Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 črc 2008 16:19

Pozval jsem na příští týden pana Sýkoru, aby to tady všechno zčerstva proměřil, přece jen za ty dva roky co tady byl naposledy se to tu docela hýbalo (nábytkově atd.), tak at mám úplně jasný výchozí bod, a pak teprve můžeme uvažovat jestli nové bedny, subwoofer, helmholtzovy rezonátory, poslechový ekvalizér anebo jen trochu popostrčit bedny, poslechové místo atd.

Pasivní bedny mi vadí zejména proto, že je třeba ještě nějaký zesilovač a těch je stejně jako beden strašně moc a už to začíná být loterie ... Kromě toho aktivní bedny mají zesilovač přímo konstruovaný pro tu bednu. Na druhé straně, celkem dobrý zesilovač tady už mám, takže pasivní bedny můžou být levnější ... To že každá aktivní bedna asi více nebo méně lehce brumí, je asi pravda a to by mi dost vadilo. Počkám co ukáže měření ... Zjistil jsem že to poslechové místo mám asi hodně soustředěné ... v tom bodě je to slyšet fajn, ale o kus vedle nebo vzadu už to není úplně ono (zejména basy). Takže když si tam náhodně stoupnou lidé, můžou to už vnímat jinak než já na svém křesle. Je to lehce frustrující alchymie :)

kexik

Příspěvek od kexik » 26 črc 2008 16:51

preco by mali aktivy brumiet... ak poznas nieco konkretne co brumi, je to zle poriesene. trebars tie revealy 8D nebrumia vobec, ani ked das ucho na reproduktor, a to je lacniak za 200 eur kus... predpokladam ze airy budu takisto tiche jak pena. sumia/brumia typy s integrovanymi zosilovacmi (rozumej PA chipy), ktore maju zle cmrr a trpia na to, ze je pobliz napajacie trafo. ale air ma urcite diskretne koncaky

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 črc 2008 16:55

No nevím, moje Genelecy 1030 bruměly, Dynaudia BM12 co jsem tu nedávno měl bruměly (cena 50k), BM6A taky bruměly ...

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 26 črc 2008 17:16

Urobim kvazi reklamu domacemu vyrobcovi...

Obrázek

Pocul som tieto bedne a hraju uchvatne. Po nich som pocul BM6A aj so subwooferom a hoci viem, ze to nemozem porovnavat... no neslo to absolutne porovnavat :)

http://www.mediatech.sk/www/?location=p ... ticle=1635
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 črc 2008 17:47

PiKey: ale vypadá to úplně příšerně...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 črc 2008 17:57

Ivo píše:No nevím, moje Genelecy 1030 bruměly, Dynaudia BM12 co jsem tu nedávno měl bruměly (cena 50k), BM6A taky bruměly ...
Jestli brumely, tak byly vadny, aktivky bezne sumej. A to i ty s diskretnimi konci (kexiku). Jeste jsem neslysel zadny, ktery by byly tichy (a uz jsem jich slysel dost). Nerikam, ze takovy nejsou, ale rozhodne to neni pravidlo, spis vyjimka.

kexik

Příspěvek od kexik » 26 črc 2008 18:01

o sume som nepovedal ani slovo
rec bola o brume
co sa tyka sumu, tak ten inak zavisi od maximalneho vykonu... cim je koncak slabsi, tym menej sumi. a nakolko sa do nizkovykonovych monitorov davaju vzdy svaby, nie je sanca, aby niekto zazil nesumiaci diskretak...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 črc 2008 18:10

jestli i monitory za 100k šuměj, bruměj nebo cokoliv, tak bych to hodil rovnou do Vltavy a počkal pár stovek let, než někdo udělá čistý poslech...fakt nechci koupit bedny za x tisíc abych potom slyšel byť sebemenší šum, brum, či cokoliv...jak to technicky provedou, nezájem, lítáme do vesmíru ne...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 črc 2008 18:57

Jindy2: ten sum je takovej, ze ho z normalni poslechovy vzdalenosti neslysis.
kexik: jasne, s tim brumem jsem reagoval hlavne na Iva, pak jsem to nesikovne rozvinul. V podstate mame na mysli totez - brum = vada/spatne reseni, ne vlastnost aktivek.
Co se sumu tyce - samozrejme jsem mluvil o diskretnich koncich, tak sem netahej svaby ;) I maly nearfieldy se delaji s diskretnimi konci.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 črc 2008 19:57

Kermitak: njn, z mejch Genius beden za tisícovku z normální poslechové vzdálenosti také neslyším žádný šum ;) takže to ne, z beden za 100k bych nechtěl slyšet naprosto žádný šum, i kdybych si hlavu zamontoval přímo do bedny ;) tak to u mě neni high-end, pokud když přiložím ucho těsně k bedně, kde nic nehraje a něco slyším, tak opravdu vidím ještě dost prostoru pro lepší výrobky...dnes ale na to asi není technologie, to až tu v 2012 spadnou ty marťani, tak možná :)

ale jinak jsem rád, že jsi zpět Briane, good dog :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 črc 2008 20:09

Jindy: jenze ty Geniusy maji vykon nula nula prd ;)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 26 črc 2008 20:19

Kermitak> jsou to übersracky, to ja nerikam, ale me to napriklad doma neustale rvat nemuze...a jde take o to, jak dlouho clovek ten vykon snese...ja treba potrebuju poslouchat jeden mix neustale dokola, treba 100x a to opravdu nahlas nejde, ten vykon proste ani nechci (neni na to prostor)...Airy maj 200w co jsem koukal, takze to uz by mi asi pri delsim poslechu utrhlo palici ;) na druhou stranu, neni to tak drahy, ale digital repro bych za tuhle cenu nechtel...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 črc 2008 20:37

PiKey píše:Urobim kvazi reklamu domacemu vyrobcovi...

http://www.mediatech.sk/www/?location=p ... ticle=1635
A kolik ten pařez stojí ? :wink:

S tím šumem/brumem je to něco mezi a jediné, které to nedělaly byly ty polské bedny (zapomněl jsem jak se jmenovaly). Jinak všechny trochu a bylo to slyšet i z poslechové vzdálenosti (např. Dynaudio B12). A tuhle mi Safa říkal, že Kermiták si vybíral své BM6 z několika kusů až našel konečně ty, které bruměly méně ...

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 26 črc 2008 20:44

Ivo: tak tak, ale to byl problem trafa a slo o mechanicky brum. Pokud mas dobre navinute/zalepene/uchycene trafo, neni duvod, aby brumelo. No a nic jineho nema duvod v tech bednach brumet.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 26 črc 2008 20:55

Kermitak píše:Ivo: tak tak, ale to byl problem trafa a slo o mechanicky brum. Pokud mas dobre navinute/zalepene/uchycene trafo, neni duvod, aby brumelo. No a nic jineho nema duvod v tech bednach brumet.
Tak proč to v těch bednách za 50k (BM6, BM12) pořádně neudělají ? Ono je v podstatě jedno co tam brumí (vysvětlení ten brum nesníží)

Odpovědět