Genelec 8020 a SUB 7050

Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od Fillippos »

Zdravím. Máte zde někdo zkušenost s touhle kombinací?

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od matucha »

Jo, kdysi davno to koupili na AVU do jejich studiicka v 5.1 a slyslel jsem je taky u dalsich 2 lidi bez subu.

8020 jsou celkove strasne slaboucky bedny, ktery velmi brzy zacnou zkreslovat. Ja casto a rad delam hodne potichu (takze by mi to melo teoreticky stacit), ale 8020 neumej nic jinyho (a nektery veci te trknou jenom pri hlasitejsim poslechu na bedne, ktera se nijak nedusi nebo nekresli). I pri normalni hlasitosti uz je cejtit ze nestihaj a kreslej. Sub jim par dB da k dobru, ale vlastne je to uplne jedno, porad je to malo. Nevim jak jsou na tom 8030, treba ty uz maj rozumnej(si) headroom.

Jeslti to mas do strizny videa, kde si upravis zhruba dialog, tak proc ne. Na hudbu nedoporucuju.

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od Fillippos »

No já je mám doma, 8020, a problém se zkreslováním nijak nepociťuju a že by byly slabé, to už vůbec ne. Asi to nepoznám, kdy už monitor začíná zkreslovat. (jak se to pozná pouhým poslechem?) Nevím co si představuješ, že by měl NEARFIELD umět, ale já je pustil ve středně velkém divadelním sále asi na třičtvrtiny úrovně své hlasitosti a neměl jsem dojem že poslouchám PC bedničky. Souhlasím, že jejich sweetspot je poměrně užší, ale když sedíš na židli a nechodíš po místnosti, tak to nečiní problém. Neměl si namysli 6010? V jednom německém magazínu porovnávali právě tuhle kombinaci - 8020 a 7050 s většími 8040 (bez subu). Vyhrály 8020+sub. http://recording.de/Magazin/Testbericht ... ml#article

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od TOM-Thak »

Sorry za OT, ale to by me zajimalo jak si stoji 8" 8050ky jestli za tu cenu netrpi nejakym podobnym "problemem"

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od matucha »

8050 jsem nemel tu cest slyset, ale tam bych podobny problemy neocekaval.

Urcite si to nepletu, byly to 8020... tri ruzny pary v 3 ruznejch studiich. Symptomy toho byly celkem jednoznacne slyset, naboreny bici a basa (a s tim i vsechno ostatni). Ono se neni cemu divit, jsou fakt maly a snazej se nehrat orezane takze nekde se to projevit muselo. Jinak mi neprislo ze by hraly spatne, nemel jsem pocit nedostatku detailu nebo nejaky deravosti... jen musely hrat "septem".

Na (nekritickej) poslech je to naboreni asi jedno, ale kdyz se snazis michat... tak pak nevis co je opravdu mix a co je reprak. Muze se ti jednoduse stat ze spolehas na prave to zkresleni a pak se divis jak to vsude jinde hraje jinak. V tom jsem asi uz zmlsanej velkejma bednama, kde vykonovou barieru a zkresleni prakticky nemas.

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od Fillippos »

Díky za postřehy. Nemám nijak zvláštní zkušenost s poslechem monitorů co se do počtu různých výrobců a typů týče, všehovšudy jsem jich slyšel asi 6. Bedýnky nedávám při práci hlasitě, proto možná tenhle problém nijak zvlášť nepociťuji, ale občas to samozřejmě vyhulím. Popravdě ale - to, co jsi popsal, nepoznám. Pokusím se na to při poslechu zaměřit.
Nedostatek sub složky mi ale začíná tak jaksi podvědomě chybět. Stále si ji tam snažím domyslet :roll: . Jak říkáš - bedýnky, pravděpodobně, když hrají potichu, nemají problém. To bych potvrdil. Mi příjdou, že hrají skvěle. (rozhodně z mého pohledu líp než Adamy A7, Dynaudio BM5, KRK VXT4, Yamaha MSP 5 apod. Prostě mi sedí.) Ale abych navázal - když přidám sub, tak na 8020 musím, což výrobce doporučuje aby nedocházelo k překrývání frekvencí, oříznout vzadu spodky 85Hz. Takže by bedýnka měla hrát se subem při vyšších hlasitostech logicky přirozeněji.. Je jasné že z 20W 30 neudělám, ale problém, který jsi popsal , by při hlasitější produkci měl zmizet ne?

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od matucha »

No prave na tom AVU meli i ten sub a tak jsem zkousel 8020 oriznout na 85Hz a rozhodne to se to pak dalo dat o kus vic nahlas aniz by to slysitelne zkreslovalo. Ale ani tak to nebyl zadnej zazrak. Jestli ti vyhovujou genelecy, tak proc si raci nekoupit 8040 nebo 8050? Predpokladam, ze duvod mas.

Koukam ze na midi.cz jsou ted 8030 za 18k, to ale nebude se subbasem uplne reseni ;).

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od Fillippos »

Predpokladam, ze duvod mas.
Tak jsou to luxusní portable monitory for small events 8) .(nemyslím tím na pařbu u grillu :? ) Příliš často bedny netahám při nahrávání s sebou, ale párkrát se mi to stalo, a balit A7 do krabic byl opruz.Obrázek

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od TOM-Thak »

Tak to je zajimavej pristup tahat s sebou nekam monitory ze studia do terenu.. to nekde v terenu michas skladby a delas final mixy? Na recording prece staci sluchatka a kdyz to mas v neudelany mistnosti, kterou neznas tak vysledek je stejne nesmyslnej ne?

matucha
Příspěvky: 5778
Registrován: 24 kvě 2002 19:30

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od matucha »

Ja teda taham do terenu monitory vzdycky (kdyz to neni kratka vyjizdka). Sluchatka samozrejme daj nejakou oporu, ale kdyz potrebujes neco resit s kapelou nebo hudebni veci, tak se bez normalniho poslechu neobejdes. S tim, ze kdyz to cely stavis, tak zakladnima testama zjistis jak moc je ten poslech vedle v basech...

Uživatelský avatar
Fillippos
Příspěvky: 713
Registrován: 21 zář 2010 21:52

Re: Genelec 8020 a SUB 7050

Příspěvek od Fillippos »

jj, když nahráváš několik dnů, tak příjdou monitory vhod.

Odpovědět