Avantone MixCubes Active

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Djjarry
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2009 18:23

Avantone MixCubes Active

Příspěvek od Djjarry »

Ahoj.
Chystám si koupit na refenční poslech reprák Avantone MixCubes Active.
Dle obrázku je tam nějaká přípojka na XLR kabel, ale kabel s tímhle tvarem(koncovku) nějak na netu nemůžu najít.
Protože mám mixáček s klasickými velikými jacky, poradí mi někdo jaký kabel k tomu bude pasovat? Neví někdo jestli balení tenhle kabel již obsahuje?
Díky.

zazz
Příspěvky: 177
Registrován: 09 říj 2007 10:55

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od zazz »

Tam je ten typ konektoru do ktereho strcis jak velky jack, tak XLR konektor.

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od W.Cable »

Hledas mikrofonni kabel, konkretne 6,3 stereo jack > XLR samec

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od TOM-Thak »

(Jen tak mimo - stejne je to paradox, ze se tomu rika mikrofonni kabel, kdyz se tim pripojuje vse..)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

btw. je to hodne specifickej poslech, snad mas i nejaky regulerni monitory. :) mixcubes mam, ale je to az na kontrolovani a pomerovani, mix se na tom moc udelat neda.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od TOM-Thak »

Nedavno jsem to slysel a hraje to vtipne kdyz prepinas z velkejch beden, ale zajimavy je, jak na tom nektery veci vubec nehrajou. Otazka je, jaky je na to spoleh, ze na nich neni neco slyset oproti jiny skladbe.

Djjarry
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2009 18:23

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od Djjarry »

Brooklyn / juanita juarez píše:btw. je to hodne specifickej poslech, snad mas i nejaky regulerni monitory. :) mixcubes mam, ale je to az na kontrolovani a pomerovani, mix se na tom moc udelat neda.
Mám Yamahy HS 50M

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od matucha »

Tak to bych sel raci opacnym smerem ;) nebo hodne vychytanejma rovnejma sluchatkama - posledni dobou se celkem vyrojily prekvapive dobry.
Naposledy upravil(a) matucha dne 25 led 2015 18:25, celkem upraveno 1 x.

Djjarry
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2009 18:23

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od Djjarry »

Co to je opačným směrem?

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od matucha »

Vetsi a rovnejsi bedny... ne maly bedny na kontrolu toho co se stane, kdyz vsechno hraje malej stredovej reprak.

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od Ivo »

Slyšel jsem je a přijde mi to trochu jako (zbytečný) masochismus :) Jak píše Matucha ..

Kromě toho dnes nikdo v reálu na takových bedýnkách hudbu neposlouchá (jako že by se to optimalizovalo pro poslech na tranzistorovém rádiu apod :) Naopak, většina poslechových zařízení je "vytuněná" na extra basy a výšky, takže je hodně užitečné mít monitory v plném rozsahu frekvenčního pásma ..

Já osobně mám rád při tvorbě hudby i sluchátka a co se týče těch rovných, jsem velmi nadšený ze Sennheiserů HD 800, příjdou mi velmi transparentní a extrémně detailní. Ale jsou bohužel velmi nelevná. Věřím že existují i podobná a levnější ...

Pokud jsou už ve studiu slušné monitory, na "referenční" poslech bych si tam hodil spíš nějaké počítačové bedýnky nebo notebooka :)

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od matucha »

Kdyby mel treba KH O300 nebo podobny, tak bych nic proti doplnku v avantonech nemel. Neni to masochismus, je to jinej pohled na vec. Ale HS50 jsou bohuzel dost na hrane, resp. pro me za hranou pouzitelnosti jako monitory. Prilis zabarveny, hodne mi krivily rozhodovani. Nekdo je ale ma rad a bavej ho vysledky jinde a proti tomu zadna.

zazz
Příspěvky: 177
Registrován: 09 říj 2007 10:55

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od zazz »

Brooklyn: Tak to ja je mam taky a delam to presne opacne ... 70% na mixcubes a zbytek na velkych :)

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál
Příspěvky: 3559
Registrován: 06 úno 2005 01:03

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez »

zazz: zajimavy, jakej styl na nich delas? mne se osvedcily na spoty, jinak na nich vzdycky udelam moc 'hi-fi smiley face' mix. ale asi by se to s dobrou disciplinou dalo vyladit.

sigurt
Příspěvky: 76
Registrován: 23 říj 2008 14:59

Re: Avantone MixCubes Active

Příspěvek od sigurt »

pouzivam to hlavne na resetovanie usi..

Odpovědět