ADAM A7 nearfield monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět

<t>Adam A7</t>

Mám je
17
30%
Vážně o nich uvažuju
35
63%
Vážně uvažuju o jiných Adamech
4
7%

Celkem hlasů: 56

commander

Re: ADAM A7 nearfield monitory

Příspěvek od commander » 05 led 2011 21:13

Já se hifi zásadně nebráním, ale nevím jestli je to vhodné. 99% poslechu sedím u PC, takže to chce nerfieldy, nevím jestli obecně hi-fi spíš nejsou mid-field? Navíc, a klidně mi to vyvraťte, za tyhle peníze mi přijde studiovky pořád lepší cena/výkon, teda ono mi to vlastně přijde lepší obecně. Celý ten segment hi-fi mi přijde trošku úchylný, a obecně jsem spíš zvyklý kupovat "profi" řady veškeré elektroniky. Ale je možný že fakt něco existuje, co by bylo lepší pro můj účel.

P.S.: ještě si vybavuju že jsem kdysi uvažoval o Alesis M1 Active mk2.

Každopádně, co ty JBL řady 2300? nenašel jsem o nich ani prd. Možná by mohli být slušně na pomezí hifi a profi třídy.

komasix

Příspěvek od komasix » 05 led 2011 21:37

Já si nemůžu pomoct ale kdybych něco řešil jen na poslech tak určitě ONKYO HTX-22HD ...za ty prachy !!!
./ostatni-hardware/hi-fi-2-1-t11789.html?hilit=ONKYO#p220394
zde se řešilo. Slyšel sem to a je to opravdu paráda. Případě se dá udělat upgrade na 5.1
ted už se dělá 22HDX a jsou nějaký recenze ale nečetl jsem.

Vill_Bajn

Příspěvek od Vill_Bajn » 05 led 2011 21:46

Zdravim vas vsetkych!

Chcel by som sa opytat na vas nazor/skusenost na/s

ADAM A7 vs. YAMAHA HS80M vs. M-AUDIO EX66ES.

Zaujimalo by ma co si o tychto myslite vy. Jedny z tychto monitorov planujem v blizkej dobe kupit a rad by som vedel co na to povedia profici :)

Dakujem.

vill_bajn

Fractal

Příspěvek od Fractal » 05 led 2011 22:01

commander píše:Já se hifi zásadně nebráním, ale nevím jestli je to vhodné. 99% poslechu sedím u PC, takže to chce nerfieldy, nevím jestli obecně hi-fi spíš nejsou mid-field? Navíc, a klidně mi to vyvraťte, za tyhle peníze mi přijde studiovky pořád lepší cena/výkon, teda ono mi to vlastně přijde lepší obecně. Celý ten segment hi-fi mi přijde trošku úchylný, a obecně jsem spíš zvyklý kupovat "profi" řady veškeré elektroniky. Ale je možný že fakt něco existuje, co by bylo lepší pro můj účel.

P.S.: ještě si vybavuju že jsem kdysi uvažoval o Alesis M1 Active mk2.

Každopádně, co ty JBL řady 2300? nenašel jsem o nich ani prd. Možná by mohli být slušně na pomezí hifi a profi třídy.
Zkus Dynavox zesilovače nebo Firestone Audio, dělají malé kompaktní zesíky k počítači, k tomu ti stačí nějaké Hi-fi bedny od 3 do 6ti tisíc - myslím, že budeš příjemně překvapen, v Hi-fi produktech se dají sehnat i aktivní bedny... dále hodně malých českých firmiček si staví svoje zesáky ale hlavně své vlastní bedny (od ozvučnice až po finesy) a mnoho jich je za horizontem slova výborný!

bedny Adam A7 jsou z kategorie studiové monitory, tedy snaží se hrát co nejvíce pravdivě, tak jak je v jejich možnostech, pokud si chceš hudbu užívat, tak je lepší opravdu radši čistý a měkký hi-fi zvuk, než syrový a tvrdý studiový... teda alespoň si to myslím

JBL imho nebrat a kdyz tak velké reprobedny určeny na akce, diskotéky, párty, koncerty

commander

Příspěvek od commander » 07 led 2011 16:27

Ty jo já tomu nevěřim :) Když jsem byl na Hi-Endu, tak tam byla jediná sestava co se mi zvukově líbila a byla za 4 miliony :D Ze zbytku mě bolela hlava :)

Asi zkusím ten Sub7, ten stojí 10 k což je nejlevnější varianta, a kdyby to bylo pořád ostrý tak to tu střelim jako komplet, to by asi neměl být problém že ne...

Fractal

Příspěvek od Fractal » 07 led 2011 17:28

commander píše:Ty jo já tomu nevěřim :) Když jsem byl na Hi-Endu, tak tam byla jediná sestava co se mi zvukově líbila a byla za 4 miliony :D Ze zbytku mě bolela hlava :)

Asi zkusím ten Sub7, ten stojí 10 k což je nejlevnější varianta, a kdyby to bylo pořád ostrý tak to tu střelim jako komplet, to by asi neměl být problém že ne...
hahahaha... ne

zajímalo by mě na jakých hlasitostech posloucháš, když se ti zdají adamy ostré... takové to blikající červené světýlko neznamená, že to má koule, ale že to už nestíhá :D

fova

Příspěvek od fova » 07 led 2011 23:00

Commander: A7 jsou opravdu ponekud ostrejsi bedny a chapu, ze to na poslech moc neni. Clovek z toho jejich analytickeho zvuku muze byt unaveny.

Ja jsem si na ne bud casem zvykl nebo se mi nejak rozehraly, ze uz mi to pak nevadilo.

Jinak cast te ostrosti bude mit take na svedomi ta tvoje zvukovka - ver tomu nebo ne, ale nakupem lepsiho prevodniku zacnou hrat ty same bedny uplne jinak. V mem pripade se ten zvuk zjemnil a zprijemnil na poslech.

Ten sub ti pomuze jen s basy.
Pokud to mas jen na poslech, tak bych A7 asi strelil a koupil neco prijemnejsiho, jako treba Dynaudia.

jackies

Příspěvek od jackies » 08 led 2011 00:47

nebo použij nějaký EQ, kde si to vykucháš jak je libo 8)
( ani nemusí být ze železa :wink: )

commander

Příspěvek od commander » 08 led 2011 18:55

No ostré, já nevím jak to přesně popsat, spíš asi to "unavující" ale taky jsem si zvykl nějak, teď to řeším kvůli tomu upgrade. Jinak poslouchám bych řekl dost potichu, protože u toho sedím třeba X hodin a mám to jako kulisu. Na adamech mám -30 dB (protože na 0 slyším na ten metr šum), na mPatchi mam -35 dB a winamp jedu 5-100% dle nálady, nejběžněji tak 15%.

Dřív jsem měl emu 1212m a i tam jsem rozdíl poznal, takže tomu věřím, ale musel jsem se hodně soustředit.

Jaké ty Dynaudia bych měl uvažovat? BM 6A?

jackies

Příspěvek od jackies » 08 led 2011 19:09

Mě tedy A7čky nešumí.
Asi je to mým věkem :wink:
Nušumí ti tam spíš ten mPatch ?

(nedělám si legraci, zkusil jsi prostě jen tak pro poslech k jiné práci třeba DFX Audio Enhancer pro Winamp ?)

commander

Příspěvek od commander » 08 led 2011 19:11

To nemám jak zkusit, páč nemám kabely. Ale o šumu tu mluvilo víc lidí, takže jsem automaticky myslel že je to jejich vlastnost.

Ještě jsem si vzpoměl na Yamahy HS80M co se týče poslechu...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2011 19:15

Jo je, vsechny adamy vic nebo min sumej, mpatch nema jak sumet afaik ;)

nooly

Příspěvek od nooly » 11 led 2011 23:44

mne sumej jen kdyz k nim dam ucho a nic nehraje. jestli si sumu kdokoli vsimne behem reprodukce, tak je netopyr nebo je cosi v neporadku.

commander

Příspěvek od commander » 11 led 2011 23:47

během reprodukce samozřejmě ne...

Jinak mě šumí hodně studený, a tak za 10-20 po zapnutí se to uklidní.

Odpovědět