Behringer TRUTH B2031P

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Avender
Příspěvky: 77
Registrován: 02 čer 2013 15:03

Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od Avender »

Dobry den. Premyslam nad kupou monitorov Behringer TRUTH B2031P a potrebujem trochu poradit.
Chcem ich pouzit ako odposluch k mixovaniu (ziaden mastering ci tvorba hudby / zatial :? ). Cca 5 rokov fungujem na starych hifi JBL L36 repro s vymenenym basakom, ktore hraju uplne mimo a uz mi to zacina poriadne vadit. Takze som zacal pokukovat po niecom novom, uvazoval som aj nad stlpovymi HiFi repro lenze ich nemam kde umiestnit tak aby to vyhovovalo. Pozrel som si niekolko recenzii, testov a nazorov aj na tomto fore a zaujali ma Truth B2031P s vynikajucim pomerom cena/kvalita. Sice behringer som nikdy nechcel ale budis. Pokial niekoho napadne nejaka alternativa (do300-400e), rad sa nato pozriem a dam si poradit. Najidealnejsie pasivne nakolko zosilovac uz mam, bohuzial v tejto cene vela pasivnych monitorov nieje.

-mixujem prevazne minimal/60%, house a tech-house/20%, dnb/15%, breakbeat/5%
-umiestnene by boli na stojanoch prichytene k stene cca 120cm od seba a cca 70cm od :)
-napajane zosilovacom Onkyo A-9377(90 W/Ch at 4 Ω, 1 kHz, 2 Channels Driven, IEC) http://www.eu.onkyo.com/en/products/a-9 ... ab=Details
Behringer Truth B2031P (150 watts, 4 Ohm, 89 dB (1 W/1 m))
http://www.behringer.com/EN/Products/B2031P.aspx
-krmene zvukovkou M-audio delta 1010lt a mixom Ecler Nuo3.0

1. Su tieto monitory vhodne do vyssie spomenuteho zvukoveho retazca (hlavne ci im bude vyhovovat zosilovac)?
2. Budu mi vyhovovat po zvukovej stranke vzhladom na hudobne styli, ktore mixujem? (preferujem viac basovy zvuk / postaci 8,75 woofer?)
3. Co sa tyka umiestnenia- nieje 60/70cm malo aj na nearfieldy?
4. Budem musiet riesit nejake akusticke prvky? (miestnost 7m x 3m - repro uchytene na 7m stene)

Dakujem.

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od peteness »

ahoj, mam tady ty truthy, ale aktivy a hraji za ty penize moc dobre. Na tanecni hudbu akorat staci. V basech jsou samozrejme nekonkretni, ale nezni to nijak rozesrane. Jsou to spis takovy trhace podlah, to je dobry mit na pameti. Takhle bych to resil ja, koupit neco aktivniho, nelitovat ze uz mi lezi penize v zesiku.
Mel jsem i tyhle pasivni kdysi, ale aktivy jsou jednoznacne lepsi volba, kdyz to srovnam.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od Pytkin »

na mixovani je zbytocne riesit daco ine ..

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

za tie dukaty nič lepšie nezoženeš imho.. s pasivnymi mam skusenost že na každom zosiku mi hrali inač..

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od jazzym »

8) ja som zástanca pasivnych bedni + zosilnovač , poskytuje to vačšie možnosti , napriklad vačšina zosilnovačov má A/B prepinač a tak je možné si muziku kontrolovať trebars aj na second 3way speakers

edit : nemyslim že behringer dal do aktivnych Truth lepši zosik ako je ten onkyo

Uživatelský avatar
Jirka Štolfa
Příspěvky: 814
Registrován: 11 kvě 2013 09:16

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Tady jsem zachytil jeden inzerát:

http://www.midi.cz/inzerat/129602/studi ... ent-psp-8/

Nevím sice jak to hraje, ale tuším, že by to mohlo být zajímavější než ty Truthy.

Uživatelský avatar
ReaktoplazmAR
Příspěvky: 2413
Registrován: 04 srp 2008 14:25

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od ReaktoplazmAR »

no to by malo vzhladom k cene

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od rastis »

osobne by som sa tiez priklanal k aktivnej verzii. vobec nejde o to, ci tam dava Behringer lepsi zosik, ako Onkyo. ale ponukaju to ako hotovu vyladenu sustavu, ktora hra tak dobre, ako len moze v danej cenovke. pri pasivnej verzii + zvlast zosik ten vysledok vobec nemusi byt lepsi, moze byt aj horsi, je to skratka loteria.

takisto by som ozelel mixpult, jeho vyuzitie si neviem pri mixovani predstavit. miesto neho by sa siklo nejake volume ovladanie, napriklad Presonus ponuka model aj so sluchatkovym zosikom.

https://www.presonus.com/products/HP4

inak sa na Truthoch mixovat da, aj basuju pekne, dobre sa pocuvaju. akurat tie basy moc nekoresponduju s realitou, takze nejaka kontrola spodneho pasma je na Truthoch len velmi priblizna. pisem o 6 palcovej verzii, s ktorou mam skusenost.

Uživatelský avatar
Avender
Příspěvky: 77
Registrován: 02 čer 2013 15:03

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od Avender »

Ja by som radsej bral tie pasivne bedne, ma to aj svoje vyhody, napr. ako pisal Jazzym, pohodlnejsie ovladanie hlasitosti a mozem ich napojit na viacej zdrojov signalu bez toho aby som prehadzoval kable (tak len prepnem zdroj na zosilovaci). Do aktivnych sa mi nech aj z toho dovodu, ze napr. take Truthy 2031A stoja cca 390e a za tu cenu by sa dali zohnat vyssie spominane Event Studio Precision 8 / PSP8 - co by mal byt trochu iny level ako Truthy. Kupovat z druhej ruky moc nechcem, no mozno by to stalo zato. Otazne je ako si budu rozumiet zo zosilovacom.
A cisto po technickej stranke - Stacil by vykon toho Onkya A9377 na Truthy B2031P alebo Event Studio Precision 8 / PSP8?
Jirka vdaka za odkaz na Eventy, vyzeraju zaujimavo - neskor sa im pozriem na zubok. Skoda len ze nove stoja dvakrat tolko ako Truthy, neviem ci to nebude zbytocnost kedze repro chcem ako odposluch k mixovaniu na gramcoch - Podla toho co pise Pytkin, ked som to spravne pochopil, ze pokial neriesim nejaky mastering, tak je zbytocne vrazat vela penazi do monitorov. Zrejme by som nevyuzil potencial Eventov kedze repro nebude v akusticky upravenej miestnosti ("studiu").
Truthy si pojdem vypocut, pri eventoch asi nebudem mat taku moznost co je velka skoda... a uvidim co a ako...
Vdaka za nazory a keby nieco napiste....

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: Behringer TRUTH B2031P

Příspěvek od jazzym »

je pravda že vyrobca osadzuje do aktivnych monitorov zosilnovače ktore korešponduju s priebehom krivky dvojice reprodktorov , dalšia vec je že najviac citlivé na stratu signalu a ruchy sú práve káble od zosilnovača k reprobedniam, .. ale toto všetko je v tejto triede zanedbatelne a malo by to ustupiť požadovanemu komfortu. Výsledok by som tipoval skor na lepší alebo zaujimavejší.

výkon Behringer Truth 150W je podla mňa špičkový krátkodobý , také malé bedničky mávajú realne sotva 90W , svedčí o tom aj velkosť ozvučnice , takže Onkyo s 90W je akurát.

Odpovědět