Adam S2.5A

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Magion

Adam S2.5A

Příspěvek od Magion » 21 dub 2010 20:10

Plnej dojmů z nových beden, který jsem nakonec koupil sem hážu na popud matuchy pár postřehů...

Trochu jsem riskoval - bedny jsem bral z druhý ruky a rovnou ze servisu. Měly původně odpálený basáky a ty byly v autorizovaným servisu komplet vyměněný za nový. V servisu byly chlápci příjemný jak osina v p.... a ani zvuk se mi tam vůbec nezdál. Ale riskl jsem to, že si je poslechnu pořádně až ve studiu.
Převezl jsem je do Brna a zapojil ve velkým studiu, který má profi akustiku. Vedle toho stály Eventy ASP8.
Do té doby jsem je považoval za docela slušný bedny, i když se mi zdálo, že nějak moc přikrašlujou.
Když vedle ASP8 zazněly S2.5A tak to bylo něco naprosto, ale diametrálně jinýho. Basáky hrajou úplně OK. uf...
Detailně všechny údery a transinety vylízají ven - jakoby každý zvuk je sušší a strašně dobře čitelnej. To jsem doposud fakt nezažil. Mix najednou zní mnohem míň bombasticky a mnohem víc suše, analyticky. Kytary na ASP8 už zněly docela hutně - na ADAMech k té správné šťávě ještě něco chybělo. V bicích to byly dva úplně jiný světy.
Neuvěřitelný rozdíl je slyšet mezi 24bit a mp3 - takto čitelně pro mě zase novinka.
Ovšem i basy se mi moc líbí - nejsou nijak nafouklý, ale hraje to pěkne až dolů a vrstvy v basech lze strašně dobře identifikovat - žádný slívání... Musím si teď zvykat na malinko jinej přístup, ale podstatný je, že mi dobrý mixy zní z těchto beden fakt parádně a užívám si ten zvuk. Špatnej mix je hned brutálně slyšet, takže vše jak má být...

Jsem naprosto nadšenej - je to fakt zásadní upgrade za mý Tanoye Reveal, který teď mimochodem prodávám ( jsou úplně v cajku, ale nemám místo pro dvoje bedny...kdyžtak PM)

Amorph
Moderátor

Re: Adam S2.5A

Příspěvek od Amorph » 21 dub 2010 20:52

hehe, gratulace;)

fova

Příspěvek od fova » 21 dub 2010 21:22

Take gratuluji. Uvazoval jsem o nich, ale momentalne nebyla hotovost.

matucha

Příspěvek od matucha » 21 dub 2010 21:34

Hehe uzivej si nebombasticky prisnyho zvuku! Skoda ze si nemuzes ty tannoye nechat, 2 bedny sou vic nez jedny ;).

fova

Příspěvek od fova » 21 dub 2010 21:44

Uz jsem tu parkrat psal, ze tyhle bedny byly u me na navsteve pred vymenou basaku a moje A7 proti nim hraly jak levne bedynky za 1000Kc - uskripnuty zvuk bez sterea a hlavne zadne basy.
Nez jsem si je poslechl oboje, tak mi to tak neprislo.

A nejake fotecky pro porovnani - S2.5a jsou strasne kravy (ten monitor je 24" Wide):

Obrázek

Obrázek

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 21 dub 2010 23:15

taky sem na ne mel zalusk jako doplnek ke k&h; pozde. tak uzivej! koupim si pak nejaky vetsi asi :]

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 21 dub 2010 23:19

Magion: gratulace, urcite fajn bedny
Brooklyn: takze s3x-h, prima, rad poslechnu ;) (ted je ma prodance skladem)

Magion

Příspěvek od Magion » 22 dub 2010 09:17

fova: ty jo :shock: podle pravyho spodniho rohu to jsou ty bendy co mam ted doma. to jsou věci. :)
Jo bedny mají na pár místech otlučenej lak, tak jsem to aspoň teď zamaskoval černým fixem, ať to tak nebije do očí...
Jinak díky... no neudržel jsem se a musel jsem se pochlubit :)
Bedny to jsou fakt docela velký - strašnej nezvyk.
A co jsem vypozoroval dnes v noci je super věc, že basy hrajou i při nižších hlasitostech. Dřív jsem musel Tanoye okotlit abych měl jakousi informaci o spodku, ale teď to slyším i když jedu na "noční režim" ( což je dost často a ze sluchátek mám pocit že hluchnu, tak ty raději nee).
Místo tanoyí si pořídím jen nějaký bakeliťáčky - mě ty druhý levný bedny stačí jenom na to ,abych slyšel jestli i na šunkách hrají basy tak jak mají, nebo nějak zásadně zmizí...

vasek

Příspěvek od vasek » 22 dub 2010 12:56

Ahoj, taky gratuluju, kdo říkal, že ASP8 zkrášlujou? 8)

Magion

Příspěvek od Magion » 22 dub 2010 15:29

:wink: jo jo, měls pravdu...

Odpovědět