Adam A7 vs. Adam P11 vs. Genelec 8030A vs. BM6A MKII

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Poshook

Adam A7 vs. Adam P11 vs. Genelec 8030A vs. BM6A MKII

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 18:36

zdravim.

prave som dorazil z Klangfarbe vo Viedni a priniesol odtial par Genelec-ov 8030A. vybral som si ich na zaklade porovnania s hore menovanymi (plus Fostex PM1 MKII, ktore menim). vsetky testovane monitory mali uz nejaky ten piatok odohrany, takze boli zahorene. tu su moje postrehy z testovania:

Adam A7

+ vyborne vysky, vyssie stredy. vo vyssich pasmach vela detailov, skvely priestor, vysok vela ale pekne jemnych, nerezavych
- diera v nizsich stredoch (tipujem 250-600Hz), takze zvuky v stredovom pasme zneli tenko (vokaly, snare, gitary) - celkovo menej masa, co ale paradoxne dodavalo dojem, ze A7 zneju najdetailnejsie v hornych pasmach
- spodne basy skoro ziadne
A7 zneli ako ked pocuvate bedne pri slabej hlasitosti

Adam P11A

+ vysky/vyssie stredy podobne ako u A7, ale podstatne viac masa (mozno az prebytok) na nizsich stredoch, co vytvaralo dojem ze celkovy zvuk je maksi a ma vacsi priestor (viac ER informacii, asi nalepsi priestor u testovanch monitorov). na P11A zneli snare asi najlepsie/najprirodzenejsie zo vsetkych testovanych monitorov
- prejav na basoch ma trosku sklamal. osobne mi prisli P11A v tomto smere horsie ako A7. P11A akoby chybali vyssie basy (tipujem 70-150Hz). napriklad vyssie posadeny rockovy kopak bol ovela zretelnejsie definovany na A7 ako na P11A. spodna cast basoveho pasma (pod 70Hz) bola podstatne plnsia na P11A ako u A7, ale vdaka nedostatku v pasme 70-150 posobil celkovy basovy prejav P11A velmi nekonkretne (nieco tam basuje, ale nemam paru co to je a ake tony hra)

ak by som si mal vybrat spomedzi oboch Adamov, volil by som P11A

Dynaudio BM6A MKII

+ vyborny prednes na basoch (isli najnizsie) a boli velmi konkretne
- menej detailov na stredoch a vyskach v porovnani s Adams (co asi nikoho neprekvapi), viac HI-FI prejav, mensi priestor
subjektivne trosku sklamanie

Genelec 8030A

tie som ani neplanoval skusat, ale pri testovani Blue Sky Media Desk 2.1 som narazil na 8020A, ktore ma sokovali, tak som 8030A vyskusal a porovnal s ostatkom.

+ najvyrovnanejsi prejav z testovanych monitorov
+ basovy prejav a mnozstvo informacii na basoch. kopaky a basgitary boli plne a konkretne (az neuveritelne na tak male boxy), uplne ina liga ako Adam-y
+ vyborny priestor a detailnost v stredoch. v porovnani s P11A menej masa na nizsich stredoch, ale prislo mi ich tak akurat, zase o poznanie viac ako u A7.
+/- detialy vo vyssich stredoch/vyskach velmi slusne, aj ked na Adamy to nemalo ani nahodou :)

BLUE SKY MEDIA DESK 2.1

- dost pruser v porovnani s 8020A po vsetkych strankach. malo detailov, divne (plocho a jednofarebne) znejuce stredy, celkovy zvuk mi prisiel na urovni bedni a la Alesis, Behringer atd.

FOTEX PM1-MKII (moje doterajsie bedne)

uz chapem, v com je rozdiel :) aj napriek tomu, ze PM1-MKII su vo svojej cenovej velmi slusne, v priamom porovnani s ADAM, Genelec som mal dojem, ako by sme ich zabudli vytiahnut z krabice. odhadujem, ze poskytovali tak 30% informacii v porovnani s ostatnymi...

dufam, ze tento subjektivny testik niekomu aspon malicko pomoze
Naposledy upravil(a) Poshook dne 12 bře 2008 09:20, celkem upraveno 5 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2008 18:55

poshook : ako to tam bolo s akustikou s pomermi medzi jednotlivymi monitormi ? Nemas dake fotky ? To hrozne ovlivnuje zvuk .. Ako som videl v sobotu v audio pro v posluchovke , to sa priam skoro ani neda posudcovat tam ..

ono najlepsie je si zobrat repraky k sebe do studia a pocuvat a porovnavat ich tam ..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 18:59

Pytkin píše:poshook : ako to tam bolo s akustikou s pomermi medzi jednotlivymi monitormi ? Nemas dake fotky ? To hrozne ovlivnuje zvuk .. Ako som videl v sobotu v audio pro v posluchovke , to sa priam skoro ani neda posudcovat tam ..

ono najlepsie je si zobrat repraky k sebe do studia a pocuvat a porovnavat ich tam ..
vsetky boli v jednej polici v podobnych rozostupoch v cca rovnakej hlsitosti. berte ako velmi subjektivny a zbezny testik, nic vazne. takto som to pocul a citil :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2008 19:01

poshook : jo .. ved to je OK .. ja len ze ci tie rozdiely spravili tie monitory alebo akustika a umiestnenie ..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 19:03

Pytkin píše:poshook : jo .. ved to je OK .. ja len ze ci tie rozdiely spravili tie monitory alebo akustika a umiestnenie ..
polica bola zavesena na stene, myslim, ze mali relativne rovnake podmienky

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2008 19:05

poshook : chceli sme porovnat v audio pro APS AEON s titanovym vyskacom a latkovym .. boli ulozene vnutri jedny vonku druhe .. hrali kazde uplne inac , diametralne .. potom sme ich dali "na preskacku" v lavo vonku , vpravo dnu a naopak .. a uz hrali zrazu skoro rovnako ..

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 19:10

Pytkin píše:poshook : chceli sme porovnat v audio pro APS EON s titanovym vyskacom a latkovym .. boli ulozene vnutri jedny vonku druhe .. hrali kazde uplne inac , diametralne .. potom sme ich dali "na preskacku" v lavo vonku , vpravo dnu a naopak .. a uz hrali zrazu skoro rovnako ..
P11A boli na preskacku s 8030A (pocuvanie v cupe)
A7 boli samostatne o policu vyssie v podobnej vzdialenosti jednej bedne od druhej (pocuvanie v stoji)
BM6A MKII boli este o policu vyssie (co mohlo ovplyvnit vysledok, lebo pri tejto polohe som mal usi uz dost pod urovnou vyskacov, takze v tomto pripade moze ist o malu vypovednu hodnotu)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 bře 2008 19:14

poshook : jo .. ved to hovorim .. ze na seriozne porovnanie im potrebujes dat rovnake podmienky ..

hlavne napis, ako ti hraju doma .. to je to podstatne .. v obchode nebudes mixovat ! :)

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 19:23

Pytkin píše:poshook : jo .. ved to hovorim .. ze na seriozne porovnanie im potrebujes dat rovnake podmienky ..

hlavne napis, ako ti hraju doma .. to je to podstatne .. v obchode nebudes mixovat ! :)
no zatial ich mam v prevadzke 1 a pol hodiny, takze si zvykam. pocuvam zname CD a MP3 a zistujem, kolko mi pribudlo v mixe novych veci a veru je ich tam neurekom. kedze moja terajsia akustika je dost pruser, musel som pouzit korekciu na basoch (-2db shelf pod 1KHz) aj ked je vykon 2x 40W+40W, na nearfield pouzitie je to az az.

nunu

Příspěvek od nunu » 07 bře 2008 19:29

-))))))))))))))

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 19:37

dalsie dojmy pridam, ked budem mat novu akustiku, takto je to naprd... :)

Martin

Příspěvek od Martin » 07 bře 2008 20:26

gratuluji k 8030
taky se mi líbili.

...ale 8050 jsou ještě větší mazec :-)

ty asp6 tam neměli?

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 bře 2008 20:34

Martin píše:gratuluji k 8030
taky se mi líbili.

...ale 8050 jsou ještě větší mazec :-)

ty asp6 tam neměli?
bohuzial nemali, ale ja mam dojem, ze v tejto cenovej, ak mas dobru akustiku, nemozes urobit zvlast velku chybu s nicim

fova

Příspěvek od fova » 07 bře 2008 20:41

Moc pekne a vystizne napsane. Podle mych sporych znalosti testovanych beden bych rekl, ze ses docela trefil.

O tech Genelech jsem cetl, ze jsou docela slusne, ale tipnul bych si, ze jsou spise vhodnejsi na elektronickou hudbu (maji vice basu a nizsich stredu) a mene na vokalne orientovanou hudbu (maji mene vyssich stredu a vysek).

Jak uz bylo napsano jinde: Clovek by mel vybirat bedny podle hudby kterou dela a podle svych osobnich preferenci.

matucha

Příspěvek od matucha » 07 bře 2008 21:14

Jednoznacne se pridavam k Pytkinovi. Ten spodek je hodne ovlivnenej umistenim, 10cm tam 10cm sem a ta bedna hraje uplne jinak. Nektery sou taky na to min haklivy, jiny vic.

Ty 8020 me prekvapily taky hodne. Ta bedna generuje slusnej spodek na to jak je prtava.

Odpovědět