Aktivní monitory

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Příspěvek od TOM-Thak »

ale veril :)) ja mel klasicky delany a nic moc kabely.. i kdyz pozlaceny konektory.. ale ztraci to na dynamice.. apod. a to by clovek neveril, co dokaze udelat mixak se zvukem :)))

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

neverili by ste co dokaze s kvalitnymi zlatenymi jackami a metrazou klotz urobit clovek co nevie spajkovat :) (to nebolo rypanie do teba, tom-thak .) len ze to spajkovanie je dost podstatna vec, oplati sa dat si to urobit niekomu kto vie co robi)
kazdopadne som fanda robenych kablov, niet nad to urobit si vsetko na mieru

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Příspěvek od TOM-Thak »

haha no covece vim vim.. ale rekl bych to asi tak, za spajet sem to nejak dovedl slusne buzirky atd. trosku sem si s tim tu praci dal, ale problem byl ze ten vodic stal za prd sam o sobe :) tak sem si rikal nez kupovat znova konektory a patlat se s tim tak me to cenove vyjde o neco draz, ale zase to bude hotovej kabel :)) Ja si treba bastlim kabely na akce.. prze dýlky 15metru apod. se jen tak nekoupí a kdyz, tak za hrisne prachy.

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Ja zas dlhsiu dobu zhanam kvalitne hotove kable jack-jack symetrika a nikde ich nemaju. Kazdy by mi ich najradsej vyrobil a ja k tomu po mojich skusenostiach nemam moc velku doveru.

nunu
Příspěvky: 1614
Registrován: 23 úno 2003 18:56

Příspěvek od nunu »

KAYKO uplne v pohode si kup kabely v metrazi,kvalitni konektory od neutrika a udelej sam...Pokud pouzijes kvalitni cin a konec kabelu zafixujes smrstovaci buzirkou,tak ten kabel prezije asi vsecko...Teda skoro vsecko,urcite neprezije uder sekerou -))))))Pokud to nekdo udela slusne,je to mnohem lepsi nez kabel s nalitym konektorem - nerozebiratelny.Ale musi to udelat dobre...

PS:Jestli budes chtit,poslu ti jednu z nejlepsich cinovych pajek.Zbytecne kupovat cele baleni,je z tech drahsich.Ale je opravdu dobra,vsem doporucuju.

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Nunu dik moc za ochotu, este si dam tu trochu namahy zohnat kable od nejakeho renomovaneho tvorcu kablov. V sobotu ideme pospehovat Vieden, tak uvidim a dam ti vediet.

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Příspěvek od delay »

:idea:
Koupil jsem nedávno několik symetrických konektorů Neutrik (normal a úhlový dozadu na monitory) a jsou fakt nejlepší. Plošky na pájení jsou tvrdý (ikdyž kromě ground dost malý), nechal jsem to spájet elektrotechnikovi u nás ve firmě a je to super. Ten konektor přijde ca. na 120 - 150 Kč a kabely jsem bral PROEL 20 Kč/m a na ty monitory 30 Kč/m. Za ty prachy nemůžeš koupit kvalitnější kabely... nehledě na to, že ty symetrický stejně nikde nemaj :-)

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Vsak to, ze symetriky predajcovia nejak ignoruju, asi si myslia, ze kazdy je gitarista :)

Uvidim, ci sito myslia aj v Rakusku a ked ano tak sa budem musiet vratit k starej koncepcii, cin+ spajkovacka+ kable+konektory.

Btw. pocul som, ze najkvalitnejsie spajkovanie kablov je vo vakuu.

Uživatelský avatar
delay
Příspěvky: 5829
Registrován: 20 říj 2005 09:29

Příspěvek od delay »

KAYKO:
A nezapomeň na kalafunu :-)

vasek
Příspěvky: 2261
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Příspěvek od vasek »

KAYKO: bohužel vakuum neexistuje :)

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

KAYKO píše:Vsak to, ze symetriky predajcovia nejak ignoruju, asi si myslia, ze kazdy je gitarista :)

Uvidim, ci sito myslia aj v Rakusku a ked ano tak sa budem musiet vratit k starej koncepcii, cin+ spajkovacka+ kable+konektory.

Btw. pocul som, ze najkvalitnejsie spajkovanie kablov je vo vakuu.
staci dusikova alebo argonova atmosfera... mam v robote glove box, mozem skusit :)
ked ti ide o fest hi-end, najdolezitejsia je samozrejme spajka, su kvalitne spajky s vysokym obsahom striebra, tie su moc fajn (a je to o dost dolezitejsie nez nejake vakuum). + samozrejme pajkovacia stanica s co najpresnejsou regulaciou teploty a vykonnym perom (50W) aby si seriozne prehrial konektor.

Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

Aha, dik za rychlokurz, tak to uz potom nedam naozaj hocikomu spajkovat.

Kamarat mi spominal, ze u nich v Platane v Hlohovci (hifi studio), maju dokonca licenciu Van den Hull na robenie kablov a spajkuju to s Cardas striebornou pajkou s nejakou speci pastou.
Ten kamos ma z hodou okolnosti v Hlohovci studio a zameriava sa hlavne na akusticke nahravky, potrpi si na zvuk a cele studio ma s tymito kablami obtiahnute.
Takze potom ked nie Wien, tak potom asi on.

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »


Uživatelský avatar
KAYKO
Příspěvky: 640
Registrován: 19 zář 2005 00:21

Příspěvek od KAYKO »

kexik, dik za link, ale vcera som sa este stretol s tym kamosom z Platanu a dohodnem to asi s nim. Co je fayn, tie iste kable ma v studiu, tak by som si ich najprv ocuchal priamo v praxi a priniesol by som tam aj na porovnanie moje kable.... pruser by bol, ze by nebola ziadna zmena, alebo, ze moje kable za 15 sk by hrali este lepsie :-)

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

podla mna si od zvuku slubujes privela... ja si od kvalitneho kabla neslubujem lepsi zvuk okamzite, on ma lepsi zvuk po case (ked sa vyhlodaju lacne konektory, zoderie biedne pozlatenie, spajkovane spoje rozhloda cinovy mor a atmosfera a tak :) ). je to skor hra na istotu a ma zmysel skor pre profikov. do studia kde sa nahra s vydretym solom aj praskajuci konektor, by som viackrat nesiel (a ze som to uz zazil). na doma to moc zmysel nema s tym stracat vela casu; ale su samozrejme na svete perfekcionisti a proti gustu ziadny disputat

Odpovědět