS »

TOM: delam techno,. z lidi co mi zneji dobre je treba christian wunsch, glenn wilson, atd. je jich vic, stejne ti asi ty jmena nic nereknou. no mne slo o to, ze delas taky tanecni muziku, takze potrebujes od bedny asi to stejny co ja, slusne zahrany spodek + detailni stredy. proto jsem se ptal, jak se ti zdaly obe bedny na stredovych frekvencich.
Idealni by bylo mit obe bedny na tyden doma, zkusit na tom par mixu, a pak by se clovek hnedka mohl rozhodnout. v mym pripade to je asi ale nerealizovatelny, takze aspon zjistuju poznatky ostatnich.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

BS: no tak na techno je to dostacujici. Hele takovej Bronzwaer (coz ti asi moc nerekne) vydava taky jednu desku za druhou na VANDIT, Slovak Eddie Sender na ARMADE a sound taky nemaj nijak super. Bronzwaer ma Virus C / CS2x / Albino 2 / Vanguard a jede na Behringer Truth 2031A. Takze si myslim, ze ti proste ty ADAMY musej stacit jasne kdyz chces jeste o neco lepsi v tech bicich jak tu rikal kermitakt tak s tou dynamikou sou na tom o neco lip Dynaudio. Ale myslim si, ze na mnou omílaný final mix na tom proste udelas.. a kdyz to nekdo slusne zmasteruje tak by to melo byt hratelne Radio / Velka aparatura v klubu (Open Air / Hala) / domaci spotrebni elektronika typu hi-fi vez / mp3 prehravac.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

TOM-Thak : K tym vyskam .. Na to treba dat pozor .. My tu mame 7.1 set Genelec 1032 .. Kym sme nekupili Dynaudio Air 20 , robilo sa len na Genelecy .. Ktore hraju tak dako divne (mozno problem s akustikou , okna) ze im dako 6dB chyba dakde od 600 do 2k .. Cize taky mierny HIFI lavor .. Dobre sa to pocuva .. Ked na tom pusim hocico (hlavne surround), vsetci su dosraty .. Ked mas ale na tom robit , tak si za chvilu hotovy .. Zvukar bol uplne nestastny z toho .. Domov chodil uplne ohucany , hlava ho bolela .. atd .. Trosku je to asi aj tym , ze Genelec ma kovove vysky (oproti Dynaudio , ktore ma latkove) .. Akonahle sme kupili Airy , tak je vsetko uplne inak .. Zvuk je oproti genelecom uplne iny .. az zly .. Ked si ich prepinas , tak si povies ze Air hra hrozne zle .. Ale opak je pravdou .. Zasadna vec je , ze na nich pocujes vsetko .. a po 8 hodinovej praci odchadzas domov bez hucania v hlave .. Sam som si to pekne uvedomil s tymi genelecmi , ked sme robili test mikrofonov .. na zaciatku som jasne pocul rozdiely medzi mikrofonmi .. potom sme asi 2 hodiny vsetko mozne skusali a pocuvali .. A ked sme uz isli domov, tak reku ze si este raz opocujem tie mikrofony .. a zrazu pocuvam .. a vsetky mikrofony sa mi zdali uplne rovnake .. proste nepocul som medzi nimi rozdiel ..

Takze zo "sypiacimi" vyskami treba davat pozor ..

matucha

Příspěvek od matucha »

To co pises o genelecich se psavalo hodne casto, ale pride mi, ze se tech starejch 103x kousku asi vsichni zbavili a uz na to tema debaty nejsou.

Jinak tu jsou zase naznaky debaty o masteringu jako o spase vseho zvuku. Na to bacha. Treba to tak nemyslite, ale nekdo by to tak mohl cist. Mix je daleko dulezitejsi a jeste dulezitejsi jsou dobre vybrany zdroje zvuku / aranze. Mastering uz svede jen velmi malo a jen ve vyjimecnych pripadech se necemu relativne spatnymu da hodne pomoct... vetsinou jsou to hodne prazdny skladby, ktery se daj temer "premichat" ;-).

rastika

Příspěvek od rastika »

Zdar ked som sa rozhodoval medzi Adam A7 a Dynaudio BM5 A.tak som
isiel kvoli lepsej dynamike a lepsieho pocitu po pocuvani nahravok do BM5 A.
predtym som mixoval na take shit bednicky.ked to porovnavam s odstupom
casu s mixovanim na BM5 A tak musim povedat ze sa my paradoxne lepsie
mixovalo na tie shity.asi kvoli tomu ze chyby tam ostavali zakryte.teraz my to
na tie BM5 A vzdy znie nejak zle. v tom dobrom slova zmysle.ani muzikantom
sa tie bedne nepacia kazdy hovori ze na tie sluchatka to ako fajn znie.ale ked
to pustim na bedne tak hned pocuju svoje chyby.a dobre im tak aj mne. :lol:

ADDyS

Příspěvek od ADDyS »

Tom-Thak: Ja bych spis sel do tech BM5A... na ty trancovky budou urcite lepsi.U basu je docela dulezite vedet co se deje(ja si to kontroluju na sluchatkach).Udery kopaku a pomer bas-vejsky hrajou A7 dobre.
Ja jsem o BM5A neuvazoval protoze maji zadni bassreflex, v mojem prokletem rohu by stal urcite poslech za to... no uz se tesim do noveho bejvaku :wink:

Ad dynamika: A7 nemaj nejak zivou dynamiku,ale jak na tom neco pustim prelimitovane tak se to neda poslouchat, okamzite vypinam.Obcas me nebavi na nich posluchat muziku..., jsou to takove mrtvolky :wink: ,ale na mix mi prijdou v klidu

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

TOM-Thak píše: BM5Acka maji min vysek a stereoobraz srovnatelny s A7. (skoda ze sem je nemel vedle sebe beru to po pameti, ze sem tam slysel ty same nahravky)
... to skoro beru jako urazku ;-))) . Tohle je opravdu slyset az kdyz je mas vedle sebe ... a JE to slyset.

Jinak ... kdyz mi nekdo konecne prodate svoje ADAM A7micky tak je pro vas budu mit v poslechnovce na srovnani. Muzu nabidnout vykoupeni ... (beden, ne vase ;-) ) pripadne jiny bedny + doplatek.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak »

safa: ber to jak chces :D ale ani ty ani ja jsme je nemeli moznost v jeden moment slyset vedle sebe stejne rozmistene a v dobre akusticky upravene mistnosti. (stacilo by aspon stejny prostredi a mit je vedle sebe)

ad dynamika) me prisly krasne vyrazny kopak na A7 a basa byla rozplizlá alespon ty syntakovy basy.

Cyril

Příspěvek od Cyril »

safa: proc si je taky nekoupis u Prodance? Jinak ja nevim, neni to pro tebe spis kontraproduktivni? Akorat riskujes, ze se zakaznikum budou libit vic Adamy a pujdou je koupit do Prodance...?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

TOM-Thak píše:safa: ber to jak chces :D ale ani ty ani ja jsme je nemeli moznost v jeden moment slyset vedle sebe stejne rozmistene a v dobre akusticky upravene mistnosti. (stacilo by aspon stejny prostredi a mit je vedle sebe)
Ted sis nabeh ;))

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Cyril píše:safa: proc si je taky nekoupis u Prodance? Jinak ja nevim, neni to pro tebe spis kontraproduktivni? Akorat riskujes, ze se zakaznikum budou libit vic Adamy a pujdou je koupit do Prodance...?
Tys je vedle sebe neslysel vid ;o)

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Kermitak: ani nemusim, vzdyt vim, ze Adamy jsou nejlepsi na svete a hotovo!

:)

safa
Profesionál

Příspěvek od safa »

TOM-Thak píše:safa: ber to jak chces :D ale ani ty ani ja jsme je nemeli moznost v jeden moment slyset vedle sebe stejne rozmistene a v dobre akusticky upravene mistnosti. (stacilo by aspon stejny prostredi a mit je vedle sebe)
... tak to se prave pletes, ja jsem je vedle sebe slysel (respektive asi hodinu poslouchal) kdyz mi je sem prines na moji prosbu jejich byvaly majitel Kermitak. Kdybych je vedle sebe neslysel tak bych si nedovolil napsat to co jsem napsal.

A BTW bylo to v akusticky upravene mistnosti ...
Kermitak píše: Ted sis nabeh ;))
... ;-DDDD
Naposledy upravil(a) safa dne 31 kvě 2007 14:19, celkem upraveno 1 x.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

syncro

Příspěvek od syncro »

safa: "Muzu nabidnout vykoupeni ..." Nejlepší!!! 8-)

Redemtion, Illumination, Salvation - straight to Allah now! Brouhgt to you by Ulli Umar Behringerassan... Join our free listening sessions at Holy Audipro Mosque. Speaker of the holy day: Adam Aseven, direct descendant of the first man.

Saša 8-)

Odpovědět