Behringer MS40

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
eGen

Behringer MS40

Příspěvek od eGen » 24 črc 2006 15:08

Tak sem v praci vymenil repro. Pote, co jsem asi pul roku tavil vlastni Tapco S5, jsem je chtel z5 domu.

Pri volbe "Jake repro k PC ?", jsem vychazel z mych potreb:
repro na muziku /hlavne z mp3/
magneticky stitne
ani velke ani male
p.c. max 5000,-
"sehantelne" v CZ na fakturu!

1. Primo repro k PC, ktere se prodava v PC shopech jsem po zkusenostech zavrhl. 2.1 systemy opravdu nesplnuji ani to minimum kvality na prehrani muziky. Beru je jako nouzi nejvyssi v mistech, kde neni mozne poslechnout si neco vic nahlas. Takze veskere Creative, Logitecha Genius repro jsem zavrhnul.

2. Pasivni system z bazaru, at starsi "AIWA" vezicku s odnimatelnymi repro, nebo starsi AMP + repro; to jsem take zvrhnul, protoze vetsina beden neni magneticky stinena a obcas byl problem se dostat pod 5.000,-.

Takze jsem seporozhledl po mensich "monitorech". Pod 5.000,- se toho moc najit neda, takze jsem nakonec skoncil u MS40 od Uliho. No a muzu s klidem rict, ze to nebyla spatna volba. Studio ani HiFi to neni, ale zase je to uplne jina liga nez Creative/Logitech/Genius hracky, byt hezky vylestene a vydesignovane.
Zatim tavim pouze po internim prevodniku, protoze mi chybi potrebna kabelaz, ale nakonec to pujde primo z DA EMU1212m. Necekam kvalitativni rozdil, ale pujde stelovat volume multimedialni klavesnici, coz u SPDIF nejak nelze.

Do studia bych to nebral a ani nikomu nedoporucil, ale kdyz mate podobny pozadavky jako ja, a nenachomejtnete se v bazaru k levnym bednam vyssi tridy, tak vam muzu MS40 jenom doporucit.

Prikladam foto, protoze na webu jsiou ruzne rendery, dokonce na krabici je obrazek, neodpovidajici realu. Takze OPRAVDU to ULI po*ral a repro jsou NESYMETRICKE ! Oba vyskace jsou vlevo. Misto toho aby byl jedev vlevo, druhy vpravo. A stredobas je svetly, ne uplne bily, ale svetle sedy; nekde na webu jsou fotky s tmavym a nekde s bilym jak u NS10

[highlight=red]UPDATE[/highlight]

Tak jsem zdratoval propojeni z DA 1212m + SUB. Chvili ladil ... A pominu-li docasne zapojeni studiovych S5, tak jsem asi docilil nejlepsiho zvuku na PC, co se za tyhle penize da. "Zbyl" mi totiz sub MAGNAT z jedne 5.1 sestavy za 99,-€. Takze ikdybych koupil tu sestavu za 2900,- jenom kvuli SUBu, tak se dostanu s touhle kombinaci na 7500,-Kc ....

MARTIN: Jak vlastne hraji ? No hraji tak, ze membrana rozkmitava vzduch, a ten po narazu na tvuj usni bubinek ... :o)
Nikdy jsem neumel popsat "jak co hraje". Neumim to ani dneska. Muzu jenom vyjadrit spokojenost s tim co jsem si vymyslel a poridil. Takze hraji uplne vynikajicne a bezkonkurencne na aktivni bedny za 4500,-kc. No a nebo taky hraji tak, ze je skoda je zapojovat do elektriky, protoze co bys chtel od beden za 4500,- ? :o)
Myslim ze cena MS40 odpovida kvalite, no spis bych rekl, ze kvalita je trochu lepsi nez cena. Cenove pasmo aktivnich repro 4000-8000,-KC neni zrovna napechovane vyrobky. Takze MS40 jsou opravdu nekde mezi shitboxy od creative/logitech/genius/redstar/etc. a nizsi tridou nearfield monitoru.
Dalsi vec je, ze pro poslech hudby neni zrovna nearfield nejvhodnejsi. Pokud je kvalitni, tak je moc analyticky a nehraje "pekne". Tyhle MS40 oproti S5 (vymena probehla behem tri minut, takze jsem to mel jeste v uchu) maji takove kulatejsi .. hifi bassy (no spis basièky ...) S5 byly na spodku daleko pevnejsi (kdoby to rekl ? :o)))) ). Vejsky na MS40 samo spis syèí .. S5 hezky cinkaly. Celkove bych to prirovnal poslechu CD a vinylu. MS40/vinyl .... Muj rank electronic music proste hrajou hezoucky. K odposlechu pri strihani videa, kde se uz nedela se zvukem, bych je taky doporucil. Vzdyt vlastne EDIROL od ktereho tyhle MS jsou okopirovane, vidite v kazdem ...skorokazdem, prenosovem voze nejake TV.
Naposledy upravil(a) eGen dne 25 črc 2006 10:42, celkem upraveno 2 x.

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 24 črc 2006 20:19

... musim rict, ze ja jsem k nim pdole rendru a parametru byl taky skeptickej, ale treba MS20tky se me jako dobry bedny ke kompu docela libej. Dokonce mam v planu ze je koupim, vykucham elektroniku a vestavim jako preamp do mojeho konce co mam a bedny zahodim ;-) . Ta elektronika je super ... dva mixovatelne vstupy, COax/TOSLINK digital, zakladni korekce a hlavne sluchatkovej vystup kterej odpina bedny ... proste presne to co mymu holymu mosfet koncaku chybi.
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Martin

Příspěvek od Martin » 24 črc 2006 20:34

no a jak vlastne hraji ?
spokojeny za ty penize , nebo bys je nedoporucil?

... a uklid si ten bordel na stole .... 8)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 črc 2006 09:18

eGen píše: Nikdy jsem neumel popsat "jak co hraje". Neumim to ani dneska.
Covece ja bych rekl, ze to docela umis...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

eGen

Příspěvek od eGen » 25 črc 2006 09:30

Jo jeste jeden detail. Kdyz date volume hoodne doprava, tak ta aktivni bedna fouka vic sluchatkovym konektorem, nez reflexovejma trubkama .. chtelo by to necim ucpat ...

delay

Příspěvek od delay » 25 črc 2006 09:47

Nebo si to vezmi na pou?, a nafukuj s tím balónky :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 25 črc 2006 09:50

safa: hele to si myslel ako vtip s tym preampom, heh?

eGen

Příspěvek od eGen » 25 črc 2006 10:13

delay píše:Nebo si to vezmi na pou?, a nafukuj s tím balónky :-)
Co doporucujes jako hudebni material s konstantnim tlakem ? :)

kexik

Příspěvek od kexik » 25 črc 2006 10:15

egen: 50 Hz sinus. to sa vezmu dva odpory, urobi sa z nich napetovy delic 1:220 a strci sa do zasuvky :mrgreen:

eGen

Příspěvek od eGen » 25 črc 2006 10:18

Kdyz TERRATEC muze vyrabet TOASTER 700W, tak coby ULI nevyrobil nafukovacku balonku. Dneska uz bych se nedivlil nicemu :

Obrázek

delay

Příspěvek od delay » 25 črc 2006 10:24

No, já bych v tiskárně nechal natisknout na balónky
mini - 70 Hz
malé - 60 Hz
střední - 50 Hz
velké - 40 Hz
mega - 30 Hz

Akorát že, s MS 40 by jsi mohl dělat jen ty menší... :-)

delay

Příspěvek od delay » 25 črc 2006 10:26

A jaká by to byla sranda tohle fakt udělat, třeba na pražským výstavišti, kde každoročne probíhá veletrh MUZIKA, nebo v MNICHOVĚ... Možná by se na tom dalo vydělat :)

eGen

Příspěvek od eGen » 25 črc 2006 10:31

K tomu krupave terratec toasty? Jeste nejaky nastroj co se prehrejval ... na palacinky ... jo PEAVEY SPECTRUMSYNTH :o)

delay

Příspěvek od delay » 25 črc 2006 10:54

Hm, neznám asi nic rozpálenějšího, nežli můj rekordér JVC DMR-10.
Kdyby vrchní deska byla z teflonu, tak se na něm dá smažit. Je to pěknej Japonskej shítek druhé generace... Občas se i sám rozhodne něco smazat, to asi proto, aby se zahřál...:-)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 25 črc 2006 11:00

delay: ja jsem pritelkyni slibil, ze jestli budem mit nekdy dite, budu mu ohrejvat sunar na svym lampovym preampu :) Dobry alibi, ne?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět