ADAM A7 problém

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
pedrozakatchku
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2010 13:00

ADAM A7 problém

Příspěvek od pedrozakatchku »

Zdravím,

mám problém se svými odposlechy ADAM A7, respektive s levým z nich. Při hlubších basech je při poslechu zřetelná jakási rezonance (jakoby by se membrána reproduktoru dotýkala nějakého uvolněného drátu). Když na membránu lehce zatlačim rukou (nevim, zda se to smí :) ), rezonovat to přestane. Monitor jsem rozebral, jestli se zevnitř membrány nedotýká nějaký uvolněný kabel, ale nic jsem nenašel. Také jsem již vyloučil rezonanci způsobenou podložkou pod monitorem atd. Monitory jsou už mimo záruku. Dost mě to ruší při tvorbě. Máte s tím někdo zkušenost? Budu vděčný za jakoukoliv radu, poznámku.

Díky.

S pozdravem

Petr

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od W.Cable »

Zkusenost mam, sice ne s Adamy, ale... mel jsem stejny symptom, byla to zavada na elektronice, ktera asi nelimitovala jak by mela, a diky tomu odesel woofer. Na woofer neni zdrave za jizdy tlacit :)
Rada je jasna, pokud se nic nedotyka membrany, servis.

longsleeper
Příspěvky: 546
Registrován: 03 lis 2011 21:13

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od longsleeper »

Koukni jestli se něco nedotýká bessreflexu...nebo uvolněný bassreflex ?

Uživatelský avatar
pedrozakatchku
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2010 13:00

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od pedrozakatchku »

Díky, pánové!

Ještě jednou to zkontroluju, pak zkusim ten servis. Doporučili byste mi něco? Prodance? (Já už ani nevim, kde sem je před 5ti lety kupoval) :)

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od TOM-Thak »

Kdyz jsem mel A7, tak mi rovnez na jedne bedne neco resonovalo a byl to nejak divne usazeny plast bassreflexu.

biscuit
Příspěvky: 10618
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od biscuit »

na membranu radeji netlacit ani v klidu :-)
ono zalezi na charakteru toho zvuku co to vydava. muze se jednat i o problem vinuti, ze bud drhne o magnet (nechodi v ose), nebo neni dobre prilepene k membrane.

kazdopadne nez to nekam poneses, dvakrat se presvedc, ze to neni problem zkresleni signalu, napr. vlivem prilis silnyho vstupniho signalu apod.

Uživatelský avatar
pedrozakatchku
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2010 13:00

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od pedrozakatchku »

Včera jsem měl reprák venku z bedny a přesto k té rezonanci docházelo. Takže můžu definitivně vyloučit, že se jedná o rezonanci uvolněného drátu na membránu nebo jakoukoliv rezonanci způsobenou bednou. To, že pouštím do odposlechů moc signálu, bych taky vyloučil, protože pak by to přeci dělaly obě bedny. Basy dávám v mixu na střed. Takže mi z toho vychází jedině možnost toho servisu. Jdu se prohrabat starejma fakturama:) Ještě jednou díky za komentáře :)

Uživatelský avatar
pedrozakatchku
Příspěvky: 27
Registrován: 10 říj 2010 13:00

Re: ADAM A7 problém

Příspěvek od pedrozakatchku »

Ještě jedna poznámka. Dneska jsem si doma (ve studiu) zapnul a docela ohulil kytarové lampové kombo, které mi včera přišlo. Zajímavé je, že ten levý reprák na Adamech chytal tu rezonanci, i když byl vypnutý. To vylučuje možnost, že se jedná o závadu (špatná limitace) na zesilovači (nebo jiné elektronice) odposlechu. Dle mě to vypadá na mechanickou závadu na reproduktoru (nevim, co je horší)...

Odpovědět