Vše co má reproduktor a vydává zvuk, vč. příslušenství
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2008 09:31

kexik píše: pan sykora u teba byva, ci co... volat externeho cloveka koli posunutiu bedni o 10 cm mi pride zvratene. a 10cm urobi svoje, pritom...
:roll:

Nevím co na proměření akustiky po 2 letech (různých pohybů nábytků atd.) je "zvráceného". Posunovat můžu i o metr , ale těžko asi budu přesně vědět co to udělalo ... bez toho aby se to exaktně změřilo. Tady nejde o klamné subjektivní dojmy (v rámci zmateného běhání od bedny na židli), ale o jakousi profesionální realitu :wink: Takže tak ..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 30 črc 2008 13:13

ivo : no ale mesiac to budes posuvat a pocuvat .. kazdy den toho pana budes volat ?

kexik

Příspěvek od kexik » 30 črc 2008 13:35

nik nehovori o subjektivnych dojmoch... posunies, zmerias, posunies, zmerias, atd. rozdiel oproti odbornikovi bude len v tom, ze urobis vela nespravnych pokusov, kym odbornik posuva viac cielene. ale samotny meraci aparat je dnes pomerne dostupny, v zasade dnes potrebujes len meraci mikrofon, zbytok zastupi hocaky profi nahravaci retazec, kvalitny soft existuje dnes zadarmo (to bola kedysi ta najdrahsia polozka)

mozno by ti pan sykora vedel externe nakalibrovat niektory z tvojich mikrofonov, hocaka pidituzka od schoepsu ako meraci mic posluzi vyborne, len ju treba nakalibrovat

jedno meranie bedne trva tak minutu, pre nazornost

wir

Příspěvek od wir » 30 črc 2008 14:58

kexik: mne to naopak pride tak, ze to zmysel ma. To ze je to DIY zvladnutelne to je jasne, to je aj mixaz, mastering, len ten vysledok je potom "neisty" :))

Majster je majster.
Apple MacPro 2x2,66Ghz,LogicStudio 8,RME Fireface 800,Dynaudio BM6A,EMU Xboard49,Oram Sonicomp,Roland R880,Lexicon PCM91,Soundtracs CM4400, Crysonic Plugs,Effectrix,Discovery Pro,Soundtoys Native,AbbeyRoad Brillance EQs,StillwellAudio TheRocket

kexik

Příspěvek od kexik » 30 črc 2008 15:10

wir píše:kexik: mne to naopak pride tak, ze to zmysel ma. To ze je to DIY zvladnutelne to je jasne, to je aj mixaz, mastering, len ten vysledok je potom "neisty" :))

Majster je majster.
co je na tom neiste? vidis raz nameranu krivku, kua. keby ju bolo treba interpretovat, nepoviem. ale tu ide o metodu pokus-omyl. interpretovat sa ona samozrejme da tiez, ale o tom teraz nie je rec. rozhodne sa da jednoznacne povedat, ze zmena, ktoru si urobil je negativna/pozitivna, co bohate staci. ked nejake to usporiadanie najdes, mozes si ho dat prekontrolovat odbornikom. ja nehovorim ze odbornik je uplne zbytocny alebo nahraditelny v plnom rozsahu

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2008 23:31

Tak jsem dnes usilovně poslouchal, zejména Dynaudio Air 25 a Air 20. Taky BM15, BM12, KH 0300 i Behringer Truth.

Air 25 hrají docela impozantně, plný čitelný bas, nejjemnější detaily v plném rozsahu, transparentnost ... Moc se mi líbily. Air 20 jsou taky velmi dobré,i když bylo zřejmé, že Air 25 jsou ještě kvalitativně o stupínek výše ... BM12 znám už od vyzkoušení ve svém studiu - pěkné, malé nearfieldy. Co bylo trochu zvláštní, byly BM15. Zněly opravdu hodně divně, jalově ... To i Behringery Truth snad zněly podstatně lépe ... zvláštní (ty mě mimochodem docela překvapily - nebyla to taková hrůza jak jsem čekal ...za ty peníze dobré ...)

KH 0300 byly velmi pěkné, přímo skvělé ... Pro mé účely ale malé ...

Takže Air 25 vypadají jako vážný kandidát ... A upřímně řečeno vůbec jsem neřešil jestli to uvnitř mají digitálně nebo analogově, nebo je tam parní stroj ... prostě hrály velmi dobře. :wink: Přiznám se, že nějaké experimentování a loterie se zkoušením (drahých) zesilovačů, biamping, výhybky atd. mě vůbec nelákají ... Mnohem raději bych "all in one" aktivní bednu
Možnosti nastavení a presetů jsou velmi zajímavé a praktické. Škoda že se nepodařilo zprovoznit ty obrovské Dynaudia BM3 ...

K tomu měření: na to člověk potřebuje přinejmenším příslušné zařizení, tj,. měřící mikrofon i nějaký software na produkování všelijakých těch šumů a též pro vyhodnocení ... Další věc je navrhnout po zobrazení výsledků optimální a účinné řešení ... a to vše je myslím věc pro člověka zkušeného v oboru. Má-li výsledek fungovat. Akustické úpravy a optimalizace poslechu nespočívají jen v šoupání beden tam a zpět ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2008 23:44

Ivo: ja vim ze jsem s tim uz trapnej, ale nezajima te vyzkouset taky naky Adamy?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2008 23:47

Cyril píše:Ivo: ja vim ze jsem s tim uz trapnej, ale nezajima te vyzkouset taky naky Adamy?
Slyšel jsem P11 i S3 ... Obojí je pro mě malé. Ty obrovské jsou cenově dost za hranicemi všedních dnů ... Takže není moc co zkoušet ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 črc 2008 23:52

Ivo. no to je asi fakt... a libily se ti ty, co jsi slysel? (nemyslim na tvoje ucely)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 30 črc 2008 23:55

Cyril píše:Ivo. no to je asi fakt... a libily se ti ty, co jsi slysel? (nemyslim na tvoje ucely)
Jsou fajn, ale asi bych si je nevybral ... Třeba KH 0300 se mi líbily víc ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 31 črc 2008 00:14

Ivo : Inak ty mas celkom velky priestor ne ? kolko mas sirku miestnosti ? v porovnani s tou safovou posluchovkou .. vo vacsom priestore by mohli tie AIRy hrat este lepsie ..

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2008 00:15

Pytkin píše:Ivo : Inak ty mas celkom velky priestor ne ? kolko mas sirku miestnosti ? v porovnani s tou safovou posluchovkou .. vo vacsom priestore by mohli tie AIRy hrat este lepsie ..
Já mám 7x5x3,5

kexik

Příspěvek od kexik » 31 črc 2008 08:50

Ivo píše:Tak jsem dnes usilovně poslouchal, zejména Dynaudio Air 25 a Air 20. Taky BM15, BM12, KH 0300 i Behringer Truth.

Air 25 hrají docela impozantně, plný čitelný bas, nejjemnější detaily v plném rozsahu, transparentnost ... Moc se mi líbily. Air 20 jsou taky velmi dobré,i když bylo zřejmé, že Air 25 jsou ještě kvalitativně o stupínek výše ... BM12 znám už od vyzkoušení ve svém studiu - pěkné, malé nearfieldy. Co bylo trochu zvláštní, byly BM15. Zněly opravdu hodně divně, jalově ... To i Behringery Truth snad zněly podstatně lépe ... zvláštní (ty mě mimochodem docela překvapily - nebyla to taková hrůza jak jsem čekal ...za ty peníze dobré ...)

KH 0300 byly velmi pěkné, přímo skvělé ... Pro mé účely ale malé ...

Takže Air 25 vypadají jako vážný kandidát ... A upřímně řečeno vůbec jsem neřešil jestli to uvnitř mají digitálně nebo analogově, nebo je tam parní stroj ... prostě hrály velmi dobře. :wink: Přiznám se, že nějaké experimentování a loterie se zkoušením (drahých) zesilovačů, biamping, výhybky atd. mě vůbec nelákají ... Mnohem raději bych "all in one" aktivní bednu
Možnosti nastavení a presetů jsou velmi zajímavé a praktické. Škoda že se nepodařilo zprovoznit ty obrovské Dynaudia BM3 ...

K tomu měření: na to člověk potřebuje přinejmenším příslušné zařizení, tj,. měřící mikrofon i nějaký software na produkování všelijakých těch šumů a též pro vyhodnocení ... Další věc je navrhnout po zobrazení výsledků optimální a účinné řešení ... a to vše je myslím věc pro člověka zkušeného v oboru. Má-li výsledek fungovat. Akustické úpravy a optimalizace poslechu nespočívají jen v šoupání beden tam a zpět ...
co sum a brum? to dopadlo ako? brumia/sumia? (to bol hlavny argument proti, nie?
k tomu meraniu: free roomEQ wizzard ma testovaci signal v sebe, rovnako ako vsetky dolezite zobrazovacie mody (krivku, spektrum, waterfall) a tiez navrhovy system pre ekvalizer, dokonca vie uploadnut niekolko konkretnych hw ekvalizerov optimalizovanymi hodnotami. treba meraci mikrofon s kalibracnou tabulkou a slusnejsiu zvukovku, to je vsetko co nevyhnutne potrebujes. to len pre info...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 31 črc 2008 09:40

kexik píše: co sum a brum? to dopadlo ako? brumia/sumia? (to bol hlavny argument proti, nie?
k tomu meraniu: free roomEQ wizzard ma testovaci signal v sebe, rovnako ako vsetky dolezite zobrazovacie mody (krivku, spektrum, waterfall) a tiez navrhovy system pre ekvalizer, dokonca vie uploadnut niekolko konkretnych hw ekvalizerov optimalizovanymi hodnotami. treba meraci mikrofon s kalibracnou tabulkou a slusnejsiu zvukovku, to je vsetko co nevyhnutne potrebujes. to len pre info...
Šum brum jsem speciálně testoval (dával k nim ucho) , vypadá že jsou uplně tiché (na rozdíl třeba od BM 12).

K tomu měření, stejně jako se mi třeba nechce pokládat podlahu nebo zdít příčky (i když bych to možná nakonec po nákupu nářadí a materiálu nějak zvládnul) a nechám to udělat profíky, podobně i tohle nechám udělat někoho kdo ví co dělá a jak se to má dělat. Vůbec se mi nechce ztrácet čas objevováním a experimetnováním, shromaždováním "nářadí" atd. - to vše s nejistým výsledkem. Prostě mě to vůbec neláká. Za tu dobu můžu udělat spoustu jiných věcí ...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 črc 2008 10:06

Hele a jak tu porad mluvite o nakym sumu monitoru, neni tam nahodou jen, kdyz z nich nic nehraje?

Odpovědět