Dynaudio BM 15 PASIVE

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
MonkeyFighter

Dynaudio BM 15 PASIVE

Příspěvek od MonkeyFighter » 14 čer 2010 17:50

Mam docela dobrou nabidku na bm15p a sem z toho vcelku v rozpacich..prolez sem forum skry naskrz, ale vsichni tu hodnotej akorat aktivky(ve smes dost blbe, jedinej junita psal ze by mu nevadily)
takze otazka c1 zni slysel jste nekdo pasivky s nejakym dobrym zesikem?

vim,nejlip si je pucit domu, to mi ale prijde trosku nekoser kdyz uz ted vim ze pokud se mi budou libit stejne si je koupim jinde...
popravde aktivky se mi v audiopru taky moc nelibily, ale docela verim tomu co psal nekde juanita ze jedna vec je jak se mi libej/nelibej na prvni poslech a druha je co z toho vyleze az se na nich pokusim neco smichat,to holt bude pro me asi naslepo protoze znam jenom svoje ulibedny a nedokazu si predstavit jak se mi bude michat na jinejch bednach,nejsem ani schopnej rict jestli bedna hraje analiticky nebo libive na to sem toho slysel jeste hodne malo...

a otazka c2 je co je adekvatni zesik k takovejm bednam,nebo spis co za nej +- dam?

prepokladam ze nejakou dobu to budu muset vydrzet s nejakou hifi sunkou,takze to nebude nic moc ale niz se snad nepropadnu..(?)

kexik

Re: Dynaudio BM 15 PASIVE

Příspěvek od kexik » 14 čer 2010 18:08

to je cele otazka ceny. za povodnu cenu to hra az absurdne zle.
patricny zosik: predovsetkym masivny vykon. ma to hrozne tazky kmitaci system basaka a pre dobre impulzne chovanie potrebujes zosik aspon 2x250W sinus, co ziadne lacne hifi nesplna. lacne PA zosiky ano, ale tie zas obvykle katastrofalne hraju (teda, katastrofalne v zmysle kvalitneho audia, aby sme si rozumeli). cenovo by som s tym zosikom neratal pod 300eur...

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 14 čer 2010 18:34

a ty si slysel pasivky?
cena je 22k i s nejakym prozatimnim zesikem...tech 300Ecek myslis bazar bo novej?spis bazar vid?
dik..

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 14 čer 2010 21:49

MonkeyFighter píše:a ty si slysel pasivky?
cena je 22k i s nejakym prozatimnim zesikem...tech 300Ecek myslis bazar bo novej?spis bazar vid?
dik..
cenu neumim posoudit, ale na michani bych se jich nebal, hrajou vosklive, ale dobre se na nich micha! kazdopadne vyzkousej a nenech se nahlodat chytrolinama z internetů :]

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 čer 2010 22:02

tyjo za 22 tisic mas spousta jinych peknych overenych beden... treba adamy :) (dneska uz pomalu A7ky i se subwooferem, kdyz ty bedny budou z druhy ruky) nezvazoval jsi jeste jiny?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 14 čer 2010 22:15

Cyril: Rekl bych, ze A7ky jsou trochu jina kategorie zvukove.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 14 čer 2010 22:58

Wohma: cha, slysel jsi je oboje, nebo taky - jako ja - varis z vody? :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 14 čer 2010 23:37

Pasivní patnáctky jsme zkoušel v Audiopru proti pasivním šestkám a byl to velikej rozdlíl, 15ky hrály pro moje uši moc fajn. Zesík jsem měl svůj, nějakej Denon z vyšší hifi třídy. Rozhodně to nejsou špatný bedny.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 14 čer 2010 23:45

Cyril: Slysel jsem Adamy a BM5ky nebo 6ky a uz tam bych jasne favorizoval Dynaudio. Ale pravda - neslysel jsem je primo proti sobe.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 15 čer 2010 07:25

Wohma: ok, tak to jo... a trosku sem si delal jen srandu :)

c9000

Příspěvek od c9000 » 15 čer 2010 09:21

Za ty prachy bych do toho šel. pokud máš prostor na midfield a pořešenou akustiku je to fajn kauf, na Adam bych se vybod, už jen z důvodu toho že ty dyna budou hrát dost hluboko a určitě plnějc, (vzhledem k osazení wooferů, litráži,velikosti). Na druhou starnu, za 18 se dají koupit pasivní bm6ky(pár) což je sice menší bedna ale ověřená .
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 15 čer 2010 10:06

Že se do toho pletu - já si vždycky myslel že Dynaudio BM15 budou lepší brácha BM6tek :oops:. (ja jen, že tu Cyril zmiňuje A7 a ty hrajou podle mě docela hůř jak BM6ky)

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 15 čer 2010 11:40

Cyril píše:tyjo za 22 tisic mas spousta jinych peknych overenych beden... treba adamy :) (dneska uz pomalu A7ky i se subwooferem, kdyz ty bedny budou z druhy ruky) nezvazoval jsi jeste jiny?
No nad jinejma jsem samozřejmě přemejšlel než přišla tahle nabídka tak sem měl v merku mb6a a aeony nebo i neco z adamu ale kousek vejs nez ty a7(treba p22a) ale nerikam ze bych jim nedal sanci,adamy si musim jeste poslechnout...ale nic z tehle beden za tyhle penize novy nekoupim, a po bazarech se jich zrovna moc nevali(i kdyz sem zrovna v nakym threadu cet ze bm6a poridil psyek na ebay za nakejch 600E coz je sranda,ale ebay beden bych se trochu bal)
TOM-Thak píše:Že se do toho pletu - já si vždycky myslel že Dynaudio BM15 budou lepší brácha BM6tek :oops:. (ja jen, že tu Cyril zmiňuje A7 a ty hrajou podle mě docela hůř jak BM6ky)
No právě že brácha moc ne, na tom že 15ky hrajou uplně jinak než 6ky se asi schodnou všichni ať už se jim 15ky líběj nebo ne a mě to tak přišlo taky...
co už ale nejsem schopnej posoudit je jestli lepší nebo horší.)vim jen že se mi to na první poslech moc nelíbilo(oproti trea tem 6kam nebo aeonum),ale to je bohužel všecho co se svejma (ne)zkušenostma umim o bedne rict.. libi/nelibi
Brooklyn / juanita juarez píše: cenu neumim posoudit, ale na michani bych se jich nebal, hrajou vosklive, ale dobre se na nich micha! kazdopadne vyzkousej a nenech se nahlodat chytrolinama z internetů :]
vyzkoušet doma je bohužel nemůžu protože jsou momentalně v UK takže je buď vemu nebo ne...a pucovat si je v tyhle situaci domu z kramu mi prijde mirne nekoser jak sem psal vejs, zkusim si je tam treba jeste poslechnout ale myslim ze mi to opet nic moc takhle nerekne(rozhodne jim ale muzu dat vic casu nez minule...) proto taham rozumy z chytrolinu na internetu:)
c9000 píše:Za ty prachy bych do toho šel. pokud máš prostor na midfield a pořešenou akustiku je to fajn kauf, na Adam bych se vybod, už jen z důvodu toho že ty dyna budou hrát dost hluboko a určitě plnějc, (vzhledem k osazení wooferů, litráži,velikosti). Na druhou starnu, za 18 se dají koupit pasivní bm6ky(pár) což je sice menší bedna ale ověřená .
tak to je další věc, mam cimru 3,80 na 4,20 asi nějaký pasti už tam mam a hodlám to letoš ještě posunout, otázka je jestli to neni malý..
bodyia píše:Pasivní patnáctky jsme zkoušel v Audiopru proti pasivním šestkám a byl to velikej rozdlíl, 15ky hrály pro moje uši moc fajn. Zesík jsem měl svůj, nějakej Denon z vyšší hifi třídy. Rozhodně to nejsou špatný bedny.
a netusis jakej to byl typ abych moh pohledat podle parametru nejaky podobny kousky?v zesikach nemam vubec prehled takze ani moc nevim odkud zacit,diky!

kexik

Příspěvek od kexik » 15 čer 2010 12:12

za 22k by som do nich siel tiez... uplne povodna cena bola ale myslim skoro sto tisic, ak si dobre pamatam :)

v malej miestnosti budu hrat v pohode, nenechaj sa zmiast velkym basakom, tie bedne hraju hodne suche basy a maju ich relativne malo, rozhodne nehraju skoro nic pod 50Hz... zato maju ten bas hodne cisty, taky povedal by som sluchatkovy. mne na nich vadili velmi agresivne stredy (zrejme tam je nejaky hrb na 2-3kHz) a hodne plochy predozadny priestor. Vysky tiez nejdu celkom hore, ale su celkom ok

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter » 15 čer 2010 12:14

no aktivky takhle nejak porad stojej 43k kus nebo tak nejak.]

takze oproti tem truthum to asi bude vetsi posun nez treba ty a7 a podobne...(v podstate je mozna na miste i porovnani s bm6a protoze je sezenu bazarovy za podobnej peniz bm5a i novy)

no a ted este koukam kolik teda vubec stoji pasiv u nas a koukam na tohle,je to sice o 2k vic a bez zesiku(stejne nebude nic moc), ale bez zajice v pytli, a este se nubudu muset bat jak budou vypadat az dorazej...takze to bude asi nejednodussi cesta
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... bm15p.html

Odpovědět