Fluid Audio FX-80

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
biscuit
Vybavení

Fluid Audio FX-80

Příspěvek od biscuit »

O těhle bednách není moc slyšet a je to myslím škoda. Jelikož jsem si je čerstvě pořídil, přidám sem (a časem asi poupravím/doplním) své dojmy. Zatím můžu přispět jen dojmem z prvotního poslechu u Kakaxy. Z toho jsem si odnesl poznatek, že to jsou vyrovnané, příjemné a detailní bedny. Porovnávali jsme je ve studiu s hromadou dalších monitorů a na Fluidech jsem měl vždycky pocit, že nikde nic nemaskují ani nezdůrazňují. Jen mě trochu vyděsilo, že se mi na nich poslech všeho líbil a neslyšel jsem nikde žádné problémy. Uklidňuju se ale tím, že jsme poslouchali jen skvěle smíchané věci a tudíž nebylo moc v čem slyšet nějaké závady :-)

Mimochodem, Petr je skvělej člověk a musím mu vyseknout poklonu za jeho přístup, čas, zkušenosti a spolehlivost. Rozhodně doporučuju, budete-li přemejšlet o něčem novém, kouknout na jeho nabídku. V normálním obchodě nemáte šanci dostat ani zlomek péče a informací, které vám poskytne on ;-)

No a teď nějaký odkaz:
https://www.fluidaudio.com/products/fad ... /fx80.html

Obrázek

hzsrtnn

Re: Fluid Audio FX-80

Příspěvek od hzsrtnn »

hm, zaujimave by bolo porovnanie s tymi novymi tannoy. a v akej cenovej relacii su tieto fx80?

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

myslis tannoy gold 8?
kakaxa ma jen jednu, takze jsem ji ani neposlouchal. jsou momentalne nedostupny v cely evrope... takze neni schopnej si ted sehnat druhou do paru :-)
mne je historicky tannoy sympaticka znacka a uli ji ted snad probudil k zivotu, ale fluidy jsou mi celkove sympatictejsi.

cenova relace je podobna. fluidy jsou o spetku drazsi, ale to ani nestoji za rec.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

po včerejším a dnešním vytrvalém poslouchání všeho možného naposlouchaného jsem v úžasu. pořád se mi nechce věřit jak to hraje. připadám si jako když mi přes noc nějak zmutoval sluch na vyšší úroveň.
když srovnám s vxt8 - tak mají tyhle bedny imho kompletně ve všem navrch. prostor, čitelnost, detaily, vyrovnanost, ta elegance toho zvuku... snad jediný srovnatelný jsou basy, ale myslím, že ani tady není fx80 horší bedna.
poslouchal jsem na tom víceméně všechny běžný druhy hudby a všechno hrálo. btw. u blood sugar sex magic jsem jen kroutil hlavou. znám tu desku pomalu třicet let, ale včera jsem slyšel nový věci (byly to drobečky, ale byly tam).

k tomu všemu tři vychytávky fx80, který se mi líběj:
- krokový nastavování hlasitosti, který usnadňuje přenastavování v případě potřeby
- dip přepínačema nastavitelný korekce, inteligentně navržený
- zesilovač třídy d - ta bedna je studená! vxt8 jsem mohl využívat jako přitápění místnosti!

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

ty taky trpíš tou mobilní nemocí? to jsou fx8, cos poslal (předchůdce). cena u nich je za pár.
fx80 jsou, podle lidí co měli možnost porovnávat, o znatelnej kus dál. faktickejch vylepšení je celá řada, stačí trochu prostudovat (ideálně ne na mobilu :-) ).

https://www.thomann.de/cz/fluid_audio_fx80.htm
u fx80 je cena za kus.

IvanB

Příspěvek od IvanB »

Pred dvomi-tromi týždňami som vyberal monitory, kritérium bolo port vpredu, tieto Fluidy (5”) som registroval, ale som ich hneď vyradil z obzoru, nakoľko som ich z nejakého iracionálneho dôvodu považoval za nespoľahlivý a neznámy low-end. Škoda, že sa tvoja skúsenosť s nimi neudiala skôr, možno by som ich zobral do úvahy, na referencie o nich som vôbec doteraz nenarážal ako o ostatných značkách... Kúpil som Eris e5.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit »

v peti palcich to bude asi trochu jine. ty jsem neslysel (samozrejme charakter bude podobny, ale urcite "bez basu").
fluid je relativne nova znacka. nemaji obrovske portfolio, ale myslim, ze maji naslapnuto docela dobre.

Odpovědět